Battle for Wesnoth 1.9.10+dev - en to lv_LV translation catalogue (775 entries)

note: [terrain_type]: id=farmer-fence  # AI-animal-proof fences from first scenario [terrain_type]: id=fence
en: Fence
lv_LV: Žogs

note: [terrain_type]: id=deep_water_gray [terrain_type]: id=deep_water_medium [terrain_type]: id=deep_water_tropical [terrain_type]: id=deep_water
en: Deep Water
lv_LV: Dzelme

note: [terrain_type]: id=deep_water_gray
en: Gray Deep Water
lv_LV: Pelēka dzelme

note: [terrain_type]: id=deep_water_medium
en: Medium Deep Water
lv_LV: Vidēji dziļš ūdens

note: [terrain_type]: id=deep_water_tropical
en: Tropical Deep Water
lv_LV: Dziļš tropu ūdens

note: [terrain_type]: id=gray_tropical_water [terrain_type]: id=medium_shallow_water [terrain_type]: id=tropical_water [terrain_type]: id=shallow_water
en: Shallow Water
lv_LV: Seklums

note: [terrain_type]: id=gray_tropical_water
en: Gray Shallow Water
lv_LV: Pelēks seklums

note: [terrain_type]: id=medium_shallow_water
en: Medium Shallow Water
lv_LV: Vidēji sekls ūdens

note: [terrain_type]: id=tropical_water
en: Tropical Shallow Water
lv_LV: Tropu seklums

note: [terrain_type]: id=ford
en: Ford
lv_LV: Brasls

note: [terrain_type]: id=ford
en: When a river happens to be extremely shallow, passing over it is a trivial matter for land based units. Moreover, any creature best adapted to swimming has full mobility even at such places in the river. As far as gameplay is concerned, a river ford is treated as either grassland or shallow water, choosing whichever one offers the best defensive and movement bonuses for the unit on it.
lv_LV: Tur kur upe ir sekla, kājnieki to samērā labi šķērsos. Ūdens radijumi jūtīsies pat lieliski un nepazaudēs savu izveicību. Šādas vietas arī var uzskatīt vienkārši par apūdeņotām pļavām, atkarībā kādus bonusus vēlamies izcelt no radijuma, kuru tur novietos.

note: [terrain_type]: id=gray_reef [terrain_type]: id=medium_reef [terrain_type]: id=tropical_reef [terrain_type]: id=reef
en: Coastal Reef
lv_LV: Piekrastes rifs

note: [terrain_type]: id=gray_reef
en: Gray Coastal Reef
lv_LV: Pelēks piekrastes rifs

note: [terrain_type]: id=medium_reef
en: Medium Coastal Reef
lv_LV: Mērens piekrastes rifs

note: [terrain_type]: id=tropical_reef
en: Tropical Coastal Reef
lv_LV: Tropu piekrastes rifs

note: [terrain_type]: id=swamp_water_reed [terrain_type]: id=quagmire [terrain_type]: id=swamp_water
en: Swamp
lv_LV: Purvs

note: [terrain_type]: id=swamp_water_reed
en: Swamp Water Reed
lv_LV: Purva niedres

note: [terrain_type]: id=quagmire
en: Muddy Quagmire
lv_LV: Dubļains slīksnājs

note: [terrain_type]: id=grassland [terrain_type]: id=savanna [terrain_type]: id=grass_dry [terrain_type]: id=leaf_litter
en: Grassland
lv_LV: Pļava

note: [terrain_type]: id=grassland
en: Green Grass
lv_LV: Zaļa zāle

note: [terrain_type]: id=savanna
en: Semi-dry Grass
lv_LV: Pažuvusi zāle

note: [terrain_type]: id=grass_dry
en: Dry Grass
lv_LV: Sausa zāle

note: [terrain_type]: id=leaf_litter
en: Leaf Litter
lv_LV: Lapu klājums

note: [terrain_type]: id=dirt_dark [terrain_type]: id=dirt [terrain_type]: id=dirt_dry
en: Dirt
lv_LV: Dubļi

note: [terrain_type]: id=dirt_dark
en: Dark Dirt
lv_LV: Tumši dubļi

note: [terrain_type]: id=dirt
en: Regular Dirt
lv_LV: Parasti dubļi

note: [terrain_type]: id=dirt_dry
en: Dry Dirt
lv_LV: Sausi dubļi

note: [terrain_type]: id=road [terrain_type]: id=road_clean [terrain_type]: id=stone_path [terrain_type]: id=flagstones_dark [terrain_type]: id=cave_path
en: Road
lv_LV: Ceļš

note: [terrain_type]: id=road
en: Regular Cobbles
lv_LV: Parasti oļi

note: [terrain_type]: id=road
en: <italic>text='Roads'</italic> are beaten paths of dirt, formed by many travelers passing over them. As far as gameplay is concerned, roads behave as flat terrain.
lv_LV: <italic>text='Ceļi'</italic> ir iemīti dubļi vai grants. Daudzi gājuši pa to. Pēc spēles likumiem ceļš ir tas pats - līdzenums. Stāvot uz ceļa darbojas tie paši likumi kas līdzenumā.

note: [terrain_type]: id=road_clean
en: Clean Gray Cobbles
lv_LV: Tīri pelēkie oļi

note: [terrain_type]: id=stone_path
en: Overgrown Cobbles
lv_LV: Pārauguši oļi

note: [terrain_type]: id=ice
en: Ice
lv_LV: Ledus

note: [terrain_type]: id=snow
en: Snow
lv_LV: Sniegs

note: [terrain_type]: id=desert
en: Desert
lv_LV: Tuksnesis

note: [terrain_type]: id=desert
en: Desert Sands
lv_LV: Tuksneša smiltis

note: [terrain_type]: id=desert
en: <italic>text='Deserts'</italic> have a somewhat different composition than small sand pits or beaches, however for gameplay purposes they are identical. See <ref>dst='terrain_sand' text='sand'</ref>.
lv_LV: <italic>text='Tuksneši'</italic>  ir mazliet savādāki nekā mazi smilšu lauki vai pludmales. Bet tas ir tikai vizuāli, spēles likumi uz visām šīm virsmām ir vienādi. Skatīt <ref>dst='terrain_sand' text='Smiltis'</ref>.

note: [terrain_type]: id=sand_beach [terrain_type]: id=sand
en: Sand
lv_LV: Smiltis

note: [terrain_type]: id=sand_beach
en: Beach Sands
lv_LV: Pludmales smiltis

note: [terrain_type]: id=sand_beach [terrain_type]: id=sand
en: The instability of <italic>text='sand'</italic> makes it harder for most units to cross, and leaves them wide open to attack. In contrast, the wide feet or snakelike bodies of the reptilian races make sand much easier for them to navigate.
    
    Most units receive 20 to 40% defense in sand.
lv_LV: <italic>text='Smiltis'</italic> nogurdina karavīrus. Tiem ir grūti pārvietoties un aizstāvēties. Bet plato kāju īpašniekiem un ložņām smiltis problēmas nesagādā.
    Daudziem pretošanās smiltīs ir 20 līdz 40%

note: [terrain_type]: id=oasis
en: Oasis
lv_LV: Oāze

note: [terrain_type]: id=sand_rubble
en: Rubble
lv_LV: Laukakmens

note: [terrain_type]: id=crater
en: Crater
lv_LV: Krāteris

note: [terrain_type]: id=flowers_mixed
en: Mixed Flowers
lv_LV: Dažādas puķes

note: [terrain_type]: id=farm
en: Farmland
lv_LV: Lauks

note: [terrain_type]: id=stones_small
en: Stones
lv_LV: Akmeņi

note: [terrain_type]: id=mushrooms_small
en: Small Mushrooms
lv_LV: Mazas sēnes

note: [terrain_type]: id=mushrooms_farm
en: Mushroom Farm
lv_LV: Sēņu audze

note: [terrain_type]: id=desert_plants
en: Desert Plants
lv_LV: Tuksneša augi

note: [terrain_type]: id=desert_plants_sans_bones
en: Desert Plants without Bones
lv_LV: Tuksneša augi bez kauliem

note: [terrain_type]: id=windmill
en: Windmill
lv_LV: Vējdzirnavas

note: [terrain_type]: id=campfire
en: Campfire
lv_LV: Ugunskurs

note: [terrain_type]: id=sand_drifts
en: Stones with Sand Drifts
lv_LV: Akmeņi un smilšu sanesumi

note: [terrain_type]: id=water-lilies
en: Water Lilies
lv_LV: Ūdensrozes

note: [terrain_type]: id=water-lilies-flower
en: Flowering Water Lilies
lv_LV: Ziedošas ūdensrozes

note: [terrain_type]: id=detritus_trash
en: Trash
lv_LV: Atkritumi

note: [terrain_type]: id=detritus_bones
en: Remains
lv_LV: Pārpalikumi

note: [terrain_type]: id=great_tree [terrain_type]: id=great_tree_dead
en: Great Tree
lv_LV: Dižkoks

note: [terrain_type]: id=great_tree_dead
en: Dead Great Tree
lv_LV: Miris dižkoks

note: [terrain_type]: id=tropical_forest [terrain_type]: id=rainforest [terrain_type]: id=palm_desert_forest [terrain_type]: id=palm_forest [terrain_type]: id=savanna_forest [terrain_type]: id=pine_forest [terrain_type]: id=snow_forest [terrain_type]: id=deciduous_forest_summer [terrain_type]: id=deciduou
en: Forest
lv_LV: Mežs

note: [terrain_type]: id=tropical_forest
en: Tropical Forest
lv_LV: Tropu mežs

note: [terrain_type]: id=rainforest
en: Rainforest
lv_LV: Lietus mežs

note: [terrain_type]: id=palm_desert_forest
en: Palm Forest
lv_LV: Palmu mežs

note: [terrain_type]: id=palm_forest
en: Dense Palm Forest
lv_LV: Blīvs palmu mežs

note: [terrain_type]: id=pine_forest
en: Pine Forest
lv_LV: Skujukoku mežs

note: [terrain_type]: id=snow_forest
en: Snowy Pine Forest
lv_LV: Piesnidzis skujukoku mežs

note: [terrain_type]: id=deciduous_forest_summer
en: Summer Deciduous Forest
lv_LV: Vasaras lapukoku mežs

note: [terrain_type]: id=deciduous_forest_fall
en: Fall Deciduous Forest
lv_LV: Rudens lapukoku mežs

note: [terrain_type]: id=deciduous_forest_winter
en: Winter Deciduous Forest
lv_LV: Ziemas lapukoku mēžs

note: [terrain_type]: id=deciduous_forest_winter_snow
en: Snowy Deciduous Forest
lv_LV: Piesnidzis lapukoku mežs

note: [terrain_type]: id=mixed_forest_summer
en: Summer Mixed Forest
lv_LV: Vasaras jauktu koku mežs

note: [terrain_type]: id=mixed_forest_fall
en: Fall Mixed Forest
lv_LV: Rudens jauktu koku mežs

note: [terrain_type]: id=mixed_forest_winter
en: Winter Mixed Forest
lv_LV: Ziemas jauktu koku mežs

note: [terrain_type]: id=mixed_forest_winter_snow
en: Snowy Mixed Forest
lv_LV: Piesnidzis jauktu koku mežs

note: [terrain_type]: id=hills_regular [terrain_type]: id=hills_dry [terrain_type]: id=snow_hills [terrain_type]: id=hills
en: Hills
lv_LV: Pauguri

note: [terrain_type]: id=hills_regular
en: Regular Hills
lv_LV: Parasti pauguri

note: [terrain_type]: id=hills_dry
en: Dry Hills
lv_LV: Sausi pauguri

note: [terrain_type]: id=desert_hills
en: Dunes
lv_LV: Kāpas

note: [terrain_type]: id=snow_hills
en: Snow Hills
lv_LV: Apsniguši pauguri

note: [terrain_type]: id=regular_mountains [terrain_type]: id=dry_mountains [terrain_type]: id=snow_mountains [terrain_type]: id=desert_mountains [terrain_type]: id=cloud [terrain_type]: id=cloud_dry [terrain_type]: id=cloud_snow [terrain_type]: id=cloud_desert [terrain_type]: id=mountains
en: Mountains
lv_LV: Kalni

note: [terrain_type]: id=regular_mountains
en: Regular Mountains
lv_LV: Parasti kalni

note: [terrain_type]: id=dry_mountains
en: Dry Mountains
lv_LV: Sausi kalni

note: [terrain_type]: id=snow_mountains
en: Snowy Mountains
lv_LV: Sniegaini kalni

note: [terrain_type]: id=wood_floor
en: Wooden Floor
lv_LV: Koka grīda

note: [terrain_type]: id=wood_floor
en: Basic Wooden Floor
lv_LV: Pamata koka grīda

note: [terrain_type]: id=lit
en: Lit
lv_LV: Apgaismojums

note: [terrain_type]: id=lit
en: Beam of Light
lv_LV: Gaismas stars

note: [terrain_type]: id=cave_floor [terrain_type]: id=cave_earthy [terrain_type]: id=cave
en: Cave
lv_LV: Ala

note: [terrain_type]: id=cave_floor
en: Cave Floor
lv_LV: Alas grīda

note: [terrain_type]: id=cave_earthy
en: Earthy Cave Floor
lv_LV: Alas grīda bez seguma

note: [terrain_type]: id=flagstones_dark
en: Dark Flagstones
lv_LV: Tumšas plāksnes

note: [terrain_type]: id=cave_path
en: Cave Path
lv_LV: Alas taka

note: [terrain_type]: id=fungus_grove [terrain_type]: id=fungus_beam
en: Mushroom Grove
lv_LV: Sēņu birzs

note: [terrain_type]: id=fungus_beam
en: Lit Mushroom Grove
lv_LV: Gaiša sēņu birzs

note: [terrain_type]: id=rocky_cave
en: Rockbound Cave
lv_LV: Klinšu ala

note: [terrain_type]: id=mine_rails [terrain_type]: id=mine_railsdiag1 [terrain_type]: id=mine_railsdiag2
en: Mine Rail
lv_LV: Raktuvju sliedes

note: [terrain_type]: id=canyon [terrain_type]: id=chasm_earthy [terrain_type]: id=abyss [terrain_type]: id=lava_chasm
en: Chasm
lv_LV: Plaisa

note: [terrain_type]: id=canyon
en: Regular Chasm
lv_LV: Parasta aiza

note: [terrain_type]: id=chasm_earthy
en: Earthy Chasm
lv_LV: Zemes aiza

note: [terrain_type]: id=abyss
en: Ethereal Abyss
lv_LV: Bezdibenis

note: [terrain_type]: id=lava_chasm
en: Lava Chasm
lv_LV: Lavas upe

note: [terrain_type]: id=lava
en: The dangers inherent in trying to walk on <italic>text='lava'</italic> are fairly obvious. As far as movement is concerned, lava is equivalent to <ref>dst='terrain_unwalkable' text='unwalkable'</ref> terrain, and can only be crossed by those units capable of flying a considerable distance above it. The molten magma also produces a substantial glow, illuminating the area immediately above it. This provides an attack bonus for lawful units and removes the attack bonus from chaotic units.
lv_LV: Katrs sapratīs ka staigāt pa <italic>text='lavu'</italic> ir diezgan bīstami. Lavas lauciņš ir <ref>dst='terrain_unwalkable' text='nepārejams segums'</ref> To var šķērsot tikai lidojoši radijumi. Lavas magma izgaismo savu teritoriju, tas dod bonusu kārtīgajiem cīnītājiem, un attiecīgi haotiskie cīnītāji izjūt šī bonusa trūkumu.

note: [terrain_type]: id=volcano
en: Volcano
lv_LV: Vulkāns

note: [terrain_type]: id=cloud
en: Regular Impassable Mountains
lv_LV: Parasti nepārejami kalni

note: [terrain_type]: id=cloud_snow
en: Snowy Impassable Mountains
lv_LV: Sniegoti nepārejami kalni

note: [terrain_type]: id=cloud_desert
en: Desert Impassable Mountains
lv_LV: Tuksneša nepārejami kalni

note: [terrain_type]: id=cavewall [terrain_type]: id=cavewall_earthy [terrain_type]: id=cavewall_earthy_hewn
en: Cave Wall
lv_LV: Alas siena

note: [terrain_type]: id=cavewall
en: Natural Cave Wall
lv_LV: Dabīga alas siena

note: [terrain_type]: id=cavewall_earthy
en: Natural Earthy Cave Wall
lv_LV: Alas siena no zemes

note: [terrain_type]: id=wall_stone [terrain_type]: id=wall_stone_lit [terrain_type]: id=wall_stone_clean
en: Stone Wall
lv_LV: Akmens siena

note: [terrain_type]: id=wall_stone_lit
en: Lit Stone Wall
lv_LV: Gaiša akmens siena

note: [terrain_type]: id=impassable_overlay
en: Impassable Overlay
lv_LV: Nepieejams segums

note: [terrain_type]: id=unwalkable_overlay
en: Unwalkable Overlay
lv_LV: Nepārejams segums

note: [terrain_type]: id=void [terrain_type]: id=off_map
en: Void
lv_LV: Tukšums

note: [terrain_type]: id=desert_village [terrain_type]: id=desert_village_ruin [terrain_type]: id=desert_village_tent [terrain_type]: id=camp_village [terrain_type]: id=orcish_village [terrain_type]: id=orcish_snow_village [terrain_type]: id=elven_snow_village [terrain_type]: id=elven_village [terrain_typ
en: Village
lv_LV: Ciems

note: [terrain_type]: id=desert_village
en: Adobe Village
lv_LV: Ķieģeļu ciems

note: [terrain_type]: id=desert_village_tent
en: Desert Tent Village
lv_LV: Tuksneša telšu ciems

note: [terrain_type]: id=camp_village
en: Tent Village
lv_LV: Telšu ciems

note: [terrain_type]: id=orcish_village
en: Orcish Village
lv_LV: Orku ciems

note: [terrain_type]: id=orcish_snow_village
en: Snowy Orcish Village
lv_LV: Sniegots orku ciems

note: [terrain_type]: id=elven_snow_village
en: Snowy Elven Village
lv_LV: Sniegots elfu ciems

note: [terrain_type]: id=elven_village
en: Elven Village
lv_LV: Elfu ciems

note: [terrain_type]: id=human_village
en: Cottage
lv_LV: Viensēta

note: [terrain_type]: id=snow_village
en: Snowy Cottage
lv_LV: Sniegota viensēta

note: [terrain_type]: id=human_village_ruin
en: Ruined Cottage
lv_LV: Sagruvusi viensēta

note: [terrain_type]: id=city_village
en: Human City
lv_LV: Cilvēku pilsēta

note: [terrain_type]: id=windmill_village
en: Windmill Village
lv_LV: Vējdzirnavu ciems

note: [terrain_type]: id=city_village_wno
en: Snowy Human City
lv_LV: Sniegota cilvēku pilsēta

note: [terrain_type]: id=city_village_ruin
en: Ruined Human City
lv_LV: Sagruvusi cilvēku pilsēta

note: [terrain_type]: id=hill_village
en: Hill Stone Village
lv_LV: Akmens ciems

note: [terrain_type]: id=snow-hill_village
en: Snowy Hill Stone Village
lv_LV: Sniegots akmens ciems

note: [terrain_type]: id=hill_village_ruin
en: Ruined Hill Stone Village
lv_LV: Sagruvis akmens ciems

note: [terrain_type]: id=tropical_forest_village
en: Tropical Village
lv_LV: Tropu ciems

note: [terrain_type]: id=drake_village
en: Drake Village
lv_LV: Dreiku ciems

note: [terrain_type]: id=underground_village
en: Cave Village
lv_LV: Alu ciems

note: [terrain_type]: id=dwarven_village
en: Dwarven Village
lv_LV: Rūķu ciems

note: [terrain_type]: id=hut_village
en: Hut
lv_LV: Būda

note: [terrain_type]: id=hut_snow_village
en: Snowy Hut
lv_LV: Apsnigusi būda

note: [terrain_type]: id=logcabin_village
en: Log Cabin
lv_LV: Koka būda

note: [terrain_type]: id=logcabin_snow_village
en: Snowy Log Cabin
lv_LV: Apsnigusi koka būda

note: [terrain_type]: id=igloo
en: Igloo
lv_LV: Igla

note: [terrain_type]: id=swamp_village
en: Swamp Village
lv_LV: Purva ciems

note: [terrain_type]: id=mermen-village
en: Merfolk Village
lv_LV: Nāru ciems

note: [terrain_type]: id=mermen-village
en: <italic>text='Submerged villages'</italic> are the homes of merfolk and nagas. While water-dwelling creatures are at home here, land-dwellers have a hard time navigating and defending these villages. However, like any village, the facilities are available to all creatures which allow units to tend to their wounds. Any unit stationed in a village can heal eight hitpoints each turn, or be cured of poison.
    
    Merfolk and nagas have 60% defense in submerged villages, whereas land based units usually have a low defense.
lv_LV: <italic>text='Iegremdēti ciemi'</italic> ir mājvieta visādiem ūdens radijumiem. Šādās vietās sauszemes radijumiem ir apgrūtināta pārvietošanās un cīnīšanās. Un tāpat kā citos ciemos - šeit arī var ārstēt ievainotās un saindētās vienības.
    Ūdens radijumi šeit iegūst 60% aizstāvēšanās prasmes. Turpretī sauszemes pārstāvji cieš lielus zaudējumus.

note: [terrain_type]: id=village_overlay
en: Village Overlay
lv_LV: Ciema segums

note: [terrain_type]: id=encampment [terrain_type]: id=encampment_ruin [terrain_type]: id=encampment_snow [terrain_type]: id=troll_encampment [terrain_type]: id=aquatic_camp
en: Encampment
lv_LV: Apmetne

note: [terrain_type]: id=encampment_snow
en: Snowy Encampment
lv_LV: Apsnigusi nometne

note: [terrain_type]: id=orcish_fort [terrain_type]: id=snow_orcish_fort [terrain_type]: id=human_castle [terrain_type]: id=snow_castle [terrain_type]: id=elven_castle [terrain_type]: id=elven_castle_ruin [terrain_type]: id=dwarven_castle [terrain_type]: id=sand_castle [terrain_type]: id=aquatic_castle [t
en: Castle
lv_LV: Pils

note: [terrain_type]: id=orcish_fort
en: Orcish Castle
lv_LV: Orku pils

note: [terrain_type]: id=snow_orcish_fort
en: Snowy Orcish Castle
lv_LV: Sniegota orku pils

note: [terrain_type]: id=human_castle
en: Human Castle
lv_LV: Cilvēku pils

note: [terrain_type]: id=snow_castle
en: Snowy Human Castle
lv_LV: Sniegota cilvēku pils

note: [terrain_type]: id=elven_castle
en: Elven Castle
lv_LV: Elfu pils

note: [terrain_type]: id=dwarven_castle
en: Dwarven Castle
lv_LV: Rūķu pils

note: [terrain_type]: id=ruin [terrain_type]: id=sunkenruin [terrain_type]: id=swampruin [terrain_type]: id=sand_castle_ruin
en: Ruined Castle
lv_LV: Sagruvusi pils

note: [terrain_type]: id=ruin
en: Ruined Human Castle
lv_LV: Sagruvusi cilvēku pils

note: [terrain_type]: id=sunkenruin
en: Sunken Human Ruin
lv_LV: Noslīcinātas cilvēku gruveši

note: [terrain_type]: id=swampruin
en: Swamp Human Ruin
lv_LV: Purva cilvēku gruveši

note: [terrain_type]: id=sand_castle
en: Desert Castle
lv_LV: Tuksneša pils

note: [terrain_type]: id=sand_castle_ruin
en: Ruined Desert Castle
lv_LV: Sagruvusi tuksneša pils

note: [terrain_type]: id=encampment_keep [terrain_type]: id=encampment_keep_tall [terrain_type]: id=encampment_snow_keep [terrain_type]: id=merman_campkeep [terrain_type]: id=troll_campkeep
en: Encampment Keep
lv_LV: Apmetnes Tornis

note: [terrain_type]: id=encampment_keep_tall
en: Tall Encampment Keep
lv_LV: Augsts apmetnes Tornis

note: [terrain_type]: id=encampment_snow_keep
en: Snowy Encampment Keep
lv_LV: Sniegots apmetnes Tornis

note: [terrain_type]: id=orcish_keep [terrain_type]: id=snow_orcish_keep [terrain_type]: id=human_keep [terrain_type]: id=snow_keep [terrain_type]: id=elven_keep [terrain_type]: id=elven_keep_ruin [terrain_type]: id=dwarven_keep [terrain_type]: id=desert_keep [terrain_type]: id=merman_castlekeep [terrain_
en: Keep
lv_LV: Tornis

note: [terrain_type]: id=orcish_keep
en: Orcish Keep
lv_LV: Orku Tornis

note: [terrain_type]: id=snow_orcish_keep
en: Snowy Orcish Keep
lv_LV: Sniegots orku Tornis

note: [terrain_type]: id=human_keep
en: Human Castle Keep
lv_LV: Cilvēku pils Tornis

note: [terrain_type]: id=snow_keep
en: Snowy Human Castle Keep
lv_LV: Sniegots cilvēku pils Tornis

note: [terrain_type]: id=elven_keep
en: Elven Castle Keep
lv_LV: Elfu pils Tornis

note: [terrain_type]: id=dwarven_keep
en: Dwarven Castle Keep
lv_LV: Rūķu pils Tornis

note: [terrain_type]: id=ruined_keep [terrain_type]: id=sunken_keep [terrain_type]: id=swamp_keep [terrain_type]: id=desert_keep_ruined
en: Ruined Keep
lv_LV: Sagruvis Tornis

note: [terrain_type]: id=ruined_keep
en: Ruined Human Castle Keep
lv_LV: Sagruvis cilvēku pils Tornis

note: [terrain_type]: id=sunken_keep
en: Sunken Human Castle Keep
lv_LV: Nogrimis cilvēku pils Tornis

note: [terrain_type]: id=swamp_keep
en: Swamp Human Castle Keep
lv_LV: Purva pils - cilvēku Tornis

note: [terrain_type]: id=desert_keep
en: Desert Keep
lv_LV: Tuksneša Tornis

note: [terrain_type]: id=desert_keep_ruined
en: Ruined Desert Keep
lv_LV: Sagruvis tuksneša Tornis

note: [terrain_type]: id=castle_overlay
en: Castle Overlay
lv_LV: Pils segums

note: [terrain_type]: id=keep_overlay
en: Keep Overlay
lv_LV: Torņa segums

note: [terrain_type]: id=bridge [terrain_type]: id=bridgediag1 [terrain_type]: id=bridgediag2 [terrain_type]: id=rotbridge [terrain_type]: id=rotbridgediag1 [terrain_type]: id=rotbridgediag2 [terrain_type]: id=stone_bridge [terrain_type]: id=stone_bridgediag1 [terrain_type]: id=stone_bridgediag2 [terrain_
en: Bridge
lv_LV: Tilts

note: [terrain_type]: id=bridge [terrain_type]: id=bridgediag1 [terrain_type]: id=bridgediag2
en: Wooden Bridge
lv_LV: Koka tilts

note: [terrain_type]: id=bridge
en: To those capable of building one, the ability to lay a <italic>text='bridge'</italic> offers a liberation from the fickle nature of waterways, whose fords come and go with the rise and fall of the waterline. This is to say nothing of the luxury of dry feet, the loss of which is no laughing matter in the cold months of the year.
    
    For those who go by land or sea, a bridge is the best of both worlds — for gameplay purposes, it is treated either as grassland or the underlying water, whichever offers the best movement and defensive bonuses for the unit occupying the bridge hex. Note that a swimming unit and a land unit are not capable of occupying a bridge hex at the same time.
lv_LV: Uzbūvētais <italic>text='tilts'</italic> vienībām piedāvā izvairīties no nepatīkamiem apstākļiem ūdenī - no ūdens straumēm un citām neērtībām. Sausas kājas cīņā ir neaizstājama vērtība. Īpaši aukstā laikā.
    
    Spēles uzbūvē tilts ir samērā noderīgs abiem cīnītāju tipiem. Gan peldošie, gan sauszemes cīnītāji māk to izmantot savās vajadzībās. Sauszemes vienībām tilts būs kā parasts lauks, bet peldošie mācēs izmantot tilta apakšu.

note: [terrain_type]: id=rotbridge [terrain_type]: id=rotbridgediag1 [terrain_type]: id=rotbridgediag2
en: Rotting Bridge
lv_LV: Pūstošs tilts

note: [terrain_type]: id=stone_bridge [terrain_type]: id=stone_bridgediag1 [terrain_type]: id=stone_bridgediag2
en: Basic Stone Bridge
lv_LV: Vienkāršs akmens tilts

note: [terrain_type]: id=bridgechasm [terrain_type]: id=bridgechasmdiag1 [terrain_type]: id=bridgechasmdiag2
en: Cave Chasm Bridge
lv_LV: Tilts pāri aizai

note: [terrain_type]: id=hangingbridgediag1 [terrain_type]: id=hangingbridgediag2 [terrain_type]: id=hangingbridge
en: Hanging Bridge
lv_LV: Iekārts tilts

note: [terrain_type]: id=stonechasmbridgediag1 [terrain_type]: id=stonechasmbridgediag2 [terrain_type]: id=stonechasmbridge
en: Stone Chasm Bridge
lv_LV: Akmens tilts pāri aizai

note: [terrain_type]: id=plankbridgediag1 [terrain_type]: id=plankbridgediag2 [terrain_type]: id=plankbridge
en: Plank Bridge
lv_LV: Dēļu Tilts

note: [terrain_type]: id=off_map
en: Off Map
lv_LV: Ne uz kartes

note: [terrain_type]: id=shroud [toggle_button]: id=sort_7 [toggle_button]: id=shroud
en: Shroud
lv_LV: Plīvurs

note: [terrain_type]: id=fog [toggle_button]: id=sort_6
en: Fog
lv_LV: Migla

note: [terrain_type]: id=fungus
en: Fungus
lv_LV: Sēnes

note: [terrain_type]: id=fungus
en: <italic>text='Mushroom groves'</italic> are vast underground forests of giant mushrooms,
    which thrive in the damp darkness. Most units have trouble negotiating the spongy floor of smaller fungi, but they have plenty of cover behind the larger stalks. Mounted units, however, become completely mired and lack proper freedom of movement in combat. Undead units have a natural affinity for decay and function quite well in mushroom forests.
    
    Most units receive 50% to 60% defense in mushroom groves, whereas cavalry receive only 20%.
lv_LV: <italic>text='Sēņu audzes'</italic> ir plašas mežu audzes ar gigantiskām sēnēm.
    Tās pieņemās augumā tikai pilnīgā tumsā. Daudziem ir problēmas pārvietoties pa pumpainu, nelīdzenu virsmu. Bet aiz sēņu stumbriem var sekmīgi paslēpties. Smagas vienības šādā zemē iestieg un nevar brīvi cīnīties. Nemirstīgo vienības izrāda savu simpātiju šādām vietām, tākā tiem jau ir dabīga tieksme uz pūšanu.
    Parasti vienībām šādā apvidū ir 50 līdz 60% aizsardzība, jātniekiem tikai 20%.

note: [terrain_type]: id=sand
en: Sands
lv_LV: Smilts

note: [terrain_type]: id=reef
en: <italic>text='Coastal reefs'</italic> are shallows formed by stone, coral and sand.
    This provides most land units with a more steady footing and defensive positions than wading in shallow water normally would and also grants most water-dwelling races an exceptionally high defense.
    
    Mermen and Naga both receive 70% defense on coastal reefs.
lv_LV: <italic>text='Piekraster rifi'</italic> ir seklas, koraļļiem bagātas vietas. Kā ari ūdens virspusē var būt pa kādam klints gabalam.
    Tas sauszemes vienībām nodrošina stabilāku pamatu zem kājām. Peldošie radijumi ūdenī iegūst ārkārtīgi augstas aizsardzības spējas.
    
    Nāras un Nagas šeit iegūst 70% aizsardzības.

note: [terrain_type]: id=hills
en: <italic>text='Hills'</italic> represent any reasonably rough terrain,
    with enough dips and rises in the ground to provide some cover. Hills are difficult for most troops to navigate. Dwarves, trolls, and orcs have enough familiarity with the terrain that they can pass through it without being slowed down. Cavalry have enough trouble navigating the terrain that any defensive aid lent by cover is negated.
    
    Most units have about 50% defense in hills, whereas cavalry are limited to 40%. Dwarves enjoy 60% defense in hills.
lv_LV: Par <italic>text='pakalniem'</italic> var uzskatīt teritorijas ar ievērojamiem zemes pacēlumiem, aiz kuriem pat var šad tad piesegties. Rūķi, Troļļi un Orki ir vienīgie kas māk pārvietoties vislabāk šādās teritorijās. Jātniekus šādās pozīcijās labāk nesūtīt, te tos gaida lieli zaudējumi.
    
    Vidēji visiem pakalnos ir 50% aizsardzība, bet jātniekiem būs tikai 40%. Rūķi te baudīs 60%.

note: [terrain_type]: id=swamp_water
en: <italic>text='Swamps'</italic> represent any sort of wetlands.
    Swamps slow down nearly everyone, and inhibit their ability to defend themselves. An exception to this is any race bodily skilled in navigating water; these receive both full movement and a defensive bonus. Those that make their living in the wetlands are also adept at using this terrain for cover.
    
    Most units make do with 30% defense in swamps. Mermen, naga, and saurians all generally enjoy 60%.
lv_LV: <italic>text='Purvi'</italic> bagātīgi piedāvā visāda veida slapjumus.
    Šeit ieguvēju praktiski nav. Visiem būs grūti pārvietoties un aizstāvēties. Priekšrocības būs tikai ūdens pasaules cīnītājiem.
    
    Kamēr visi mocīsies ar 30% aizsardzības... Nāras, Nagas un Sauriāni te diktēs savus noteikumus ar 60%.

note: [terrain_type]: id=shallow_water
en: <italic>text='Shallow water'</italic> represents any body of water deep enough to come up to roughly a man’s waist. This is enough to slow down nearly anyone and leave them wide open to attack. Dwarves, given that the water reaches up almost to their heads, have an extremely hard time of this. The exception is any race whose bodies naturally lend themselves to swimming, for which they receive a considerable defensive bonus and full movement.
    
    Most units make do with 20 to 30% defense in shallow water, whereas both naga and mermen enjoy 60%.
lv_LV: Faktiski katra vienība <italic>text='seklā ūdenī'</italic> jūtās samērā neierasti. Brienot daudz nepārvietosies un uzbrukuma gadijumā - būs grūti aizstāvēties. Rūķiem šī ir problēmu pilna vieta, ūdens ir tādā līmenī, ka var pat padzerties cīņas laikā. Bet peldošās vienības te būs neapturamas.
    
    Sauszemes radijumu aizsardzība te būs 20 līdz 30%. Nāras un Nagas te varēs izpausties ar 60%.

note: [terrain_type]: id=castle
en: <italic>text='Castles'</italic> are any sort of permanent fortification.
    Nearly all units receive a considerable bonus to their defense by being stationed in a castle, and most units receive full movement in a castle. Stationing units in a castle represents its defensive capability. Without a unit in each wall hex, an enemy can simply sneak into the castle unchallenged, gaining the same defensive bonus as everyone inside.
    
    Most units have about 60% defense in a castle.
lv_LV: <italic>text='Pils'</italic> cietokšņi ir dažādi.
    Šādās pozīcijās jebkura vienība saņem ievērojumus bonusus. Un pils teritorijā pārvietoties var bez problēmām. Ja pils šūna ir tukša, tajā var iezagties pretinieks un saņemt visus tos pašus bonusus.
    
    Daudzām vienībām pils šūnā aizsardzība ir 60%.

note: [terrain_type]: id=mountains
en: <italic>text='Mountains'</italic> are steep enough that units often have to climb over obstacles to move.
    By this nature, they provide a considerable defensive bonus for most troops, but they also severely impede any passage through them. Most cavalry simply cannot enter mountainous terrain; however, elvish cavalry is an exception to this, as are the goblin wolf riders. Both dwarves and trolls are native to mountainous terrain, and have a very easy time getting around.
    
    Most units receive about 60% defense in mountains, whereas Dwarves enjoy 70%.
lv_LV: <italic>text='Kalni'</italic> ir pietiekami slīpi, un to apvidū ir daudz šķēršļu, kas jāpārvar vienībām.
    Savukārt slēpņu te netrūkst, lieliska vieta aizstāvēties. Ar jātniekiem te būs problēma - tie kalnos nevar pārvietoties. Izņēmums ir tikai Elfu jātnieki un Vilku jātnieki. Bet šādā teritorijā īpaši labi jūtās Rūķi un Troļļi.
    Pārsvarā cīnītāji kalnos saņem 60% aizsardzības, bet Rūķiem būs 70%.

note: [terrain_type]: id=deep_water
en: <italic>text='Deep water'</italic> represents any body of water deep enough to cover a man’s head.
    Most units cannot enter deep water: it is the domain of units which can either fly, or are exceptionally strong swimmers.
    
    Mermen and naga both receive 50% defense in deep water, with full movement.
lv_LV: <italic>text='Dziļie ūdeņi'</italic> jau nav šķērsojami kuram katram.
    Šie reģioni ir pieejami tikai peldošiem vai lidojošiem radijumiem.
    
    Nāras un Nagas aizstāvēsies ar 50%.

note: [terrain_type]: id=flat
en: Flat
lv_LV: Līdzenums

note: [terrain_type]: id=flat
en: <italic>text='Grassland'</italic> represents open plains, whether cultivated, cut back for grazing, or wild.
    Being open ground, grassland is both very easy to move across, but is also difficult to defend oneself in. Typically, those units that perform best on grassland are either cavalry, or very agile units which take advantage of the open space.
    
    Most units have defense of 30 to 40% on grassland.
lv_LV: <italic>text='Pļava'</italic> reprezentē atvērtu platību.
    Tākā pļavā nav šķēršļu - vienībām ir viegli to šķērsot. Bet šeit nebūs patīkami aizstāvēties. Priekšrocības ir tikai jātniekiem un ļoti elastīgām vienībām.
    
    Pārsvarā vienībām būs 30 līdz 40% aizsardzība.

note: [terrain_type]: id=forest
en: <italic>text='Forests'</italic> represent any woodland with significant undergrowth, enough to hinder passage. Though they slow nearly everyone down, forests do offer better defense to most units than open ground. Cavalry, however, have so much trouble navigating them that any benefit gained by stealth is negated. Elves are an exception to this general rule for forests. Not only do they possess full movement in forests, but they also gain a considerable defensive bonus. Dwarves are another exception to this rule; though they are able to plow through the forests without much loss of speed, their utter unfamiliarity with the terrain causes them to receive no defensive bonus.
    
    Most units have 50% defense in forests, but cavalry are limited to 30%. Elves, on the other hand, enjoy 60 to 70% defense, even their mounted units. Dwarves generally receive only 30% defense in forests.
lv_LV: <italic>text='Meži'</italic> ir pilni ar ktiteņiem un pamežiem, kas ievērojami mazina pārvietošanās spējas gandrīz ikvienam. Bet mežs piedāvā labāku aizstāvēšanos, nekā atklāts lauks. Jātnieku kavalērijas šeit nebūs vilcējspēks, tām te ir visgrūtāk pārvietoties. Elfi mežos ir prasmīgākie karotāji, tie māk prasmīgi pārvietoties un slēpties.
    
    Pārsvarā visiem būs 50% aizsardzības, jātniekiem 30%, bet Elfi sasniedz 60 līdz 70%. Rūķi mežos nav prasmīgi - tiem tikai 30%.

note: [terrain_type]: id=frozen
en: Frozen
lv_LV: Sasalums

note: [terrain_type]: id=frozen
en: <italic>text='Frozen'</italic> terrain represents any flat area that is covered by snow or ice.
    Most units are slowed down on it, and have a harder time defending themselves. Note that swimming units, even those who can breathe underwater, cannot swim underneath ice.
    
    Most units have 20 to 40% defense in frozen terrain.
lv_LV: <italic>text='Sasalums'</italic> nozīmē: Laukumi kas ir pārklāti ar sniegu vai ledu.
    Daudzas vienības sasalumā tiek bremzētas un to aizstāvēšanās spējas ir visai vājas. Arī peldošie radijumi te nev cīnītāji.
    
    Aizsardzība sasalumā būs 20 līdz 40%.

note: [terrain_type]: id=village
en: <italic>text='Villages'</italic> represent any group of buildings, human or otherwise.
    Almost all units, even cavalry, have an easy time navigating villages, and most units gain a defensive bonus from being stationed in a village. Villages allow units the resources to clean and tend to their wounds, which allows any unit stationed therein to heal eight hitpoints each turn, or to be cured of poison.
    
    Most units have 50 to 60% defense in villages, whereas cavalry receive only 40%.
lv_LV: <italic>text='Ciemati'</italic> reprezentē būves.
    Kaujas laukā nekas nevar būt labāks par kādu tuvējo ciemu. Tur var saņemt ārstēšanos - pēc katra gājiena 8 dzīvibas punktus. Kā arī - saindētie cīnītāji var atgūt veselību. Ciematu galvenais uzdevums ir apgādāt savu īpašnieku ar zeltu.
    
    Ciematā vienības saņem 50 līdz 60% aizsardzības. Jātnieku kavalērija tikai 40%.

note: [terrain_type]: id=impassable
en: Impassable
lv_LV: Nepieejams

note: [terrain_type]: id=impassable
en: Obstacles that not even the most determined traveler may overcome include solid walls of stone and mountains so tall and steep that they are constantly wreathed in cloud. Even flying creatures cannot navigate the jagged peaks at such rarefied heights, and not even the fiercest troll can smash through thick walls of stone.
lv_LV: Ir tādas vietas pasaulē ko neviens nevar ne ieņemt, ne caurstaigāt, ne pie tām piekļūt.

note: [terrain_type]: id=unwalkable
en: Unwalkable
lv_LV: Necaurejams

note: [terrain_type]: id=unwalkable
en: <italic>text='Unwalkable terrain'</italic> covers any chasm or gorge which, as the name implies, cannot be crossed simply by walking. Chasms are noted for sheer walls which would take days to traverse. As far as gameplay is concerned, only units capable of flying can cross this terrain.
lv_LV: <italic>text='Necaurejams'</italic> apgabals ietver sevī jebkuru bezdibeni vai aizu, kas nav šķērsojams kājām. Šīs vietas ir pieejamas tikai lidojošiem radijumiem.

note: [terrain_type]: id=rails
en: Rails
lv_LV: Sliedes

note: [button]: id=reset_option_values [button]: id=btn_reset_hotkeys [button]: id=revert_to_defaults [button]: id=orb_defaults
en: Defaults
lv_LV: Noklusētais

note: [toggle_button]: id=sort_0 [label] [toggle_button]: id=sort_1 [toggle_button]: id=sort_name [label]: id=name
en: Name
lv_LV: Nosaukums

note: [label]
en: Version
lv_LV: Versija

note: [toggle_button]: id=sort_4 [toggle_button]: id=sort_0 [toggle_button]: id=sort_1
en: Type
lv_LV: Tips

note: [image]: id=pending_messages
en: Messages waiting
lv_LV: Ziņojumi gaida

note: [button]: id=close_window [button]: id=click_dismiss [button]: id=cancel [button]: id=ok
en: Close
lv_LV: Aizvērt

note: [label] [widget]: id=name
en: Connect to Server
lv_LV: Pieslēgties serverim

note: [label]
en: You will now connect to a server to download add-ons.
lv_LV: Tagad jūs pieslēgsieties serverim, lai ielādētu papildinājumus.

note: [label]
en: Server:
lv_LV: Serveris:

note: [button]: id=remove_addons [label]
en: Remove Add-ons
lv_LV: Noņemt papildinājumus

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=show_help [button]: id=help
en: Help
lv_LV: Palīdzība

note: [button]: id=ok
en: Connect
lv_LV: Pieslēgties

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=cancel
en: Cancel
lv_LV: Atcelt

note: [label]: id=version_string
en: Version:
lv_LV: Versija:

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [scroll_label]: id=description
en: No description available.
lv_LV: Apraksts nav pieejams.

note: [label]
en: Type:
lv_LV: Tips

note: [label]
en: Status:
lv_LV: Statuss

note: [label]
en: Size:
lv_LV: Izmērs:

note: [label]
en: Downloads:
lv_LV: Lejupielādes:

note: [label]
en: Dependencies:
lv_LV: Atkarīgs no:

note: [label]: id=dependencies
en: addon_dependencies^None
lv_LV: Nav

note: [label]
en: Translations:
lv_LV: Tulkojumi:

note: [label]: id=translations
en: translations^None
lv_LV: Nav

note: [label]
en: Website:
lv_LV: Mājaslapa:

note: [label]: id=url_none
en: url^None
lv_LV: Nav

note: [button]: id=url_copy
en: url^Copy
lv_LV: Kopēt

note: [button]: id=url_copy
en: Copy this URL to clipboard
lv_LV: Kopēt šo URL starpliktuvē

note: [button]: id=url_go
en: url^Go
lv_LV: Aizvest

note: [button]: id=url_go
en: Visit this URL with a web browser
lv_LV: Skatīt šo URL ar web pārlūku

note: [scroll_label]
en: Choose the add-ons you want to remove.
lv_LV: Izvēlies papildinājumus, kurus vēlies noņemt.

note: [button]: id=remove [button]: id=ok
en: Remove
lv_LV: Izņemt

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=ok
en: OK
lv_LV: Labi

note: [label]
en: Play a Campaign
lv_LV: Spēlēt kampaņu

note: [label]: id=title
en: Difficulty
lv_LV: Grūtība

note: [scroll_label]: id=message
en: Select difficulty level:
lv_LV: Izvēlies grūtības līmeni:

note: [label]
en: Chat Log
lv_LV: Čata vēsture

note: [label]
en: Page:
lv_LV: Lappuse:

note: [slider]: id=page_number
en: Last
lv_LV: Pēdējais

note: [button]: id=previous_tip [button]: id=previous_page
en: Previous
lv_LV: Atpakaļ

note: [button]: id=previous_page
en: Previous page
lv_LV: Iepriekšējā lappuse

note: [button]: id=next_tip [button]: id=next_page
en: Next
lv_LV: Nākamais

note: [button]: id=next_page
en: Next page
lv_LV: Nākamā lappuse

note: [button]: id=copy
en: clipboard^Copy
lv_LV: Kopēt

note: [button]: id=copy_ [button]: id=copy
en: filesystem^Copy
lv_LV: Kopēt

note: [button]: id=copy_ [button]: id=copy
en: Copy this path to clipboard
lv_LV: Kopēt šo ceļu uz starpliktuvi

note: [button]: id=browse_ [button]: id=browse
en: filesystem^Browse
lv_LV: Norādīt

note: [button]: id=browse_ [button]: id=browse
en: Browse this location using a file manager
lv_LV: Norādi šo lokāciju faila menedžerī

note: [label]
en: Name:
lv_LV: Vārds:

note: [label]
en: Lawful Bonus:
lv_LV: Bonuss kārtīgajiem:

note: [grid]
en: Red:
lv_LV: Sarkans:

note: [grid]
en: Green:
lv_LV: Zaļš:

note: [grid]
en: Blue:
lv_LV: Zils:

note: [button]: id=new
en: New ToD
lv_LV: Jaun diennakts režīms

note: [button]: id=delete
en: Delete ToD
lv_LV: Nodzēst diennakts režīmu

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Confirm
lv_LV: Apstiprināt

note: [label]
en: Would you like to apply the changes?
lv_LV: Vēlies piemērot izmaiņas?

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=ok
en: Yes
lv_LV: Jā

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=cancel
en: No
lv_LV: Nē

note: [label]
en: User Interaction Required
lv_LV: Nepieciešama lietotāja iejaukšanās

note: [label]: id=message
en: User interaction required
lv_LV: Nepieciešama lietotāja iejaukšanās

note: [label]: id=title
en: Place Label
lv_LV: Uzlikt piezīmi

note: [label]
en: Label:
lv_LV: Piezīme:

note: [toggle_button]: id=team_only_toggle
en: Team only
lv_LV: Tikai komanda

note: [toggle_button]: id=immutable_toggle
en: Immutable
lv_LV: Nepieejams

note: [toggle_button]: id=visible_fog_toggle
en: Visible in fog
lv_LV: Redzams miglā

note: [toggle_button]: id=visible_shroud_toggle
en: Visible in shroud
lv_LV: Redzams zem plīvura

note: [label]: id=title
en: Edit Scenario Settings
lv_LV: Rediģēt Scenārija konfigurācijas

note: [label]
en: Identifier:
lv_LV: Identifikators:

note: [label]
en: Description:
lv_LV: Apraksts:

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Experience modifier:
lv_LV: Pieredzes modifikators:

note: [label]
en: Turns:
lv_LV: Gājieni:

note: [toggle_button]: id=victory_when_enemies_defeated
en: Declare victory once all enemies are defeated
lv_LV: Pasludināt uzvaru kad visi pretinieki pieveikti

note: [toggle_button]: id=random_start_time
en: Random starting time
lv_LV: Nejaušs sākuma laiks

note: [label]: id=title
en: Side Setup
lv_LV: Iestatīt Puses

note: [label]
en: Number:
lv_LV: Skaits:

note: [label]
en: Team identifier:
lv_LV: Komandas identifikators:

note: [label]
en: Team name:
lv_LV: Komandas nosaukums:

note: [toggle_button]: id=no_leader
en: No leader
lv_LV: Bez līdera

note: [toggle_button]: id=fog
en: Fog of war
lv_LV: Kara migla

note: [toggle_button]: id=hidden
en: Hide in status table
lv_LV: Slēpt statusa panelī

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Gold:
lv_LV: Zelts:

note: [label]
en: Gold per village:
lv_LV: Zelts no ciemata:

note: [label]
en: Income:
lv_LV: Ienākums:

note: [label]
en: Support per village:
lv_LV: Atbalsts no ciemata:

note: [label]
en: Controller:
lv_LV: Pārvaldītājs:

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [row]
en: controller^Human
lv_LV: Spēlētājs

note: [row]
en: controller^AI only
lv_LV: Tikai CPU

note: [row]
en: controller^None
lv_LV: Neviens

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Generate Map
lv_LV: Ģenerēt karti

note: [button]: id=settings [button]: id=random_map_settings
en: Settings
lv_LV: Iestatījumi

note: [button]: id=ok
en: Generate
lv_LV: Ģenerēt

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=title
en: New Map
lv_LV: Jauna karte

note: [label] [grid]
en: Width:
lv_LV: Platums:

note: [label] [grid]
en: Height:
lv_LV: Augstums:

note: [button]: id=ok
en: Create
lv_LV: Izveidot

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Resize Map
lv_LV: Mainīt kartes izmēru

note: [label]
en: New width:
lv_LV: Jaunais platums:

note: [label]
en: Old width:
lv_LV: Vecais platums:

note: [label]
en: New height:
lv_LV: Jaunais augstums:

note: [label]
en: Old height:
lv_LV: Vecais augstums:

note: [label]
en: Expand/shrink direction:
lv_LV: Izvērst/samazināt virzienu:

note: [toggle_button]: id=copy_edge_terrain
en: Copy edge terrain
lv_LV: Kopēt malas apvidu

note: [button]: id=ok
en: Resize
lv_LV: Mainīt izmēru

note: [label]: id=title
en: Choose Player
lv_LV: Izvēlies spēlētāju

note: [label]: id=message
en: Which player should start here?
lv_LV: Kuram spēlētājam vajadzētu sākt šeit?

note: [button]: id=delete_file [button]: id=delete
en: Delete
lv_LV: Dzēst

note: [label]: id=title [button]: id=new_dir
en: New Folder
lv_LV: Jauna mape

note: [label]
en: Formula debugger
lv_LV: Formulas atkļūdotājs

note: [label]
en: Welcome
lv_LV: Sveicināti

note: [label]: id=state
en: state
lv_LV: stāvoklis

note: [label]
en: Call stack
lv_LV: Izsaukumu kaudze

note: [label]
en: Actions
lv_LV: Darbības

note: [button]: id=step
en: Step operation
lv_LV: Soļa darbība

note: [button]: id=next
en: Next operation
lv_LV: Nākamā darbība

note: [button]: id=stepout
en: Step out
lv_LV: Izlaist soli

note: [button]: id=continue
en: Continue
lv_LV: Turpināt

note: [label]
en: Execution trace
lv_LV: Izsekot darbību

note: [button]: id=cancel [grid] [button]: id=quit_without_surrender
en: Quit
lv_LV: Iziet

note: [label]: id=lblTitle
en: Delete Save
lv_LV: Izdzēst saglabāto

note: [label]: id=lblMessage
en: Do you really want to delete this game?
lv_LV: Vai tiešām vēlaties izdzēst šo spēli?

note: [toggle_button]: id=dont_ask_again [toggle_button]: id=do_not_show_again
en: Do not show again
lv_LV: Vairāk šo nerādīt

note: [toggle_button]: id=sort_1
en: Date
lv_LV: Datums

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=lblTitle [button]: id=load_game
en: Load Game
lv_LV: Ielādēt spēli

note: [toggle_button]: id=change_difficulty
en: Change difficulty
lv_LV: Mainīt grūtību

note: [toggle_button]: id=change_difficulty
en: Change campaign difficulty before loading
lv_LV: Mainīt kampaņas grūtību pirms ielādes

note: [toggle_button]: id=show_replay
en: Show replay
lv_LV: Parādīt atkārtojumu

note: [toggle_button]: id=show_replay
en: Play the embedded replay from the saved game if applicable
lv_LV: Nospēlēt atkārtojumu no saglabātās spēles (ja iespējams)

note: [toggle_button]: id=cancel_orders
en: Cancel orders
lv_LV: Atcelt pavēles

note: [toggle_button]: id=cancel_orders
en: Cancel any pending unit movements in the saved game
lv_LV: Atcelt visus ieplānotos gājienus saglabātā spēlē

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=lblTitle
en: Save Game
lv_LV: Saglabāt spēli

note: [toggle_button]: id=ignore_all
en: Ignore all
lv_LV: Ignorēt visu

note: [button]: id=quit_game
en: Quit Game
lv_LV: Pamest spēli

note: [label]: id=lblTitle
en: Overwrite?
lv_LV: Pārrakstīt?

note: [label]: id=lblMessage
en: Save already exists. Do you want to overwrite it?
lv_LV: Saglabājamais jau eksistē. Vai pārrakstīt?

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [toggle_button]: id=sort_0
en: Leader
lv_LV: Līderis

note: [label]: id=side_title [toggle_button]: id=sort_1
en: Side
lv_LV: Puse

note: [grid]
en: Game data:
lv_LV: Spēles dati:

note: [grid]
en: Configuration:
lv_LV: Konfigurācija:

note: [grid]
en: User data:
lv_LV: Lietotāja dati:

note: [grid]
en: Saved games:
lv_LV: Saglabātās spēles:

note: [grid]
en: Add-ons:
lv_LV: Papildinājumi

note: [grid]
en: Cache:
lv_LV: Krātuve:

note: [widget]: id=tab_label
en: Paths
lv_LV: Ceļi

note: [label]
en: Gamestate Inspector
lv_LV: Spēles stāvokļa inspektors

note: [button]: id=copy
en: Copy this report to clipboard
lv_LV: Kopēt šo ziņojumu uz starpliktuvi

note: [grid] [label]
en: Players:
lv_LV: Spēlētāji:

note: [grid]
en: Villages:
lv_LV: Ciemati:

note: [grid]
en: Landform:
lv_LV: Laukuma forma:

note: [label]
en: Press desired hotkey (Esc cancels)
lv_LV: Nospied vēlamo karsto taustiņu (Esc atceļ)

note: [grid] [label]
en: Language
lv_LV: Valoda

note: [label]
en: Choose your preferred language:
lv_LV: Izvēlies valodu:

note: [label]: id=map
en: Games
lv_LV: Spēles

note: [image]: id=needs_password
en: Requires a password to join
lv_LV: Lai pievienotos, nepieciešama parole

note: [button]: id=join [button]: id=join_global
en: Join
lv_LV: Pievienoties

note: [button]: id=observe [button]: id=observe_global
en: Observe
lv_LV: Novērot

note: [label]
en: Sort players:
lv_LV: Kārtot spēlētājus:

note: [toggle_button]: id=player_list_sort_relation
en: Friends first, ignored people last
lv_LV: Draugi pirmie, ignorētie cilvēki pēdējie

note: [toggle_button]: id=player_list_sort_name
en: Alphabetically
lv_LV: Alfabētiski

note: [widget]: id=tab_label [toggle_button]: id=filter_with_friends
en: Friends
lv_LV: Draugi

note: [toggle_button]: id=filter_without_ignored
en: No ignored
lv_LV: Nav ignorēto

note: [toggle_button]: id=filter_vacant_slots
en: Vacant slots
lv_LV: Brīvas vietas

note: [toggle_button]: id=filter_invert
en: Invert filter
lv_LV: Invertēt filtru

note: [button]: id=refresh
en: Refresh
lv_LV: Atsvaidzināt

note: [label] [button]: id=ok [button]: id=create
en: Create Game
lv_LV: Izveidot spēli

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=title [grid] [button]: id=show_preferences
en: Preferences
lv_LV: Iestatījumi

note: [label]
en: Multiplayer Lobby
lv_LV: Daudzspēlētāju priekštelpa

note: [label]
en: Player Info —
lv_LV: Spēlētāja informācija -

note: [button]: id=remove_from_list
en: Remove from List
lv_LV: Izņemt no saraksta

note: [button]: id=start_whisper
en: Send Private Message
lv_LV: Sūtīt privātu ziņu

note: [label]
en: Kick / ban reason:
lv_LV: Izsviešanas / aizlieguma iemesls:

note: [label]
en: Ban time:
lv_LV: Aizlieguma laiks:

note: [button]: id=kick
en: Kick
lv_LV: Izsviest

note: [label] [widget]: id=label
en: Sound
lv_LV: Skaņa

note: [label]: id=nick_title
en: Nickname
lv_LV: Iesauka

note: [label]
en: Change Control
lv_LV: Mainīt kontroli

note: [label]
en: You will now connect to the multiplayer server.
lv_LV: Tagad jūs pieslēgsieties serverim.

note: [button]: id=list
en: View List
lv_LV: Aplūkot sarakstu

en: Assign sides to players at random
lv_LV: Piešķirt spēlētājiem puses nejaušā kārtā

note: [label]
en: Name of game:
lv_LV: Spēles nosaukums:

note: [label]
en: Password:
lv_LV: Parole:

note: [text_box]: id=game_password
en: Set the password that people wanting to join your game as players must enter.
lv_LV: Uzstādi paroli, kas aizsargās tavu spēli.

note: [label]
en: Gender:
lv_LV: Dzimums:

note: [row] [toggle_button]: id=male_toggle
en: Male
lv_LV: Vīrietis

note: [row] [toggle_button]: id=female_toggle
en: Female
lv_LV: Sieviete

note: [label] [widget]: id=name
en: Host Networked Game
lv_LV: Uzturēt tīkla spēli

note: [label]
en: A local server instance has to be started in order to host a networked game. The server will run as a background process until all users have disconnected. Do you wish to continue?
lv_LV: Lai uzturētu tīkla spēli nepieciešams palaist lokālo tīklu. Serveris strādās aizmugures režīmā, kamēr visi spēlētāji atslēgsies. Vai turpināt?

note: [label]: id=title
en: Password Required
lv_LV: Nepieciešama Parole

note: [scroll_label]: id=message
en: Joining this game requires a password.
lv_LV: Lai pievienotos šai spēlei, nepieciešama parole.

note: [window]: id=mp_login
en: Multiplayer server login dialog
lv_LV: Daudzspēlētāju servera autorizēšanās dialogs

note: [label]
en: Login
lv_LV: Autorizēties

note: [label]
en: Login:
lv_LV: Lietotājvārds:

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [widget]: id=label [grid] [label]
en: Multiplayer
lv_LV: Daudzspēlētāju

note: [column]
en: Log on to the official Wesnoth multiplayer server
lv_LV: Ienākt oficiālajā Wesnoth daudzspēlētāju serverī

note: [widget]: id=name
en: Join Official Server
lv_LV: Pievienoties oficiālajam serverim

note: [column]
en: Join a different server
lv_LV: Pieslēgties citam serverim

note: [column]
en: Play a multiplayer game with the AI or humans sharing the same machine
lv_LV: Spēlēt daudzspēlētāju režīmā pie viena datora

note: [widget]: id=name
en: Local Game
lv_LV: Lokāla spēle

note: [label]: id=address
en: Address
lv_LV: Adrese

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=ok
en: Select
lv_LV: Izvēlēties

note: [label]
en: Scroll speed:
lv_LV: Ritināšanas ātrums:

note: [slider]: id=scroll_speed
en: Change the speed of scrolling around the map
lv_LV: Mainīt kartes ritināšanas ātrumu

note: [toggle_button]: id=turbo_toggle
en: Accelerated speed
lv_LV: Paātrinājums

note: [toggle_button]: id=turbo_toggle
en: Make units move and fight faster
lv_LV: Likt vienībām staigāt un cīnīties ātrāk

note: [toggle_button]: id=skip_ai_moves
en: Skip AI moves
lv_LV: Izlaist datora gājienus

note: [toggle_button]: id=skip_ai_moves
en: Do not animate AI units moving
lv_LV: Nerādīt datora vienību kustības

note: [column]
en: Units move and fight speed
lv_LV: Vienību staigāšanas un cīņas ātrums

note: [toggle_button]: id=show_turn_dialog
en: Turn dialog
lv_LV: Gājiena sākuma dialogs

note: [toggle_button]: id=show_turn_dialog
en: Display a dialog at the beginning of your turn
lv_LV: Parādīt dialogu Jūsu gājiena sākumā

note: [toggle_button]: id=whiteboard_on_start
en: Enable planning mode on start
lv_LV: Ieslēgt plānošanas režīmu spēles sākumā

note: [toggle_button]: id=whiteboard_on_start
en: Activates Planning Mode on game start
lv_LV: Aktivizē plānošanas režīmu sākoties spēlei

note: [toggle_button]: id=whiteboard_hide_allies
en: Hide allies’ plans by default
lv_LV: Slēpt sabiedroto plānus pēc noklusējuma

note: [toggle_button]: id=interrupt_move_when_ally_sighted
en: Interrupt move when an ally is sighted
lv_LV: Pārtraukt gājienu, kad pamanīts sabiedrotais

note: [toggle_button]: id=interrupt_move_when_ally_sighted
en: Sighting an allied unit interrupts your unit’s movement
lv_LV: Atklājot sabiedroto vienības tavas vienības apstāsies

note: [toggle_button]: id=save_replays
en: Save replays at the end of scenarios
lv_LV: Scenāriju beigās saglabāt atkārtojumus

note: [toggle_button]: id=delete_saves
en: Delete auto-saves at the end of scenarios
lv_LV: Dzēst auto-saglabājumus scenārija beigās

note: [column]
en: Set maximum number of automatic saves to be retained
lv_LV: Norādīt maksimālo automātiski saglabāto spēļu daudzumu

note: [toggle_button]: id=sort_0
en: Action
lv_LV: Darbība

note: [button]: id=btn_add_hotkey
en: Add Hotkey
lv_LV: Pievienot karsto taustiņu

note: [button]: id=btn_clear_hotkey
en: Clear Hotkey
lv_LV: Notīrīt karsto taustiņu

note: [toggle_button]: id=fullscreen
en: Full screen
lv_LV: Pilns ekrāns

note: [toggle_button]: id=show_floating_labels
en: Show floating labels
lv_LV: Rādīt peldošas piezīmes

note: [toggle_button]: id=show_ellipses
en: Show team colors
lv_LV: Rādīt komandu krāsas

note: [toggle_button]: id=show_ellipses
en: Show a colored circle around the base of each unit to show which side it is on
lv_LV: Rādīt krāsainu apli zem katras vienības, lai parādītu to piederību

note: [toggle_button]: id=show_grid
en: Show grid
lv_LV: Rādīt režģi

note: [toggle_button]: id=animate_terrains
en: Animate map
lv_LV: Animēt karti

note: [toggle_button]: id=animate_terrains
en: Display animated terrain graphics
lv_LV: Rādīt kustīgus apvidus

note: [toggle_button]: id=animate_units_standing
en: Show unit standing animations
lv_LV: Rādīt stāvošo vienību animācijas

note: [toggle_button]: id=animate_units_idle
en: Show unit idle animations
lv_LV: Rādīt vienību dīkstāves animācijas

note: [toggle_button]: id=animate_units_idle
en: Play short random animations for idle units
lv_LV: Rādīt īsas, nejaušas kustības - dīkstāves vienībām

note: [label]
en: Frequency:
lv_LV: Frekvence:

note: [slider]: id=idle_anim_frequency
en: Set the frequency of unit idle animations
lv_LV: Izvēlēties cik bieži rādīt vienību dīkstāves kustības

note: [button]: id=choose_theme
en: Theme
lv_LV: Tēma

note: [label]
en: Volume:
lv_LV: Skaļums:

note: [column]
en: Sound effects
lv_LV: Skaņas efekti

note: [column]
en: Sound effects on/off
lv_LV: Skaņas efekti ieslēgti/izslēgti

note: [column]
en: Change the sound effects volume
lv_LV: Mainīt efektu skaļumu

note: [column]
en: Music
lv_LV: Mūzika

note: [column]
en: Music on/off
lv_LV: Mūzika ieslēgta/izslēgta

note: [column]
en: Change the music volume
lv_LV: Mainīt mūzikas skaļumu

note: [column]
en: Play a bell sound at the beginning of your turn
lv_LV: Atskaņot skaņas signālu Jūsu gājiena sākumā

note: [column]
en: Turn bell
lv_LV: Gājiena sākuma signāls

note: [column]
en: Change the bell volume
lv_LV: Mainīt gājiena signāla skaļumu

note: [column]
en: User interface sounds
lv_LV: Interfeisa skaņas

note: [toggle_button]: id=chat_timestamps
en: Chat timestamping
lv_LV: Laika atzīme čatā

note: [toggle_button]: id=chat_timestamps
en: Add a timestamp to chat messages
lv_LV: Pievienot laiku čata ziņām

note: [toggle_button]: id=remember_password
en: Uncheck to delete the saved password (on exit)
lv_LV: Izņemiet ķeksi, lai dzēstu saglabāto paroli (izejot).

note: [toggle_button]: id=lobby_joins_none
en: Do not show lobby joins
lv_LV: Nerādīt pieslēgšanos priekšnamā

note: [toggle_button]: id=lobby_joins_none
en: Do not show messages about players joining the multiplayer lobby
lv_LV: Nerādīt ziņojumus par spēlētāju pieslēgšanos priekšnamam

note: [toggle_button]: id=lobby_joins_friends
en: Show lobby joins of friends only
lv_LV: Rādīt tikai draugu pieslēgšanos priekšnamā

note: [toggle_button]: id=lobby_joins_friends
en: Show messages about your friends joining the multiplayer lobby
lv_LV: Rādīt ziņojumus par draugu pieslēgšanos priekšnamam

note: [toggle_button]: id=lobby_joins_all
en: Show all lobby joins
lv_LV: Rādīt visus pieslēgumus priekšnamā

note: [toggle_button]: id=lobby_joins_all
en: Show messages about all players joining the multiplayer lobby
lv_LV: Rādīt ziņojumus par visiem spēlētājiem, kas pieslēdzas priekšnamam

note: [button]: id=mp_wesnothd
en: Find and set path to MP server to host LAN games
lv_LV: Atrast un iestatīt ceļu pie DS servera, uz kura mitinās LAN spēles.

note: [button]: id=add_friend
en: Add this username to your friends list (add optional notes, e.g., 'player_name notes on friend')
lv_LV: Pievienot šo lietotāju savam draugu sarakstam, un pievienot piezīmi: 'player_name: piezīme par draugu'

note: [button]: id=remove
en: Remove this username from your list
lv_LV: Izņemt šo lietotāju no saraksta

note: [button]: id=open
en: filesystem^Open
lv_LV: Atvērt

note: [button]: id=open
en: Open this file with an external application
lv_LV: Atvērt failu ar citu aplikāciju

note: [button]: id=browse_dir
en: Screenshots...
lv_LV: Ekrānšāviņi...

note: [button]: id=browse_dir
en: Browse the screenshots folder using a file manager
lv_LV: Aplūkot ekrānšāviņu mapi izmantojot faila menedžeri

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=title
en: Statistics
lv_LV: Statistika

note: [label]
en: Image
lv_LV: Attēls

note: [label]
en: Choose Theme
lv_LV: Izvēlies Tēmu

note: [button]: id=help
en: Show Battle for Wesnoth help
lv_LV: Parādīt palīdzību

note: [button]: id=previous_tip
en: Show previous tip of the day
lv_LV: Parādīt iepriekšējo dienas padomu

note: [button]: id=next_tip
en: Show next tip of the day
lv_LV: Parādīt nākamo dienas padomu

note: [grid]
en: Start a tutorial to familiarize yourself with the game
lv_LV: Sākt apmācību, lai iepazītos ar spēli

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [grid]
en: Tutorial
lv_LV: Apmācība

note: [grid]
en: Start a new single player campaign
lv_LV: Sākt jaunu vienspēlētāja kampaņu

note: [grid]
en: Play multiplayer (hotseat, LAN, or Internet), or a single scenario against the AI
lv_LV: Spēlēt daudzspēlētāju (karstā krēsla, vietējā tīkla vai interneta) vai vienspēlētāja scenāriju pret datoru

note: [grid]
en: Load
lv_LV: Ielādēt

note: [grid]
en: Load a saved game
lv_LV: Ielādēt saglabātu spēli

note: [grid]
en: Add-ons
lv_LV: Papildinājumi

note: [grid]
en: Download usermade campaigns, eras, or map packs
lv_LV: Lejupielādēt lietotāju veidotas kampaņas, ēras vai karšu pakas

note: [grid]
en: Map Editor
lv_LV: Karšu redaktors

note: [grid]
en: Start the map editor
lv_LV: Palaist karšu redaktoru

note: [grid]
en: Change the language
lv_LV: Mainīt valodu

note: [grid]
en: Configure the game’s settings
lv_LV: Mainīt spēles iestatījumus

note: [grid]
en: Credits
lv_LV: Veidotāji

note: [grid]
en: View the credits
lv_LV: Apskatīt titrus

note: [grid]
en: Quit the game
lv_LV: Pamest spēli

note: [button]: id=ok
en: Attack
lv_LV: Uzbrukums

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Create Unit (Debug!)
lv_LV: Izveidot vienību (Atkļūdot!)

note: [toggle_button]: id=sort_0
en: Race
lv_LV: Rase

note: [label]
en: Status
lv_LV: Statuss

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Unit List
lv_LV: Vienību saraksts

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=ok
en: Recall
lv_LV: Atsaukt

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [button]: id=ok
en: Recruit
lv_LV: Iesaukt

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]
en: Error
lv_LV: Kļūda

note: #-#-#-#-#  wesnoth-lib.wml.pot (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# [label]: id=details_heading
en: Details:
lv_LV: Detaļas:

en: The text contains invalid markup:
lv_LV: Teksts satur nederīgu marķējumu:

en: Line doesn't fit on canvas.
lv_LV: Līnija neiekļaujas audeklā.

en: Rectangle doesn't fit on canvas.
lv_LV: Taisnstūris neiekļaujas audeklā.

en: Circle doesn't fit on canvas.
lv_LV: Aplis neiekļaujas audeklā.

en: Image doesn't fit on canvas.
lv_LV: Attēls neiekļaujas audeklā.

en: Text has a font size of 0.
lv_LV: Teksta fonta izmērs ir 0.

en: Text doesn't start on canvas.
lv_LV: Teksta sākums nav uz audekla.

en: No state or draw section defined.
lv_LV: Nav definēts stāvoklis vai zīmējšanas sadaļa.

en: No resolution defined.
lv_LV: Izšķirtspēja nav iestatīta.

en: Linked '$id' group has multiple definitions.
lv_LV: Saistītajai '$id' grupai ir vairākas definīcijas.

en: No grid defined.
lv_LV: Režģis nav definēts.

en: A row must have a column.
lv_LV: Rindai nepieciešama kolonna.

en: Number of columns differ.
lv_LV: Kolonnu skaits atšķiras.

en: addons_view^All Add-ons
lv_LV: Visi pielikumi

en: addons_view^Installed
lv_LV: Uzstādīts

en: addons_view^Upgradable
lv_LV: Atjaunojams

en: addons_view^Not Installed
lv_LV: Nav uzstādīts

en: addons_of_type^Campaigns
lv_LV: Kampaņas

en: addons_of_type^Scenarios
lv_LV: Scenāriji

en: addons_of_type^SP/MP campaigns
lv_LV: DS Kampaņas

en: addons_of_type^MP campaigns
lv_LV: DS Kampaņas

en: addons_of_type^MP scenarios
lv_LV: DS Scenāriji

en: addons_of_type^MP map-packs
lv_LV: DS kartes-pakas

en: addons_of_type^MP eras
lv_LV: DS Ēras

en: addons_of_type^MP factions
lv_LV: DS Frakcijas

en: addons_of_type^Resources
lv_LV: Resursi

en: addons_of_type^Other
lv_LV: Cits

en: addons_of_type^Unknown
lv_LV: Nezināms

en: addon_state^Not installed
lv_LV: Nav uzstādīts

en: addon_state^Published, not installed
lv_LV: Publicēts, nav uzstādīts

en: addon_state^Installed
lv_LV: Uzstādīts

en: addon_state^Published
lv_LV: Publicēts

en: addon_state^Installed, not tracking local version
lv_LV: Uzstādīts, netiek izsekota lokālā versija

en: addon_state^Published, not tracking local version
lv_LV: Publicēts, netiek izsekota lokālā versija

en: addon_state^Installed ($local_version|), upgradable
lv_LV: Uzstādīts, ($local_version|), atļauts atjaunot

en: addon_state^Published ($local_version| installed), upgradable
lv_LV: Publicēts, (uzstādīts $local_version|), atļauts atjaunot

en: addon_state^Installed ($local_version|), outdated on server
lv_LV: Uzstādīts ($local_version|), uz servera ir vecāka

en: addon_state^Published ($local_version| installed), outdated on server
lv_LV: Publicēts, (uzstādīts $local_version|), uz servera ir vecāka

en: addon_state^Installed, broken
lv_LV: Ustādīts, sabojāts

en: addon_state^Published, broken
lv_LV: Publicēts, sabojāts

en: addon_state^Unknown
lv_LV: Nezināms

en: $requester requires the following modifications to be enabled:
lv_LV: $requester pieprasa aktivizēt šādas modifikācijas:

en: $requester requires the following modifications to be disabled:
lv_LV: $requester pieprasa atslēgt šādas modifikācijas:

en: The currently chosen scenario is not compatible with your setup.
    Please select a compatible one.
lv_LV: Paņemtais scenārijs neatbalsta tavus iestatijumus.
    Izvēlies scenāriju kas atbalsta.

en: The currently chosen era is not compatible with your setup.
    Please select a compatible one.
lv_LV: Paņemtā ēra neatbalsta tavus iestatijumus.
    Izvēlies ēru kas atbalsta.

en: The currently chosen modification is not compatible with your setup.
    Please select a compatible one.
lv_LV: Paņemtā modifikācija neatbalsta tavus iestatijumus.
    Izvēlies modifikāciju kas atbalsta.

en: /1000 tiles
lv_LV: /1000 šūnas

en: Coastal
lv_LV: Piekrastes

en: Inland
lv_LV: Iekšzemes

en: Island
lv_LV: Salas

en: unit_byte^B
lv_LV: B

en: Campaign: $campaign_name
lv_LV: Kampaņa: $campaign_name

en: Test scenario
lv_LV: Testēt scenāriju

en: Replay
lv_LV: Atkārtot

en: Turn
lv_LV: Gājiens

en: Scenario start
lv_LV: Scenārija sākums

en: Difficulty:
lv_LV: Grūtība:

en: Version:
lv_LV: Versija:

en: Unknown
lv_LV: Nezināms

en: no
lv_LV: nē

en: yes
lv_LV: jā

en: Lobby
lv_LV: Priekšnams

en: Games: showing $num_shown out of $num_total
lv_LV: Spēles: rāda $num_shown no $num_total

en: Era:
lv_LV: Ēra:

en: Observers allowed
lv_LV: Vērotāji atļauti

en: Observers not allowed
lv_LV: Vērotāji nav atļauti

en: Side $side
lv_LV: Puse $side

en: friend
lv_LV: draugs

en: ignored
lv_LV: ignorēts

en: Invalid username
lv_LV: Nederīgs lietotājvārds

en: Reassign Hotkey
lv_LV: Pārlikt karsto taustiņu

en: All hotkeys have been reset to their default values.
lv_LV: Visi karstie taustiņi tika atgriesti noklusētajā stāvoklī.

en: Hotkeys Reset
lv_LV: Atiestatīt karstos taustiņus

en: No default gui defined.
lv_LV: Noklusētais GUI nav definēta.

en: whisper to $receiver
lv_LV: pačukstēt $receiver

en: $player has entered the room
lv_LV: $player ienāca istabā

en: $player has left the room
lv_LV: $player izgāja no istabas

en: Mandatory widget '$id' hasn't been defined.
lv_LV: Obligātais sīkrīks '$id' nav definēts.

en: 'list_data' must have the same number of columns as the 'list_definition'.
lv_LV: 'list_data' jāsatur tikpat kolonnu, cik 'list_definition'.

en: No list defined.
lv_LV: Neviena saraksts nav definēts.

en: A 'list_definition' should contain one row.
lv_LV: 'list_definition' jāsatur vienu rindu.

en: No page defined.
lv_LV: Neviena lapa nav definēta.

en: Need at least 1 parallel item.
lv_LV: Vajadzīgs vismaz 1 paralēls rīks

en: The number of value_labels and values don't match.
lv_LV: 'value_labels' skaits un vērtību skaits nesaskan.

en: Found a widget with a helptip and without a tooltip.
lv_LV: Atrada rīku ar padomu, bet bez rīka padoma

en: No nodes defined for a tree view.
lv_LV: Izvērstā skatā nav definēts mezgls.

en: [node]id 'root' is reserved for the implementation.
lv_LV: [mezgla]id 'root' ir rezervēts iekšējai lietošanai.

en: No node defined.
lv_LV: Neviens mezgls nav definēts.

en: Unknown builder id for tree view node.
lv_LV: Nezināms būvētāja ID izvērstā skata mezglam.

en: Click dismiss needs a 'click_dismiss' or 'ok' button.
lv_LV: Klikšķa atbrīvošanai nepieciešama 'click_dismiss' vai 'ok' poga.

en: Failed to show a dialog, which doesn't fit on the screen.
lv_LV: Nevar parādīt dialogu, tas neietilpst ekrānā.

en: cancel
lv_LV: atcelt

en: Select Hex
lv_LV: Izvēlēties šūnu

en: Deselect Hex
lv_LV: Noņemt izvēli no šūnas

en: Move/Attack
lv_LV: Iet/Uzbrukt

en: Select/Move/Attack
lv_LV: Izvēle/iet/uzbrukt

en: Animate Map
lv_LV: Animēt karti

en: Next Unit
lv_LV: Nākamā vienība

en: Previous Unit
lv_LV: Iepriekšējā vienība

en: Hold Position
lv_LV: Turēt pozīciju

en: End Unit Turn
lv_LV: Beigt vienības gājienu

en: Undo
lv_LV: Atlikt

en: Redo
lv_LV: Atkārtot

en: Zoom In
lv_LV: Tuvināt

en: Zoom Out
lv_LV: Tālināt

en: Default Zoom
lv_LV: Pamatizmērs

en: Toggle Full Screen
lv_LV: Pārslēgt režīmu - pilns ekrāns

en: Screenshot
lv_LV: Ekrānšāviņš

en: Map Screenshot
lv_LV: Kartes ekrānšāviņš

en: Accelerated
lv_LV: Paātrināts

en: Terrain Description
lv_LV: Laukuma apraksts

en: Unit Description
lv_LV: Vienības apraksts

en: Rename Unit
lv_LV: Pārsaukt vienību

en: Delete Unit
lv_LV: Dzēst vienību

en: Save Replay
lv_LV: Saglabāt atkārtojumu

en: Save Map
lv_LV: Saglabāt karti

en: Repeat Recruit
lv_LV: Atkārtot iesaukumu

en: End Turn
lv_LV: Beigt gājienu

en: Toggle Ellipses
lv_LV: Ieslēgt/izslēgt daudzpunktes

en: Toggle Grid
lv_LV: Rādīt režģi

en: Mouse Scrolling
lv_LV: Ritināt ar peli

en: Status Table
lv_LV: Statusa panelis

en: Mute
lv_LV: Apklusināt

en: Speak
lv_LV: Runāt

en: Change Side (Debug!)
lv_LV: Mainīt pusi (Atkļūdot!)

en: Kill Unit (Debug!)
lv_LV: Iznīcināt vienību (Atkļūdot!)

en: Scenario Objectives
lv_LV: Scenārija uzdevumi

en: Pause Network Game
lv_LV: Pauze tīkla spēlē

en: Continue Network Game
lv_LV: Turpināt tīkla spēli

en: Set Team Label
lv_LV: Uzlikt komandas piezīmi

en: Set Label
lv_LV: Uzlikt piezīmi

en: Clear Labels
lv_LV: Notīrīt piezīmes

en: Show Enemy Moves
lv_LV: Rādīt ienaidnieka gājienus

en: Best Possible Enemy Moves
lv_LV: Iespējamie ienaidnieka gājieni

en: Play Replay
lv_LV: Spēlēt atkārtojumu

en: Reset Replay
lv_LV: Vēlreiz atkārtot

en: Stop Replay
lv_LV: Apturēt atkārtojumu

en: Next Turn
lv_LV: Nākamais gājiens

en: Next Side
lv_LV: Nākamā puse

en: Full Map
lv_LV: Visa karte

en: Each Team
lv_LV: Katra komanda

en: Skip Animation
lv_LV: Izlaist animāciju

note: TRANSLATORS: whiteboard menu entry: toggle planning mode
en: whiteboard^Planning Mode
lv_LV: Plānošanas režīms

note: TRANSLATORS: whiteboard menu entry: execute planned action
en: whiteboard^Execute Action
lv_LV: Izpildīt darbību

note: TRANSLATORS: whiteboard menu entry: execute all planned actions
en: whiteboard^Execute All Actions
lv_LV: Izpildīt visas darbības

note: TRANSLATORS: whiteboard menu entry: delete planned action
en: whiteboard^Delete Action
lv_LV: Dzēst darbību

note: TRANSLATORS: whiteboard menu entry: move planned action up queue
en: whiteboard^Move Action Up
lv_LV: Pārvietot darbību uz augšu

note: TRANSLATORS: whiteboard menu entry: move planned action down queue
en: whiteboard^Move Action Down
lv_LV: Pārvietot darbību uz leju

note: TRANSLATORS: whiteboard menu entry: plan as though the chosen unit were dead
en: whiteboard^Suppose Dead
lv_LV: Pieņemt ka miris

en: Quit to Desktop
lv_LV: Iziet uz darbavirsmu

en: Close Map
lv_LV: Aizvērt karti

en: Switch Time of Day
lv_LV: Mainīt diennakti

en: Switch Map
lv_LV: Pārslēgt karti

en: Assign Local Time
lv_LV: Nozīmēt vietējo laiku

en: Partial Undo
lv_LV: Daļēja atlikšana

en: New Scenario
lv_LV: Jauns scenārijs

en: Load Map
lv_LV: Ielādēt karti

en: Save Map As
lv_LV: Saglabāt karti kā..

en: Save Scenario As
lv_LV: Saglabāt scenāriju kā..

en: Save All Maps
lv_LV: Saglabāt visas kartes

en: Revert All Changes
lv_LV: Atgriezt visas izmaiņas

en: Map Information
lv_LV: Kartes informācija

en: Clear Selected Item Set
lv_LV: Notīrīt izvēlētos rīkus

en: Swap Foreground/Background Palette Item
lv_LV: Samainīt vietām priekšplāna un fona paleti

en: Change Palette Group
lv_LV: Mainīt paletes grupu

en: Scroll Palette Left
lv_LV: Rullēt paleti pa kreisi

en: Scroll Palette Right
lv_LV: Rullēt paleti pa labi

en: Add New Side
lv_LV: Pievienot jaunas puses

en: Next Tool
lv_LV: Nākamais rīks

en: Paint Tool
lv_LV: Zīmēšanas rīks

en: Use left/right mouse button to draw fore-/background terrain. Hold Shift to paint base layer only. Ctrl+click to sample terrain under cursor.
lv_LV: Imanto kreiso/labo peles pogu lai zīmētu priekšējo/fona laukumu. Pieturi Shift lai zīmētu tikai pamata kārtu. Ctrl+klikšķis lai iegūtu parauglauku zem kursora.

en: Fill Tool
lv_LV: Pildīšanas rīks

en: Left mouse button selects or deselects with Ctrl, right brings up a context menu. Hold Shift for magic-wand selection of tiles with same terrain.
lv_LV: Ctrl + peles kreisā poga - pievienot vai atvieno, labā poga parādīs konteksta izvēlni. Turiet Shift lai paņemtu laukumu ar vienādu reljefu.

en: Selection Tool
lv_LV: Iezīmēšanas rīks

en: Left mouse button displays player selection, right clears. Number keys scroll to the starting position, alt+number sets respective starting position under cursor, delete clears.
lv_LV: Ar kreiso peles poga parāta izvēlēto spēlētāju, ar labo - notīra. Ciparu taustiņi atgriežas sākuma stāvoklī, Alt + skaitlis nosaka attiecīgo sākuma stāvokli zem kursora, dzēst notīrītos.

en: Starting Positions Tool
lv_LV: Sākuma pozīcijas rīks

en: Label Tool
lv_LV: Piezīmes rīks

en: Left mouse button sets or drags a label, right clears.
lv_LV: Ar kreiso peles pogu iestāda vai pārvieto 'piezīmi', ar labo - notīta.

en: Left mouse button sets a new unit or moves a unit via drag and drop, right brings up a context menu. Needs a defined side.
lv_LV: Ar peles kreiso pogu, iestāda vai pārceļas jaunu vienību , ar lab0 - parādīs konteksta izvēlni. Needs definētu pusē.

en: Unit Tool
lv_LV: Vienību rīks

en: Item Tool
lv_LV: Rīks

en: Left mouse button sets a new item or moves it via drag and drop, right clears. Not implemented yet.
lv_LV: Ar peles kreiso pogu, iestāda vai pārvieto jaunu objektu, ar labo - notīra. Vēl nav īstenots.

en: Left mouse button sets or drags a sound source, right clears. Not implemented yet.
lv_LV: Ar kreiso peles pogu iestāda vai velk skaņas avotu, ar labo - notīra. Vēl nav īstenots.

en: Sound Source Tool
lv_LV: Skaņas avota rīks

en: Left mouse button sets the village ownership to the current side, right clears. Needs a defined side.
lv_LV: Ar peles kreiso pogu, kādai pusei nosaka ciemata īpašumtiesības, ar labo - notīra. Nepieciešams definētu pusi.

en: Village Tool
lv_LV: Ciemata rīks

en: Can Recruit
lv_LV: Atļauts Iesaukt

en: Toggle the recruit attribute of a unit.
lv_LV: Pārslēgt iesaucamo atribūtus.

en: Can be Renamed
lv_LV: Atļauts pārsaukt

en: Toggle the unit being renameable.
lv_LV: Atļaut/Neatļaut vienības pārsaukšanu.

en: Assign Recruit List
lv_LV: Piešķirt iesaucamo sarakstu

en: Assign the selected unit set as recruit list to the unit.
lv_LV: Norīkot vienību uz iesaucamo sarakstu

en: Change Unit ID
lv_LV: Mainīt vienības ID

en: Loyal
lv_LV: Uzticams

en: Toggle Minimap Unit Coding
lv_LV: Pārslēgt minikartes vienību kodēšanu

en: Toggle Minimap Terrain Coding
lv_LV: Pārlēgt minikartes laukuma kodēšanu

en: Toggle Minimap Unit Drawing
lv_LV: Pārslēgt minikartes vienību zīmēšanu

en: Toggle Minimap Village Drawing
lv_LV: Pārslēgt minikartes ciemata zīmēšanu

en: Toggle Minimap Terrain Drawing
lv_LV: Pārslēgt minikarte laukuma zīmēšanu

en: Next Brush
lv_LV: Nākamā ota

en: Default Brush
lv_LV: Noklusētā ota

en: Single Tile
lv_LV: Viena palete

en: Radius One
lv_LV: Rādiuss 1

en: Radius Two
lv_LV: Rādiuss 2

en: Brush NW-SE
lv_LV: Ota ZR-DA

en: Brush SW-NE
lv_LV: Ota DR-ZA

en: Cut
lv_LV: Izgriezt

en: Copy
lv_LV: Kopēt

en: Left mouse button pastes from the clipboard, right brings up a context menu.
lv_LV: Ar kreiso peles pogu ielikt no starpliktuves, labā poga - parādīs konteksta izvēlni.

en: Paste
lv_LV: Ievietot

en: Export Selected Coordinates to System Clipboard
lv_LV: Eksportēt izvēlētās koordinātes uz sistēmas starpliktuvi

en: Select All
lv_LV: Iezīmēt visu

en: Select Inverse
lv_LV: Invertēt iezīmēto

en: Select None
lv_LV: Izvēlēties neko

en: Rotate Clipboard Clockwise
lv_LV: Rotēt starpliktuvi pulksteņrādītāja virzienā

en: Rotate Clipboard Counter-Clockwise
lv_LV: Rotēt starpliktuvi pretēji pulksteņrādītāja virzienam

en: Flip Clipboard Horizontally
lv_LV: Apmest starpliktuvi horizontāli

en: Flip Clipboard Vertically
lv_LV: Apmest starpliktuvi vertikāli

en: Rotate Selection
lv_LV: Rotēt izvēlēto

en: Flip Selection
lv_LV: Apmest izvēlēto

en: Fill Selection
lv_LV: Pildīt izvēlēto

en: Generate Tiles in Selection
lv_LV: Ģenerēt iezīmētajā šūnā

en: Randomize Tiles in Selection
lv_LV: Sajaukt šūnas

en: Rotate Map
lv_LV: Rotēt karti

en: Apply a Mask
lv_LV: Pielietot masku

en: Create Mask
lv_LV: Izveidot masku

en: Refresh Display
lv_LV: Atsvaidzināt ekrānu

en: Update Terrain Transitions
lv_LV: Atjaunināt apvidus pārejas

en: Toggle Terrain Transition Update
lv_LV: Atjaunināt apvidus pārejas

en: Auto-update Terrain Transitions
lv_LV: Automātiski atjaunot apvidus pārejas

en: Auto-update Terrain Transitions: No
lv_LV: Automātiski atjaunot apvidus pārejas: Nr

en: Auto-update Terrain Transitions: Partial
lv_LV: Laukuma pārejas auto-atjaunošana : Daļēja

en: Refresh Image Cache
lv_LV: Atsvaidzināt attēla kešatmiņu

en: Draw Hex Coordinates
lv_LV: Zīmēt šūnas koordinātes

en: Draw Terrain Codes
lv_LV: Zīmēt apvidus kodus

en: Save Selection to Area
lv_LV: Paņemto saglabāt laukumā

en: Rename Selected Area
lv_LV: Pārsaukt paņemto laukumu

en: Remove Selected Area
lv_LV: Aizvākt paņemto laukumu

en: Add New Area
lv_LV: Pievienot jaunu laukumu

en: Edit Scenario
lv_LV: Rediģēt scenāriju

en: Edit Side
lv_LV: Rediģēt pusi

en: Remove Side
lv_LV: Noņemt pusi

en: Delay Shroud Updates
lv_LV: Vilcināt plīvura atjaunināšanu

en: Update Shroud Now
lv_LV: Atjaunināt plīvuru tagad

en: Continue Move
lv_LV: Turpināt iet

en: Find Label or Unit
lv_LV: Atrast piezīmi vai vienību

en: Speak to Ally
lv_LV: Runāt ar sabiedroto

en: Speak to All
lv_LV: Runāt ar visiem

en: View Chat Log
lv_LV: Skatīt čata vēsturi

en: Enter User Command
lv_LV: Ievadīt lietotāja komandu

en: Custom Command
lv_LV: Pielāgota komanda

en: Run Formula
lv_LV: Palaist formulu

en: Clear Messages
lv_LV: Notīrīt ziņas

en: Change Language
lv_LV: Mainīt valodu

en: Refresh WML
lv_LV: Atsvaidzināt WML

en: Next Tip of the Day
lv_LV: Nākamais dienas padoms

en: Previous Tip of the Day
lv_LV: Iepriekšējais dienas padoms

en: Start Tutorial
lv_LV: Sākt apmācību

en: Start Campaign
lv_LV: Sākt kampaņu

en: Start Multiplayer Game
lv_LV: Sākt daudzspēlētāju spēli

en: Manage Add-ons
lv_LV: Pārvaldīt papildinājumus

en: Start Editor
lv_LV: Palaist redaktoru

en: Show Credits
lv_LV: Veidotāji

en: Show Helptip
lv_LV: Parādīt palīdzības padomu

en: Unrecognized Command
lv_LV: Nesaprotama komanda

note: TRANSLATORS: This is the language code which will be used to store and fetch localized non-textual resources, such as images, when they exist. Normally it is just the code of the PO file itself, e.g. "de" of de.po for German. But it can also be a comma-separated list of language codes by priority, w
en: language code for localized resources^en_US
lv_LV: lv_LV,lv

en: No known themes. Try changing from within an existing game.
lv_LV: Nepazīstama tēma. Mēģiniet nomainīt to spēlē.

en: No server has been defined.
lv_LV: Nav norādīts serveris.

en: A terrain with a string with more than 4 characters has been found, the affected terrain is :
lv_LV: Atrasts apvidus ar garāku tekstu par 4 zīmēm, atbilstošais apvidus ir:

en: An error due to possibly invalid WML occurred
    The error message is :
lv_LV: Kļūda, iespējams dēļ nepareiza WML
    Kļūdas ziņojums ir:

en: When reporting the bug please include the following error message :
lv_LV: Kļūdas ziņojumā, lūdzu, iekļaujiet sekojošu kļūdas paziņojumu:

en: In section '[$section|]' where '$primary_key| = $primary_value' the mandatory key '$key|' isn't set.
lv_LV: Sadaļā '[$section|]', kur '$primary_key| = $primary_value', obligātā atslēga '$key|' nav iestatīta.

en: In section '[$section|]' the mandatory key '$key|' isn't set.
lv_LV: Sadaļā '[$section|]' obligātā atslēga '$key|' nav iestatīta.

en: The key '$key' is deprecated and support will be removed in version $removal_version.
lv_LV: Atslēga '$key' ir novecojusi un tās atbalsts tiks noņemts versijā $removal_version.

en: The key '$deprecated_key' has been renamed to '$key'. Support for '$deprecated_key' will be removed in version $removal_version.
lv_LV: Atslēga '$deprecated_key' ir tikusi pārsaukta par '$key'. Atslēgas '$deprecated_key' atbalsts tiks noņemts versijā $removal_version.
