Battle for Wesnoth 0.8.4-CVS - en to fi translation catalogue (49 entries)

note: [brush]: id=brush-1
en: Single Hex
fi: Yksittäinen heksa

note: [brush]: id=brush-2
en: Radius 1 Hex
fi: 1 heksan säde

note: [brush]: id=brush-3
en: Radius 2 Hex
fi: 2 heksan säde

note: [brush]: id=brush-nw-se
en: Hex Line NW-SE
fi: Heksalinja luode–kaakko

note: [editor_group]: id=all
en: all
fi: kaikki

note: [editor_group]: id=water
en: water
fi: vesi

note: [editor_group]: id=flat
en: flat
fi: tasamaa

note: [editor_group]: id=desert
en: desert
fi: aavikko

note: [editor_group]: id=embellishments
en: embellishments
fi: koristeet

note: [editor_group]: id=forest
en: forest
fi: metsä

note: [editor_group]: id=frozen
en: frozen
fi: jäätynyt

note: [editor_group]: id=rough
en: rough
fi: karkea

note: [editor_group]: id=cave
en: cave
fi: luola

note: [editor_group]: id=obstacle
en: obstacle
fi: este

note: [editor_group]: id=village
en: village
fi: kylä

note: [editor_group]: id=castle
en: castle
fi: linna

note: [editor_group]: id=bridge
en: bridge
fi: silta

note: [editor_group]: id=special
en: special
fi: erikoinen

note: [editor_times]: id=empty
en: None
fi: Tyhjä

note: [menu]: id=menu-editor-file, type=turbo
en: File
fi: Tiedosto

note: [menu]: id=menu-editor-map
en: Map
fi: Kartta

note: [menu]: id=menu-editor-window
en: Window
fi: Ikkuna

note: [label]: id=villages-icon
en: villages
fi: kylää

en: Fatal error
fi: Vakava virhe

en: Do you really want to quit?
fi: Haluatko todella lopettaa?

en: Do you really want to quit? The following maps were modified and all changes since the last save will be lost:
fi: Haluatko todella lopettaa? Seuraavia karttoja on muutettu ja kaikki viime tallennuksen jälkeiset muutokset menetetään:

en: No editor time-of-day found.
fi: Editorin vuorokaudenaikoja ei löytynyt.

en: Error loading mask
fi: Maskin lataus epäonnistui.

en: Choose Target Map
fi: Valitse kohdekartta

en: Error loading map
fi: Kartan lataus epännistui.

en: No random map generators found.
fi: Kartan satunnaisgeneraattoreita ei löydy.

en: Map creation failed.
fi: Kartan luonti epäonnistui.

en: Unsaved Changes
fi: Tallentamattomat muutokset

en: This map is already open.
fi: Valittu kartta on jo avoinna.

en: Map saved.
fi: Kartta tallennettu.

en: Loaded embedded map data
fi: Ladattu sisäinen karttadata.

en: Map loaded from scenario
fi: Kartta skenaariosta ladattu

en: Loaded referenced map file:
    $new
fi: Ladattu viitattu karttatiedosto:
    $new

en: The size of the target map is different from the current map
fi: Kohdekartta on eri kokoinen kuin tämänhetkinen kartta.

en: File not found
fi: Tiedostoa ei löydy

en: The map file looks like a scenario, but the map_data value does not point to an existing file
fi: Karttatiedosto näyttää skenaariolta, mutta map_data -arvo ei viittaa olemassaolevaan tiedostoon

en: Could not save into scenario
fi: Skenaarioon ei voida tallentaa

en: Could not save the map: $msg
fi: Karttaa ei voitu tallentaa: $msg

en: (non-core)
fi: (ei-ydin)

en: Will not work in game without extra care.
fi: Ei tule toimimaan pelissä ilman ylimääräistä huolenpitoa.

en: FG:
fi: EDUSTA:

en: BG:
fi: TAUSTA:

en: player^None
fi: Ei mikään

en: Player $player_number
fi: Pelaaja $player_number
