warzone2100-master_20110320qt - en to ca_ES translation catalogue (2652 entries)

en: OBJECTIVE: Locate and recover neural synapse technology
ca_ES: OBJECTIU: Localitzeu i recupereu la tecnologia de sinapsi neuronal

en: Establish a base, then search for a Pre-Collapse structure.
ca_ES: Establiu una base, després busqueu estructures del Pre-Col·lapse.

en: This structure contains technology vital for the success of the Project.
ca_ES: Aquesta estructura conté tecnologia vital per l'èxit del Projecte.

en: ALPHA BASE MISSION: Scavenger Raiders
ca_ES: MISSIÓ PER LA BASE ALFA: Assaltants carronyaires

en: Scavenger raiders are approaching our base.
ca_ES: Assaltants carronyaires s'acosten a la teva base.

en: Defend the base then destroy the Scavenger camps.
ca_ES: Defensa la base i després destrueix els camps de carronyaires.

en: ALPHA BASE MISSION: Power Surge Detected
ca_ES: MISSIÓ PER LA BASE ALFA: Font d'energia detectada

en: A power surge has been detected to the south of our position.
ca_ES: S'ha detectat una font d'energia al sud de la nostra posició.

en: Investigate and secure the area.
ca_ES: Investigueu i assegureu l'àrea.

en: ALPHA BASE MISSION: The New Paradigm
ca_ES: MISSIÓ PER LA BASE ALFA: El Nou Paradigma

en: The New Paradigm control superior weapons technology.
ca_ES: El Nou Paradigma controla armes de tecnologia superior.

en: They may have the synaptic link technology, it's vital we retrieve it.
ca_ES: Podria se que tinguessin la tecnologia de l'enllaç sinàptic. És vital que la recuperem.

en: TRANSPORT MISSION: Locate and Recover Artifacts
ca_ES: MISSIÓ DE TRANSPORT: Localitzeu i recupereu artefactes

en: Load an attack force into the transport.
ca_ES: Carregueu una força d'atac al transport

en: On landing, explore the ruins and recover any artifacts.
ca_ES: Quan aterreu, exploreu les ruïnes i recupereu qualsevol artefacte.

en: TRANSPORT MISSION: Investigate Research Center
ca_ES: MISSIÓ DE TRANSPORT: Investigueu el centre de recerca

en: Investigate the area and recover any artifacts present.
ca_ES: Investigueu l'àrea i recupereu qualsevol artefacte que trobeu

en: Reinforcements are available.
ca_ES: Teniu reforços a la vostra disposició.

en: TRANSPORT MISSION: Encoded Signals Detected
ca_ES: MISSIÓ DE TRANSPORT: S'han detectat senyals codificades

en: Take a scout force to investigate these signals.
ca_ES: Preneu una força d'exploració per investigar els senyals.

en: Use your trucks to build defenses at your LZ.
ca_ES: Feu servir els camions per construir defenses a la vostra ZA.

en: TRANSPORT MISSION: Enemy Transmissions Detected
ca_ES: MISSIÓ DE TRANSPORT: S'ha detectat transmissions enemigues

en: Scout the designated area for enemy research facilities.
ca_ES: Explora la àrea designada en recerca de instal·lacions enemigues

en: Proceed to LZ#2. Do not engage the enemy at this time.
ca_ES: Avança fins a la ZA#2. Aquest cop no us enfronteu amb l'enemic

en: TRANSPORT MISSION: Synaptic Link Location
ca_ES: MISSIÓ DE TRANSPORT: Localització de l'enllaç sinàptic

en: The New Paradigm are analyzing synaptic link technology at this location.
ca_ES: El Nou Paradigma està analitzant la tecnologia de l'enllaç sinàptic en aquesta localització.

en: Assemble an attack team and recover the synaptic link technology.
ca_ES: Prepara un equip d'atac i recupera la tecnologia de l'enllaç sinàptic

en: TRANSPORT MISSION: New Objectives
ca_ES: MISSIÓ DE TRANSPORT: Nous objectius

en: New Paradigm are searching for artifacts in this vicinity.
ca_ES: Els Nou Paradigma està buscant artefactes a les proximitats.

en: Intercept them. Do not let any enemies exit this area.
ca_ES: Intercepteu-lo. No deixeu que cap enemic abandoni l'àrea

en: TRANSPORT MISSION: Enemy Base Under Construction
ca_ES: MISSIÓ DE TRANSPORT: Base enemiga en construcció

en: Enemy forces are establishing a forward base at this location.
ca_ES: Les forces enemigues estan establint una base avançada en aquesta localització.

en: Eradicate the base and secure the area.
ca_ES: Elimineu la base i assegureu l'àrea.

en: ALPHA BASE MISSION: Establish a Forward Base
ca_ES: MISSIÓ DE LA BASE ALFA: Establiu una base avançada

en: Establish a forward base on the plateau.
ca_ES: Establiu una base avançada a l'altiplà

en: Build defensive structures.
ca_ES: Construïu estructures defensives.

en: ALPHA BASE MISSION: Counter Attack
ca_ES: MISSIÓ DE LA BASE ALFA: Contraatac

en: Enemy forces are approaching from the east and north.
ca_ES: Forces enemigues s'acosten per l'est i pel nort

en: Hold the bases and repulse any attacks.
ca_ES: Mantingueu les bases i rebutjeu qualsevol atac.

en: ALPHA BASE MISSION: Incoming Transmission
ca_ES: MISSIÓ DE LA BASE ALFA: Trucada entrant

en: We are detecting enemy forces at these locations.
ca_ES: Estem detectant forces enemigues en aquestes localitzacions.

en: This is our chance to defeat the New Paradigm and destroy their base.
ca_ES: És la nostra oportunitat d'eliminar el Nou Paradigma i destruir la seva base.

en: Congratulations Commander.
ca_ES: Us felicitem Comandant

en: We now have a further task for you.
ca_ES: Tenim una altra missió per a vos.

en: ALPHA BASE MISSION: Locate and Recover Artifacts
ca_ES: MISSIÓ PER LA BASE ALFA: Localitzeu i recupereu artefactes

en: The first two zones are now secure.
ca_ES: Les dues primeres zones són segures.

en: PROJECT TEAM UPDATES
ca_ES: ACTUALITZACIÓ DELS EQUIPS DEL PROJECTE

en: TEAM BETA UPDATE
ca_ES: ACTUALITZACIÓ DE L'EQUIP BETA

en: We have recovered some artifacts.
ca_ES: Hem recuperat alguns artefactes.

en: There is a better equipped force operating in this area.
ca_ES: Hi ha una força més ben equipada que opera en aquesta àrea

en: TEAM GAMMA UPDATE
ca_ES: ACTUALITZACIÓ DE L'EQUIP GAMMA

en: Nothing to report.
ca_ES: Cap novetat.

en: We've discovered no artifacts and encountered no hostiles.
ca_ES: No hem descobert cap artefacte ni trobat forces hostils.

en: ALPHA BASE INTELLIGENCE REPORT: Enemy Attack
ca_ES: INFORME D'INTEL·LIGÈNCIA DE LA BASE ALFA: Atac enemic

en: We are detecting an enemy attack force at this location.
ca_ES: Estem detectat un atac enemic a la següent localització.

en: PRIMARY OBJECTIVE
ca_ES: OBJECTIU PRIMARI

en: This structure is your primary objective.
ca_ES: Aquesta estructura és el vostre objectiu principal

en: Search for and recover any artifacts here.
ca_ES: Busqueu i recupereu aquí qualsevol artefacte

en: ENEMY LZ
ca_ES: ZA ENEMIGA

en: Destroy this LZ to prevent enemy landings.
ca_ES: Destruïu aquesta ZA per prevenir els aterratges enemic

en: ALPHA BASE INTELLIGENCE REPORT: NEXUS
ca_ES: INFORME D'INTELIGÈNCIA DE LA BASE ALFA: NEXUS

en: New objective.
ca_ES: Objectiu nou.

en: We have detected and isolated an intruder program.
ca_ES: Hem detectat i aïllat un programa intrús.

en: Supplemental
ca_ES: Suplement

en: The synaptic link technology was at this location but was removed.
ca_ES: La tecnologia d'enllaç sinàptic era aquí, però ha estat retirada

en: Establish a forward base then continue the search for the synaptic link.
ca_ES: Establiu una base avançada i després continueu la recerca de l'enllaç sinàptic.

en: INCOMING TRANSMISSION
ca_ES: TRUCADA ENTRANT

en: Decoding in progress.....
ca_ES: S'està descodificant

en: Commander.
ca_ES: Comandant.

en: We have decoded the incoming message to the New Paradigm...
ca_ES: Hem descodificat un missatge provinent del Nou Paradigma

en: Destroy Enemy Base
ca_ES: Destruïu la base enemiga

en: Assemble an attack force and board the transport.
ca_ES: Prepareu una força d'atac i carregueu-la al transport

en: Destroy the base and recover any artifacts present.
ca_ES: Destruïu la base i recupereu qualsevol artefacte que trobeu.

en: The synaptic link technology has been recovered!
ca_ES: L'enllaç sinàptic ha estat recuperat!

en: Initial research confirms it will be of great benefit to the Project.
ca_ES: Les investigacions confirmen que serà un gran benefici pel Projecte

en: Base Beta is under heavy attack, they may need assistance.
ca_ES: La base Beta està sent atacada. Necessitaran ajuda.

en: We will send further updates as they arrive.
ca_ES: Us enviarem més informació a mida que vagi arribant

en: This transmission was intercepted a few minutes ago.
ca_ES: Aquesta transmissió ha estat interceptada fa uns minuts.

en: It originates from the east.
ca_ES: S'ha originat a l'est.

en: POWER MODULE ARTIFACT
ca_ES: ARTEFACTE MÒDUL DEL GENERADOR

en: Research the power module artifact.
ca_ES: Investigueu l'artefacte del mòdul del generador

en: Then use a truck to upgrade your power generator with the module.
ca_ES: Després feu servir un camió per millorar el vostre generador amb el mòdul

en: SCAVENGER BASE DETECTED
ca_ES: S'HA DETECTAT UNA BASE DE CARRONYAIRES

en: Defeat the scavengers and retrieve any artifacts.
ca_ES: Elimina els carronyaires i recupera qualsevol artefacte.

en: Congratulations on defeating the New Paradigm, this sector is now secure.
ca_ES: Se us felicita per haver eliminat el Nou Paradigma. Ara aquest sector és segur.

en: The Nexus Intruder Program was in the New Paradigm system.
ca_ES: El programa intrús de Nexus era als sistemes del Nou Paradigma.

en: We recorded two conversations with it, extracts follow...
ca_ES: Hem enregistrat dues conversacions amb ell, diuen...

en: We'll keep you informed of further developments
ca_ES: Us mantindrem informat de més desenvolupaments

en: Commander you are to assist Team Beta
ca_ES: Comandant, heu d'ajudar a l'Equip Beta

en: BETA BASE MISSION: Eastern Sector
ca_ES: MISSIÓ DE LA BASE BETA: Sector est

en: Upon arrival you are to assume command of the base.
ca_ES: A la teva arribada heu d'assumir el comandament de la base,

en: You must defend it and hold it.
ca_ES: Heu de defensar-la i mantenir-la

en: BETA BASE MISSION: Defend and Fortify
ca_ES: MISSIÓ DE LA BASE BETA: Defenseu i fortifiqueu

en: Be sure to fortify the perimeter and establish anti-aircraft defenses.
ca_ES: Assegureu-vos de fortificar el perímetre i establir defenses antiaèries.

en: New technologies are available.
ca_ES: Estan disponibles tecnologies noves.

en: We are currently detecting coded bitstream signals.
ca_ES: Estem detectant un senyal de flux de bits codificat.

en: Decoding...
ca_ES: Es descodifiquen...

en: TRANSPORT MISSION: Transport Down
ca_ES: MISSIÓ DE TRANSPORT: Transport abatut

en: Our transport carrying units from team Alpha Base has been shot down.
ca_ES: El nostre transport que duia unitats de la base de l'Equip Alfa ha estat abatut

en: It is under attack from The Collective at this location.
ca_ES: Està sent atacat per La Col·lectivitat en aquesta localització

en: Assemble a rescue team to recover the transport and its cargo.
ca_ES: Prepara un equip de rescat per recuperar el transport i la seva càrrega.

en: IN-FLIGHT BRIEFING
ca_ES: REUNIÓ EN VOL

en: Team Beta are searching for Vertical Takeoff and Landing (VTOL) technology.
ca_ES: L'equip Beta està buscant la tecnologia del convertiplà.

en: It's believed to be at a pre-Collapse airbase in this area.
ca_ES: Creiem que es troba en una base aèria del pre-col·lapse que hi ha en aquesta àrea

en: Team Beta under heavy attack
ca_ES: L'equip Beta es troba fortament atacat

en: BETA BASE MISSION: Hold at all costs
ca_ES: BETA BASE MISSIÓ: Mantenir a qualsevol cost

en: We are detecting coded bitstream signals from the Collective.
ca_ES: Estem detectant un senyal de bits codificats de La Col·lectivitat

en: BETA BASE MISSION: Hold At All Costs
ca_ES: BETA BASE MISSIÓ: Mantenir a qualsevol cost

en: We are detecting ground and aerial forces from the north.
ca_ES: Detectem forces aèries i terrestres provinents del nord

en: Hold your position and repulse these attacks, then eradicate the enemy's northern base.
ca_ES: Mantingueu la vostra posició i repel·liu els atacs, després elimineu la base enemiga del nord.

en: TRANSPORT MISSION: Intercept convoy.
ca_ES: MISSIÓ DE TRANSPORT: Intercepteu el comboi.

en: Data from the Collective's base indicates the presence of the NEXUS intruder program.
ca_ES: Els dades de la base de La Col·lectivitat indica la presencia del programa intrús de NEXUS.

en: Before NEXUS switched itself off-line we accessed the following.
ca_ES: Abans que el Nexus s'apagués hem pogut accedir a la següent informació.

en: An enemy commander is collecting a shipment from NEXUS at this location.
ca_ES: Un comandant enemic està recollint enviament de NEXUS en aquesta localització.

en: Once at the LZ, eradicate the enemy commander and recover the shipment.
ca_ES: Quan sigueu a la ZA, elimineu el comandant enemic i recupereu la càrrega.

en: Then return to the LZ.
ca_ES: Després torneu a la vostra ZA.

en: Disturbing news regarding NASDA.
ca_ES: Novetats alarmants pel que fa a NASDA

en: TRANSPORT MISSION: Search for and Destroy Convoy
ca_ES: MISSIÓ DE TRANSPORT: Busqueu i destruïu el comboi

en: The shipment you recovered was a decoy.
ca_ES: L'enviament que heu recuperat era una trampa.

en: We have detected another convoy proceeding along the river.
ca_ES: Hem detectat un altre comboi que bé pel costat del riu

en: You are to intercept the convoy and recover its cargo.
ca_ES: Heu d'interceptar el comboi i recuperar-ne la càrrega.

en: Enemy VTOLs are likely to be flying close escort.
ca_ES: Convertiplans enemics podrien estar volant aprop.

en: TRANSPORT MISSION: Rescue civilians from Containment Camp
ca_ES: MISSIÓ DE TRANSPORT: Rescateu civils del camp de concentració

en: The Collective are processing and exterminating civilians at this base.
ca_ES: La Col·lectivitat està processant i exterminant civils en aquesta base.

en: You are to rescue the civilians.
ca_ES: Heu de rescatar els civils.

en: Then destroy the camp.
ca_ES: Després destruïu el camp.

en: BETA BASE MISSION: Destroy Enemy Air Base and Recover VTOLs.
ca_ES: MISSIÓ DE LA BASE BETA: Destrueix la base aèria enemiga i recupera els convertiplans.

en: Analysis of flight paths indicate that The Collective's VTOLs originate from here.
ca_ES: L'anàlisi de les rutes de vol indica que els convertiplans de La Colectivitat provenen d'aquí.

en: BETA BASE MISSION: Destroy Enemy Air Base and Recover VTOLs
ca_ES: MISSIÓ DE LA BASE BETA: Destrueix la base aèria enemiga i recupera els convertiplans.

en: The location of the enemy airbase is here; this is your primary objective.
ca_ES: Aquesta és la localització de la base aèria enemiga; és el vostre objectiu primari.

en: Eradicate all Collective forces and recover all artifacts.
ca_ES: Elimina totes les forces enemigues i recupera tots els artefactes.

en: SECONDARY MISSION: Destroy or Drive Off Enemy Transport
ca_ES: MISSIÓ SECUNDARIA: Destruïu o espanteu el transport enemic

en: The Collective are rounding up all civilians in this area.
ca_ES: La Colectivitat està capturant tots els civils d'aquest àrea

en: They are then flying them to an unknown location.
ca_ES: Després els transporta a una localització desconeguda.

en: Destroy or drive off The Collective's transport.
ca_ES: Destruïu o espanteu el transport enemic

en: Rescue as many civilians as possible.
ca_ES: Rescateu tots els civils que pugueu.

en: TRANSPORT MISSION: Destroy Reactor
ca_ES: MISSIÓ DE TRANSPORT: Destrueix el reactor

en: The Collective are searching for knowledge of nuclear reactors.
ca_ES: La Col·lectivitat està fent recerca sobre els reactors nuclears.

en: They must be stopped.
ca_ES: Els hem d'aturar

en: Proceed from the LZ to the reactor and destroy it.
ca_ES: Desplaceu-vos des de la ZA fins al reactor i destruïu-lo

en: Do not allow the Collective to bring the reactor on-line.
ca_ES: No permeteu que La Col·lectivitat posi en marxa el reactor.

en: BETA BASE MISSION: Capture NASDA Central
ca_ES: MISSIÓ DE LA BASE BETA: Captura la central de NASDA

en: Capture NASDA central before NEXUS and the Collective can use it.
ca_ES: Captura la central de NASDA abans que NEXUS i La Col·lectivitat la puguin fer servir

en: TRANSPORT MISSION: Satellite Uplink Site
ca_ES: MISSIÓ DE TRANSPORT: Punt de connexió amb el satèlit

en: NEXUS is searching for still functioning memory banks.
ca_ES: Nexus busca bancs de memòria que encara funcionin.

en: Part of its consciousness has moved to a remote NASDA control-site.
ca_ES: Part de la seva consciència s'ha mogut a un punt de control remot de NASDA.

en: We are detecting transmissions from this site that are reaching high orbit.
ca_ES: Estem detectant transmissions des d'aquest punt que abasten una orbita elevada.

en: NEXUS has now reconnected itself with the NASDA satellites.
ca_ES: NEXUS s'ha connectat amb els satèl·lits de NASDA.

en: Use the transport to carry a strike force to this site.
ca_ES: Feu servir el transport per portar una força d'assalt a aquest punt.

en: Destroy the site and return to your base.
ca_ES: Destruïu el punt de control i torneu a la base.

en: TRANSPORT MISSION: Destroy Enemy SAM Sites
ca_ES: MISSIÓ DE TRANSPORT: Destruïu els punts de llançament MTA

en: If you are to escape, eradicate the surface-to-air missile sites around your base.
ca_ES: Si heu d'escapar, elimina els punts de llançament de míssils terra-aire propers a la vostra base.

en: Fly to the LZ, then head overland to destroy the SAM sites.
ca_ES: Voleu a la ZA, llavors avançeu per terra per destruir els punts MTA

en: TRANSPORT MISSION: Establish Safe Haven
ca_ES: MISSIÓ DE TRANSPORT: Establiu un cel segur

en: We can confirm a missile is heading for Alpha Base.
ca_ES: Podem confirmar que un míssil impactarà sobre la Base Alfa.

en: You are to establish a safe haven for evacuation of Beta Base.
ca_ES: Heu d'establir un refugi per evacuar al base Beta

en: Eradicate any enemy and secure the area.
ca_ES: Elimineu tots els enemics i assegureu l'àrea-

en: Once a safe haven is established, return to the LZ for further orders.
ca_ES: un cop el cel sigui segur, torneu a la ZA i espereu noves ordres.

en: BETA BASE MISSION: Evacuate!
ca_ES: MISSIÓ DE LA BASE BETA: Evacueu!

en: Commander, we have grave news.
ca_ES: Comandant, tenim molt males notícies.

en: Alpha base has been destroyed by nuclear missile attack.
ca_ES: La base Alfa ha estat destruïda per un atac amb míssils nuclears.

en: The Collective are unaware of the nuclear attack and have air units heading for your base.
ca_ES: La Col·lectivitat no està al corrent de l'atac nuclear i envia unitats aèries cap a la vostra base.

en: This message was intercepted a few moments ago...
ca_ES: Aquest missatge ha estat interceptat fa uns minuts

en: You must transport as many of your forces as possible.
ca_ES: Heu de transportar tantes unitats com us sigui possible.

en: Good luck, Commander.
ca_ES: Bona sort, Comandant.

en: TRANSPORT MISSION: Northern Sector
ca_ES: MISSIÓ DE TRANSPORT: Sector nord

en: Congratulations on your successful evacuation of Beta Base.
ca_ES: Us felicitem per l'èxit de l'evacuació de la base Beta.

en: NEXUS has gained access to nuclear weapons and is determined to destroy the Project.
ca_ES: NEXUS ha aconseguit accedir a armes nuclears i està determinat a destruir el Projecte.

en: Take your forces to the Northern Sector
ca_ES: Envieu les vostres forces al Sector Nord

en: Once at the mountains secure an LZ. Then establish a forward base.
ca_ES: Un cop arribeu a les muntanyes, assegureu la ZA. Després establiun una base avançada.

en: Team Gamma will contact you there.
ca_ES: L'Equip Gamma contactarà amb vosaltres.

en: TRANSPORT MISSION: Establish A Forward Base
ca_ES: MISSIÓ DE TRANSPORT: Establiu una base avançada

en: Commander, the success of the Project lies with you.
ca_ES: Comandant, el futur del Projecte és a les vostres mans.

en: Secure an LZ, then establish a forward base.
ca_ES: Assegureu la ZA i establiu una base avançada.

en: TRANSPORT MISSION: Missile Launch Site Coordinates
ca_ES: MISSIÓ DE TRANSPORT: Coordenades del punt de llançament de míssils

en: We have located the site of the missile launches.
ca_ES: Hem localitzat el punt de llançament de míssils.

en: There were one or more missiles at this NASDA site.
ca_ES: Hi ha un o més míssils en aquesta localització de NASDA.

en: We are transmitting coordinates of an LZ near the silos.
ca_ES: Transmetem les coordenades d'una zona d'aterratge prop de les sitges.

en: Coordinate Download Completed.
ca_ES: Descàrrega de les coordenades completada.

en: Secure your LZ, then head overland to destroy the missile silo.
ca_ES: Assegureu la ZA, després avanceu per terra per destruir la sitja de míssils.

en: NORTHERN SECTOR MISSION: Nuclear Blast
ca_ES: MISSIÓ DEL SECTOR NORD: Explosió nuclear

en: All units must escape the area before the warhead detonates.
ca_ES: Totes les unitats han d'escapar de l'àrea abans que exploti la ogiva.

en: Air-lift by transport is not possible. You'll have to head overland.
ca_ES: L'evacuació aèria no és possible. Ho haureu de fer per terra.

en: The mountain range to the east should shield you from the blast.
ca_ES: Les muntanyes de l'est haurien de protegir-vos de l'explosió.

en: The valley is your only chance of escape.
ca_ES: La vall és la vostra única possibilitat d'escapar.

en: AWAY TEAM UPDATE
ca_ES: ACTUALITZACIÓ DE L'EQUIP EXTERN

en: All communication with the away team was lost after the nuclear explosions.
ca_ES: Totes les comunicacions amb l'equip exterior s'han perdut després de les explosions nuclears.

en: Their last transmission indicated they were heading back to base.
ca_ES: La seva darrera comunicació indicava que tornaven a la base.

en: NORTHERN SECTOR MISSION: Assist Team Gamma
ca_ES: MISSIÓ DEL SECTOR NORD: Doneu suport a l'Equip Gamma

en: You are to assist Team Gamma.
ca_ES: Heu d'ajudar a l'Equip Gamma

en: On reaching Gamma Base, help secure the area from further NEXUS attacks.
ca_ES: Quan arribeu a la base Gamma, ajudeu a assegurar l'àrea dels atacs de NEXUS.

en: NEXUS DEFEATED
ca_ES: NEXUS ELIMINAT

en: Commander, we have defeated NEXUS.
ca_ES: Comandant, hem eliminat NEXUS

en: Unfortunately, our systems' performance has been affected by NEXUS. We are trying to rectify this.
ca_ES: Malauradament, el rendiment dels nostres sistemes ha quedat afectat per NEXUS. Estem intentat corregir-ho.

en: We are currently receiving this transmission.
ca_ES: Estem rebent aquesta transmissió.

en: TRANSPORT MISSION: Team Alpha Detected
ca_ES: MISSIÓ DE TRANSPORT: Equip Alfa detectat

en: Take a scout force to these coordinates and evaluate the situation.
ca_ES: Envieu una força d'exploració i avalueu la situació.

en: Determine whether they are Team Alpha. If so, rescue and escort them back to the LZ.
ca_ES: Determineu on és l'Equip Alfa. Si el trobeu, rescateu-lo i escorteu-lo fins a la ZA.

en: This group are part of Team Alpha, Rescue them and escort them to the LZ.
ca_ES: Aquest grup és part de l'Equip Alfa. Rescateu-lo i escorteu-lo fins a la ZA.

en: NORTHERN SECTOR MISSION: Team Alpha Debrief
ca_ES: MISSIÓ DEL SECTOR NORD: Informe de l'Equip Alfa

en: Team Alpha power transfer in progress.
ca_ES: Transferència de l'energia de l'equip Alfa en progrés.

en: Commander, after you left the Western Sector we recovered this artifact.
ca_ES: Comandant, després que deixéssiu el Sector Oest vam recuperar aquest artefacte.

en: The benefits from researching it could be vast.
ca_ES: Els beneficis de investigar-lo poden ser enormes.

en: Enemy forces are ....... from these coordinates.
ca_ES: Les forces enemigues estan ...... des d'aquestes coordenades.

en: Defend the base and ........ the .......
ca_ES: Defenseu la base i ..... el .....

en: Search and destroy ....
ca_ES: Busqueu i destruïu ....

en: TRANSPORT MISSION: Ambush NEXUS Forces
ca_ES: MISSIÓ DE TRANSPORT: Embosca les forces de NEXUS

en: Commander, your decisive actions halted the spread of NEXUS.
ca_ES: Comandant, les vostres accions han estat decisives per aturar l'expansió de NEXUS.

en: Before NEXUS was expelled, we intercepted this message - Decoding completed.
ca_ES: Abans que NEXUS fos rebutjat, vam interceptar aquest missatge - S'ha completat la descodificació.

en: A NEXUS task force is heading for these coordinates.
ca_ES: Una força de NEXUS es dirigeix cap a aquestes coordenades.

en: You have an opportunity to destroy NEXUS before they get there.
ca_ES: Teniu la oportunitat de destruir NEXUS abans que hi arribin.

en: Take an attack force and ambush NEXUS task force at ....... the  .......
ca_ES: Agafeu una força d'atac i embosqueu les forces de NEXUS a ..... la  .......

en: TRANSPORT MISSION: Away Team
ca_ES: MISSIÓ DE TRANSPORT: Equip exterior

en: Commander, your attack on ....
ca_ES: Comandant, el vostre atac a ...

en: NEXUS exiting system.
ca_ES: NEXUS surt del sistema.

en: Incoming transmission from away team.
ca_ES: Trucada entrant d'un equip llunyà.

en: Commander, we are attempting to return to base.
ca_ES: Comandant, intentem tornar a la base.

en: This is our current position.
ca_ES: Aquesta és la nostra posició actual

en: Take control of our forces and lead us.
ca_ES: Preneu el control de les nostres forces i dirigiu-nos.

en: Control transfer successful.
ca_ES: El control s'ha transferit amb èxit.

en: Entering new zone.
ca_ES: S'està entrant a una zona nova.

en: Incoming Transmission...
ca_ES: Trucada entrant...

en: Elements of Team Gamma have contacted us.
ca_ES: Elements de l'Equip Gamma han contactat amb nosaltres.

en: They claim to be free of NEXUS, and offer their base as a site of operations.
ca_ES: Asseguren estar lliures de NEXUS i ofereixen la seva base com a punt d'operacions.

en: Base coordinates download in progress.
ca_ES: Descàrrega de les coordenades de la base en progrés.

en: NORTHERN SECTOR MISSION: Laser Satellites
ca_ES: MISSIÓ DEL SECTOR NORD: Satèl·lits làser

en: We are detecting strong energy surges from orbit.
ca_ES: Estem detectant forts increments d'energia a l'orbita.

en: The laser satellites are charged and moving towards our position.
ca_ES: Els satèl·lits estan carregats i es mouen cap a la nostra posició.

en: The 2nd Team Gamma base is at this location.
ca_ES: La base del segon Equip Gamma és a aquesta localització.

en: We have limited time to evacuate this base and move to Gamma Base.
ca_ES: Teniu temps limitat per evacuar aquesta base i desplaçar-vos fins la Base Gamma.

en: The laser satellites are not functioning properly, they are misfiring.
ca_ES: Els satèl·lits làser no funcionen correctament, estant fallant els objectius.

en: They are directing their fire towards this position.
ca_ES: Estan dirigint el seu foc cap a aquesta posició.

en: We will need to evacuate this base shortly.
ca_ES: Haurem d'evacuar aquesta base aviat.

en: Team Gamma reports a missile silo at this location.
ca_ES: L'Equip Gamma informa d'una sitja de míssils en aquesta localització.

en: They believe that the silo contains missiles capable of reaching high orbit.
ca_ES: Creuen que aquesta sitja conté míssils capaços d'arribar a l'orbita alta.

en: Capture this silo at all costs.
ca_ES: Captureu aquesta sitja a qualsevol cost.

en: Missile silos captured.
ca_ES: Les sitges de míssils han estat capturades

en: NORTHERN SECTOR MISSION: Missile Codes
ca_ES: MISSIÓ DEL SECTOR NORD: Codis dels míssils

en: Commander, there are missiles present at the silos.
ca_ES: Comandant, hi ha míssils a les sitges.

en: Nexus is preventing us from accessing the missile control code.
ca_ES: NEXUS està evitant que accedim als codis de control dels míssils.

en: NEXUS is present in our systems.
ca_ES: NEXUS està present als nostres sistemes.

en: To defeat NEXUS we must research the Nexus Intruder Program.
ca_ES: Per eliminar NEXUS hem d'investigar el programa intrús NEXUS.

en: Assign this task to a research facility.
ca_ES: Assigneu aquesta tasca a un centre de recerca

en: NEXUS forces detected at these locations.
ca_ES: Forces de NEXUS detectades en aquestes localitzacions.

en: NEXUS has been eradicated from all Project systems.
ca_ES: NEXUS ha estat eliminat dels nostres sistemes.

en: We are attempting to access the missile control codes.
ca_ES: Estem intentant accedir als codis de control dels míssils.

en: A research facility is required to crack the code. Allocate one immediately.
ca_ES: Es requereix un centre de recerca per piratejar el codi. Assigneu-la immediatament.

en: Protect the missile silos from NEXUS attacks.
ca_ES: Protegiu les sitges dels míssils dels atacs de NEXUS.

en: PROJECT UPDATE: 1st Level Missile Code Cracked.
ca_ES: ACTUALITZACIÓ DEL PROJECTE: 1r nivell del codi del míssil descobert.

en: Missile arming in progress.
ca_ES: Armament dels míssils en progres.

en: More research is required to proceed further.
ca_ES: Es necessita més investigació per seguir avançant.

en: PROJECT UPDATE: 2nd Level Missile Code Cracked.
ca_ES: ACTUALITZACIÓ DEL PROJECTE: 2n nivell del codi del míssil descobert.

en: Missile target programming in progress.
ca_ES: Programació dels objectius dels míssils en progres.

en: Once level 3 codes are cracked we initiate launch procedures.
ca_ES: Quan hagem descobert els codis del nivell 3 començarem el procediment de llançament.

en: PROJECT UPDATE: 3rd Level Missile Code Cracked.
ca_ES: ACTUALITZACIÓ DEL PROJECTE: 3r nivell del codi del míssil descobert.

en: Missile launch sequence initiated.
ca_ES: S'ha iniciat la seqüència de llançament dels míssils.

en: TRANSPORT MISSION: Attack NEXUS Final Base
ca_ES: MISSIÓ DE TRANSPORT: Ataqueu la base final de NEXUS

en: We have located NEXUS' base at this location.
ca_ES: Hem localitzat una base de NEXUS en aquesta localització.

en: This area contains numerous NEXUS structures.
ca_ES: Aquesta àrea conté múltiples estructures de NEXUS.

en: We are certain that NEXUS's core systems are located here.
ca_ES: Estem convençuts que el nucli dels sistemes de NEXUS està situat aquí.

en: Establish an LZ.
ca_ES: Establiu una ZA.

en: Begin your attacks on NEXUS. You must destroy his core systems.
ca_ES: Inicieu l'atac a NEXUS. Heu de destruir el nucli dels seus sistemes.

en: Incoming intelligence report... Team Gamma
ca_ES: Informe d'intel·ligència entrant... Equip Gamma

en: Briefing Commences:
ca_ES: Sessió informativa:

en: Scavenger Outpost
ca_ES: Campament de carronyaires

en: Power Resource
ca_ES: Font d'energia

en: Unknown Artifact
ca_ES: Artefacte desconegut

en: Source of Power Surge
ca_ES: Font d'increment de tensió

en: Landing Zone
ca_ES: Zona d'aterratge

en: Mission Target
ca_ES: Objectiu de la missió

en: Pre-Collapse Research Center
ca_ES: Centre de recerca d'abans del colapse

en: En-route To Mission Site
ca_ES: En ruta al lloc de la missió

en: Mission Failed
ca_ES: La missió ha fracassat

en: Mission Successful
ca_ES: Missió complerta

en: Enemy Landing Zone
ca_ES: Zona d'Aterratge enemiga

en: Enemy Base
ca_ES: Base enemiga

en: Incoming transmission
ca_ES: Trucada entrant

en: Incoming intelligence report.
ca_ES: Informe d'intel·ligència entrant.

en: Nuclear Reactor
ca_ES: Reactor nuclear

en: New Design
ca_ES: Disseny nou

en: Cyborg Cannon
ca_ES: Canó ciborg

en: Demolish
ca_ES: Ensorra

en: Repair Center
ca_ES: Centre de reparació

en: Tornado AA Flak Site
ca_ES: Punt de foc AA tipus Tornado

en: Dragon's Teeth
ca_ES: Dent de drac

en: Howitzer Emplacement
ca_ES: Emplaçament Howitzer

en: Ground Shaker Emplacement
ca_ES: Emplaçament Terratrèmol

en: Hellstorm Emplacement
ca_ES: Emplaçament amb Tempesta del diable

en: Mortar Emplacement
ca_ES: Emplaçament morter

en: Bombard Emplacement
ca_ES: Emplaçament bombarder

en: Pepperpot Emplacement
ca_ES: Emplaçament Pot de pebre

en: Tornado Flak Turret
ca_ES: Torreta AA tipus Tornado

en: Proximity Bomb Turret
ca_ES: Torreta de bomba de proximitat

en: Proximity Superbomb Turret
ca_ES: Torreta de super-bomba de proximitat

en: Bunker Blaster Cyborg
ca_ES: Ciborg anti-búnquer

en: Jump Bunker Blaster
ca_ES: Saltador anti-búnquer

en: Jump Heavy Gunner
ca_ES: Saltador amb rifle pesat

en: Jump Lancer
ca_ES: Saltador amb llançadora

en: Jump Assault Gunner
ca_ES: Saltador amb rifle d'assalt

en: Jump Needle Gunner
ca_ES: Canó d'agulla saltador

en: Jump Scourge
ca_ES: Flagel saltador

en: Jump Flashlight Gunner
ca_ES: Soldat Llanterna saltador

en: Cyborg Jump Pack
ca_ES: Maleta de salt per ciborg

en: Cyborg Propulsion II
ca_ES: propulsió del ciborg II

en: Cyborg Propulsion III
ca_ES: propulsió del ciborg III

en: NP-Hardcrete
ca_ES: Ciment armat del NP

en: Heavy Machinegun Bunker
ca_ES: Búnquer amb metralladora pesada

en: Flashlight Emplacement
ca_ES: Emplaçament Llanterna

en: Heavy Machinegun Guard Tower
ca_ES: Torre de vigilància amb metralladora pesada

en: Flamer Guard Tower
ca_ES: Torre amb llançaflames

en: Lancer Guard Tower
ca_ES: Torre de vigilància amb llançadora

en: Flamer Hardpoint
ca_ES: Llançaflames fortificat

en: Advanced Cyborg Production
ca_ES: Producció de ciborgs avançada

en: Advanced Cyborg Production Mk2
ca_ES: Producció de ciborgs avançada 2

en: Advanced Cyborg Production Mk3
ca_ES: Producció de ciborgs avançada 3

en: Advanced Factory Production
ca_ES: Producció de la fàbrica avançada

en: Advanced Factory Production Mk2
ca_ES: Producció de la fàbrica avançada 2

en: Advanced Factory Production Mk3
ca_ES: Producció de la fàbrica avançada 3

en: Advanced Repair Facility Upgrade
ca_ES: Millora de la instal·lació de reparació avançada

en: Advanced Repair Facility Upgrade Mk2
ca_ES: Millora 2 de la instal·lació de reparació avançada

en: Advanced Repair Facility Upgrade Mk3
ca_ES: Millora 3 de la instal·lació de reparació avançada

en: Robotic VTOL Rearming Mk4
ca_ES: Robot de rearmament de convertiplans 4

en: Cyborg Self-Repair
ca_ES: Auto-reparació dels ciborgs

en: Automated Cyborg Repair Mk2
ca_ES: Reparació de ciborgs automàtica 2

en: Automated Cyborg Repair Mk3
ca_ES: Reparació de ciborgs automàtica 3

en: Defenses Self-Repair
ca_ES: Auto-reparació de les defenses

en: Automated Defenses Repair Mk2
ca_ES: Reparació automàtica de les defenses 2

en: Automated Defenses Repair Mk3
ca_ES: Reparació automàtica de les defenses 3

en: Base Structure Self-Repair
ca_ES: Auto-reparació d'estructures de base

en: Automated Base Structure Repair Mk2
ca_ES: Reparació automàtica de les estructures de base 2

en: Automated Base Structure Repair Mk3
ca_ES: Reparació automàtica de les estructures de base 3

en: Vehicle Self-Repair
ca_ES: Auto-reparació dels vehicles

en: Automated Vehicle Repair Mk2
ca_ES: Reparació automàtica de vehicles 2

en: Automated Vehicle Repair Mk3
ca_ES: Reparació automàtica de vehicles 3

en: Heavy Mobile Repair Turret
ca_ES: Torreta de reparació pesada

en: Mobile Repair Upgrade
ca_ES: Millora de la reparació mòbil

en: Mobile Repair Upgrade Mk2
ca_ES: Millora de la reparació mòbil 2

en: CB Sensor Upgrade
ca_ES: Millora del sensor AB

en: VTOL CB Upgrade
ca_ES: Millora del convertiplà CB

en: VTOL Strike Upgrade
ca_ES: Millora de l'atac dels convertiplans

en: VTOL Strike Upgrade Mk2
ca_ES: Millora de l'atac dels convertiplans 2

en: VTOL Strike Upgrade Mk3
ca_ES: Millora de l'atac dels convertiplans 3

en: Improved Scrambler
ca_ES: Interferències millorades

en: Scrambler Turret Mk2
ca_ES: Torreta d'interferències 2

en: Sensor Lock
ca_ES: Bloqueig del sensor

en: Improved Laser Focusing Mk2
ca_ES: Enfoc del làser millorat 2

en: Improved Laser Focusing Mk3
ca_ES: Enfoc del làser millorat 3

en: HEAP Missile Warhead
ca_ES: Míssil amb cap nuclear MEPA

en: HEAP Missile Warhead Mk2
ca_ES: Míssil amb cap nuclear MEPA 2

en: HEAP Missile Warhead Mk3
ca_ES: Míssil amb cap nuclear MEPA 3

en: Improved Missile Loading System
ca_ES: Sistemes de càrrega de míssils millorats

en: Rapid Fire Mini-Rockets
ca_ES: Mini-míssils ràpids

en: Rapid Fire Mini-Rockets Mk2
ca_ES: Mini-míssils ràpids 2

en: Rapid Fire Mini-Rockets Mk3
ca_ES: Mini-míssils ràpids 3

en: Scavenger Flame Tower End
ca_ES: Torre final llançaflames dels carronyaires

en: Bridge
ca_ES: Punt

en: Wrecked Tank
ca_ES: Restes de tanc

en: Cyborg Laboratory
ca_ES: Laboratori ciborg

en: Advanced Warfare Laboratory
ca_ES: Laboratori de guerra avançada

en: Engineering Laboratory
ca_ES: Laboratori d'enginyeria

en: Robotics Laboratory
ca_ES: Laboratori de robotica

en: Laser Optics Laboratory
ca_ES: Laboratori de òptica làser

en: Electronics Laboratory
ca_ES: Laboratori d'electrònica

en: Chemical Laboratory
ca_ES: Laboratori químic

en: Advanced Warfare
ca_ES: Guerra avançada

en: Bunker Blaster
ca_ES: Destructor de búnquer

en: Cyborg Materials Improved
ca_ES: Els materials pels ciborgs s'han millorat

en: Layered dense composite alloys and energy-absorbing fibres
ca_ES: Aliatge de capes de compòsit i fibres absorbents d'energia

en: Increases Kinetic Armor and Body Points
ca_ES: Incrementa l'armadura i els punts del cos

en: All Cyborgs upgraded automatically
ca_ES: S'han actualitzat automàticament tots els ciborgs

en: Cyborg Thermal Armor Improved
ca_ES: S'ha millorat l'armadura tèrmica dels ciborgs

en: Heat resistant armored layers
ca_ES: Capes de blindatge resistents al foc

en: Thermal Armor increased
ca_ES: S'ha millorat l'armadura tèrmica

en: New Cyborg Available
ca_ES: Nou ciborg disponible

en: Armed with Bunker Buster rocket
ca_ES: Armat amb míssils anti-búnquer

en: Body Points: Medium
ca_ES: Punts del cos: mitjans

en: Requires Cyborg factory to produce
ca_ES: Necessita una fàbrica de ciborgs per ser produït

en: Armed with Cyborg Assault Gun
ca_ES: Armat amb una pistola d'assalt ciborg

en: New Jump Cyborg Available
ca_ES: Està disponible un nou ciborg saltador

en: Armed with Revenger Surface-to-Air missile
ca_ES: Armat amb míssils terra-aire Venjança

en: Defenses Improved
ca_ES: S'han millorat les defenses

en: High-tensile concrete reinforced with boron
ca_ES: Aliatge de ciment reforçat amb bori altament tensat

en: Increases Armor and Body Points
ca_ES: Incrementa l'armadura i els punts del cos

en: All defenses and walls upgraded automatically
ca_ES: S'han actualitzat automàticament tots els murs i defenses

en: New Defensive Structure Available
ca_ES: Està disponible una nova estructura defensiva

en: AA Site with Tornado Flak Turret
ca_ES: Torreta de foc AA tipus Tornado

en: Automatically targets VTOLs
ca_ES: Apunta automàticament als convertiplans

en: Defensive Strength: Medium
ca_ES: Poder defensiu: mitjà

en: AA Site with Cyclone Flak Turret
ca_ES: Torreta de foc AA tipus Cicló

en: AA Site with Hurricane Gun Turret
ca_ES: Torreta de foc AA tipus Huracà

en: Automatically targets VTOL
ca_ES: Apunta automàticament els convertiplans

en: AA Site with Whirlwind Gun Turret
ca_ES: Torreta de foc AA tipus remolí

en: Indirect fire rocket battery
ca_ES: Bateria de coets de foc indirecte

en: Assigned automatically to nearest sensor or CB tower
ca_ES: S'assigna automàticament a la torre de sensor o AB més propera

en: Armored Bombard battery pit
ca_ES: Fosa blindada amb bateria de bombarder

en: Armored Pepperpot mortar battery pit
ca_ES: Fosa blindada amb bateria de morter Pot de pebre

en: Armored howitzer emplacement
ca_ES: Emplaçament blindat de Howitzer

en: Armored Ground Shaker howitzer emplacement
ca_ES: Emplaçament blindat amb howitzer Terratrèmol

en: Armored Hellstorm howitzer emplacement
ca_ES: Emplaçament blindat amb Tempesta del diable

en: Armored strongpoint with Tank Killer rocket
ca_ES: Post blindat amb míssils destructors de tancs

en: Automatically targets enemies in range
ca_ES: Apunta automàticament els enemics dins de l'abast

en: Armored strongpoint with Hyper-Velocity Cannon
ca_ES: Post blindada amb canó d'hiper-velocitat

en: Defensive Strength: High
ca_ES: Poder defensiu: elevat

en: Armored strongpoint with Inferno Flamer
ca_ES: Post fortificat armat amb llançaflames Infern

en: Armored strongpoint with Assault Cannon
ca_ES: Post fortificat amb canó d'assalt

en: Reinforced tower with Assault Gun
ca_ES: Torre reforçada amb rifle d'assalt

en: Armored guard tower with Heavy Machinegun
ca_ES: Torre de vigilància blindada amb metralladora pesada

en: Automatically targets enemies within sensor range
ca_ES: Apunta automàticament els enemics dins l'abast del sensor

en: Armored guard tower with Flamer
ca_ES: Torre de vigilància blindada amb llançaflames

en: Armored guard tower with Lancer AT Rocket
ca_ES: Torre de vigilància blindada amb llançadora de míssils AT

en: Armored bunker with Heavy Machinegun
ca_ES: Búnquer blindat amb una metralladora pesada

en: Armored hardpoint with Flamer
ca_ES: Fortificació blindada amb llançaflames

en: Armored hardpoint with Assault Gun
ca_ES: Fortificació blindada amb un rifle d'assalt

en: Armored hardpoint with Assault Cannon
ca_ES: Fortificació blindada amb canó d'assalt

en: Armored hardpoint with Inferno flamer
ca_ES: Fortificació blindada amb llançaflames Infern

en: Armored hardpoint with Tank Killer AT missile
ca_ES: Fortificació blindada amb míssils destructors de tancs

en: Reinforced concrete tank traps
ca_ES: Trampes per tanc de formigó reforçat

en: Prevents enemy movement
ca_ES: Evita el desplaçament de l'enemic

en: Repair Facility Improved
ca_ES: Instal·lació de reparació millorada

en: New robotic repair techniques
ca_ES: Nova tècnica de reparació robotitzada

en: Increases Repair Speed
ca_ES: Incrementa la velocitat de reparació

en: All repair facilities upgraded automatically
ca_ES: S'han actualitat automàticament totes les instal·lacions

en: Cyborg Production Improved
ca_ES: Producció de ciborgs millorada

en: Robotic Cyborg Production
ca_ES: Producció robotitzada de ciborgs

en: Increases Cyborg factory output
ca_ES: Incrementa la producció de la fàbrica de ciborgs

en: All Cyborg factories upgraded automatically
ca_ES: S'han actualitzat automàticament totes les fàbriques de ciborgs

en: Self-Replicating Cyborg Production
ca_ES: Producció de ciborg copiada automàticament

en: Vehicle Production Improved
ca_ES: Producció de vehicles millorada

en: New Robotic Techniques improve factory production
ca_ES: Noves tècniques robòtiques que milloren la producció de la fàbrica

en: Increases factory production rate
ca_ES: Incrementa la velocitat de producció de la fabrica

en: All vehicle factories upgraded automatically
ca_ES: S'han actualitzat automàticament totes les fàbriques de vehicles

en: Self-Replicating Factory Production
ca_ES: Producció de la fàbrica copiada automàticament

en: Increases factory output
ca_ES: Incrementa la producció de la fàbrica

en: Research Improved
ca_ES: Millora de la recerca

en: Dedicated Synaptic Link Data Analysis
ca_ES: Analitzador de dades de l'enllaç sinàptic dedicat

en: Increases research speed
ca_ES: Incrementa la velocitat de recerca

en: All research facilities upgraded automatically
ca_ES: S'han actualitzat automàticament tots els centres de recerca

en: Increases Damage Resistance
ca_ES: Incrementa la resistència als desperfectes

en: Hardened Base Structure Materials
ca_ES: Materials de construcció de base endurits

en: All base structures upgraded automatically
ca_ES: S'han actualitzat automàticament totes les estructures de base

en: Production Improved
ca_ES: Producció millorada

en: Robotic VTOL Production
ca_ES: Producció robotitzada de convertiplans

en: Increases VTOL factory output
ca_ES: Incrementa la producció de la fàbrica de convertiplans

en: All VTOL factories upgraded automatically
ca_ES: S'han actualitzat automàticament totes les fàbriques de convertiplans

en: VTOL Rearming Times Reduced
ca_ES: Temps de rearmament de convertiplans reduït

en: Automated VTOL Rearming
ca_ES: Rearmament de convertiplans automatizat

en: Reduces rearming time
ca_ES: Redueix el temps de rearmament

en: All rearming pads upgraded automatically
ca_ES: S'han actualitzat automàticament totes les plataformes

en: New Systems Turret Available
ca_ES: Està disponible una nova torreta de sistemes

en: Heavy repair unit
ca_ES: Unitat de reparació pesada

en: Automatically Repairs Damaged Units
ca_ES: Repara automàticament les unitats malmeses

en: Or damaged units may be selected as target
ca_ES: O podeu seleccionar les unitats malmeses com a objectiu

en: Research Breakthrough Improves Repair Speeds
ca_ES: La recerca ha millorat la velocitat de reparació

en: Increases repair speed
ca_ES: Millora la velocitat de reparació

en: All mobile repair units upgraded automatically
ca_ES: S'han actualitzat automàticament totes les unitats de reparació

en: Improved Sensor Tower Available
ca_ES: Està disponible la torre sensor millorada

en: New construction techniques improve tower
ca_ES: Les noces tècniques de construcció milloren la torre

en: Replaces existing sensor tower
ca_ES: Substitueix la torre sensor existent

en: May be assigned as spotter for indirect fire weapons
ca_ES: Pot assignar-se com a apuntador per armes de foc indirecte

en: VTOL CB turret detects enemy indirect fire batteries
ca_ES: La torreta CB convertiplà detecta les bateries de foc indirecte

en: Orders assigned VTOLs to attack the enemy batteries
ca_ES: Ordena als convertiplans assignats a atacar les bateries enemigues

en: VTOLs attack until enemy battery is suppressed
ca_ES: Els convertiplans ataquen fins que la bateria enemiga és eliminada

en: VTOL CB Improved
ca_ES: Millora els convertiplans AB

en: New fire detection systems
ca_ES: Nou sistema de detecció de foc

en: Extends VTOL CB Range
ca_ES: Millora l'abast dels convertiplans AB

en: All VTOL CB sensors upgraded automatically
ca_ES: S'han actualitzat automàticament tots els sensors dels convertiplans

en: VTOL Strike Improved
ca_ES: S'ha millorat l'atac del convertiplà

en: New target recognition systems
ca_ES: Nou sistema de reconeixement d'objectius

en: Extends VTOL Strike Range
ca_ES: Amplia l'abast d'atac dels convertiplans

en: All VTOL Strike sensors upgraded automatically
ca_ES: S'han actualitzat automàticament tots els convertiplans

en: Scrambler Improved
ca_ES: Millora de les interferències

en: Improvement in synaptic link technology
ca_ES: Millora en la tecnologia de l'enllaç sinàptic

en: Increases scrambler rate
ca_ES: Incrementa l'abast de les interferències

en: All scramblers upgraded automatically
ca_ES: S'han actualitzat automàticament tots els generadors d'interferències

en: Collective Light Body
ca_ES: Cos lleuger de la col·lectivitat

en: Superior armor and body points to Viper
ca_ES: Armadura i punts del cos superiors a l'Escurçó

en: Slower than Viper
ca_ES: Més lent que l'Escurçó

en: High power costs and slower to produce than Viper
ca_ES: Més punts d'energia i més lent de fabricar que l'Escurçó

en: Collective Medium Body
ca_ES: Cos mitja de la Col·lectivitat

en: Superior armor and body points to Cobra
ca_ES: Armadura i punts del cos superiors al Cobra.

en: Slower than Cobra
ca_ES: Més lent que el Cobra

en: High power costs and slower to produce than Cobra
ca_ES: Més punts d'energia i més lent de fabricar que el Cobra

en: Vehicle Engine Upgrade
ca_ES: Millora del motor del vehicle

en: Turbo-Charged Engine
ca_ES: Motor Turbo

en: Improves vehicle speed
ca_ES: Millora la velocitat dels vehicles

en: All vehicles upgraded automatically
ca_ES: S'han actualitzat automàticament  tots els vehicles

en: Vehicle Bodies Improved
ca_ES: S'han millorat els cossos dels vehicles

en: Increases kinetic armor and body points
ca_ES: Incrementa l'armadura i els punts del cos

en: Vehicle Thermal Armor Improved
ca_ES: S'ha millorat l'armadura tèrmica dels vehicles

en: Heat-resistant armored layers
ca_ES: Capes de blindatge resistents al calor

en: Increases Thermal Armor
ca_ES: Incrementa l'armadura tèrmica

en: Vehicle Propulsion Improved
ca_ES: S'ha millorat la propulsió dels vehicles

en: New armored construction
ca_ES: Nova construcció blindada

en: Increases Body Points
ca_ES: Incrementa els punts del cos

en: All half-tracks upgraded automatically
ca_ES: S'han actualitzat automàticament tots els semi-eruges

en: All hovers upgraded automatically
ca_ES: S'han actualitzat automàticament tots els planadors

en: All tracks upgraded automatically
ca_ES: S'han actualitzat automàticament tots els erugues

en: All wheels upgraded automatically
ca_ES: S'han actualitzat automàticament tots els vehicles amb rodes

en: New AA Turret Available
ca_ES: Està disponible una nova torreta AA

en: Twin 80mm flak weapon
ca_ES: Arma de doble canó de 80mm

en: Aerial targets only
ca_ES: Només per objectius aèris

en: Quad 80mm flak weapon
ca_ES: Arma de quatre canons de 80mm

en: 30mm Anti-Aircraft machinegun
ca_ES: Metralladora antiaèria de 30mm

en: Quad 30mm Anti-Aircraft machinegun
ca_ES: Metralladora antiaèria de 4 canons de 30mm

en: AA Upgrade
ca_ES: Millora del AA

en: Detects and locks-on to VTOL engine emissions
ca_ES: El coet detecta i es fixa en les emissions dels motors dels convertiplans

en: Increases AA accuracy
ca_ES: Millora la precisió dels AA

en: All AA weapons upgraded automatically
ca_ES: S'han actualitzat automàticament totes les armes AA

en: AA Flak Upgrade
ca_ES: Millora del foc AA

en: High Explosive Flak shards
ca_ES: Munició antiaèria altament explosiva

en: Increases AA Flak damage
ca_ES: Incrementa el dany produït pel foc AA

en: All AA flak weapons upgraded automatically
ca_ES: S'han actualitzat automàticament tots els AA

en: Recoil loaded AA ammunition hopper
ca_ES: Sitja de munició AA per càrrega en retrocés

en: Increases AA ROF
ca_ES: Incrementa l'índex de foc dels AA

en: New Proximity Bomb Turret Available
ca_ES: Està disponible una nova torreta de bombes de proximitat

en: Bomb turret explodes in proximity to enemy
ca_ES: La torreta bomba explota quan hi ha un enemic aprop

en: Best Targets: Base Structures and Defenses
ca_ES: Millors objectius: Estructures de base i defensives

en: Superbomb turret explodes in proximity to enemy
ca_ES: La torreta super-bomba explota quan hi ha un enemic aprop

en: New Bomb Bay Available
ca_ES: Està disponible un nou dispositiu de bombardeig

en: Drops High Explosive Cluster bombs
ca_ES: Llença bombes de raïm molt explosives

en: Best Targets: Base Structures
ca_ES: Millors objectius: Estructures de base

en: Body Points: Low
ca_ES: Punts del cos: baixos

en: Drops High Explosive Armor Piercing bombs
ca_ES: Llença bombes altament explosives perforadores d'armadura

en: Best Targets: Defenses
ca_ES: Millors objectius: Defenses

en: Bombsight Upgrade
ca_ES: Millora de la precisió de les bombes

en: Locks on to thermal emissions
ca_ES: Busca es emissions tèrmiques

en: Increases Bombing accuracy
ca_ES: Millora la precisió del bombardeig

en: All bomb bays upgraded automatically
ca_ES: S'han actualitzat automàticament totes les plataformes de bombes

en: New Weapon Turret Available
ca_ES: Està disponible una nova torreta armada

en: Hyper-velocity automatic-cannon firing 88mm rounds
ca_ES: Canó automàtic d'hiper-velocitat que dispara bales de 88mm

en: Best Targets: Vehicles
ca_ES: Millors objectius: Vehicles

en: Replaces Medium Cannon
ca_ES: Substitueix el canó mitjà

en: 76mm hyper-velocity quad-barrel automatic-cannon
ca_ES: Canó automàtic d'hiper-velocitat de quatre tubs de 76mm

en: Body Points: High
ca_ES: Punts del cos: elevats

en: Heavy Flame-thrower firing Propylene Oxide gel
ca_ES: Llançaflames pesat que llença gel d'òxid de propilè

en: Best Targets: Bunkers, wheeled and hover vehicles
ca_ES: Millors objectius: Búnquers i vehicles amb rodes o planadors

en: Flamer Upgrade
ca_ES: Millora del llançaflames

en: Propylene Oxide treated to burn at superhot temperatures
ca_ES: Òxid de propilè tractat per cremar a temperatures molt altes

en: Increases Flamer damage
ca_ES: Incrementa els danys produïts pel llançaflames

en: All flamers upgraded automatically
ca_ES: S'han automàticament tots els llançaflames

en: New Indirect Fire Weapon Available
ca_ES: Està disponible una nova arma de foc indirecte

en: 105mm Howitzer may be assigned to a sensor
ca_ES: El Howitzer de 105mm es pot assignar a un sensor

en: Best Targets: Base Structures, infantry, wheeled vehicles
ca_ES: Millors objectius: Estructures de base, infanteria i vehicles amb rodes

en: 155mm Howitzer may be assigned to a sensor
ca_ES: El Howitzer de 155mm es pot assignar a un sensor

en: 105m Howitzer firing incendiaries, may be assigned to a sensor
ca_ES: Howitzer de 105mm de projectils incendiaris, pot assignar-se a un sensor

en: Best Targets: Base Structures, bunkers
ca_ES: Millors objectius: Estructures de base i búnquers

en: Howitzer Upgrade
ca_ES: Millora del Howitzer

en: Self-guided rocket powered shells
ca_ES: Munició amb guiatge automàtic i propulsió per coet

en: Increases Howitzer accuracy
ca_ES: Millora la precisió dels Howitzers

en: All howitzers upgraded automatically
ca_ES: S'han actualitzat automàticament tots els Howitzers

en: High Explosive shells
ca_ES: Projectius altament explosius

en: Increases Howitzer damage
ca_ES: Incrementa el dany que fa el howitzer

en: Automatic loading mechanism replaces manual loader
ca_ES: Mecanisme de càrrega automàtica que substitueix la càrrega manual

en: Increases Howitzer ROF
ca_ES: Incrementa l'índex de foc del Howitzer

en: Machinegun Upgrade
ca_ES: Millora de la metralladora

en: Tungsten-tipped armor-piercing bullets
ca_ES: Bales amb punta de tungstè perforadores d'armadura

en: Increases Machinegun damage
ca_ES: Incrementa el dany que fan les metralladores

en: All machineguns upgraded automatically
ca_ES: S'han actualitzat automàticament totes les metralladores

en: Improved chaingun mechanism
ca_ES: Millora del mecanisme de càrrega per cadena

en: Increases Machinegun ROF
ca_ES: Incrementa l'índex de foc de les metralladores

en: May be assigned to a sensor
ca_ES: Pot ser assignada a un sensor

en: Best Targets: Base structures, infantry, wheeled vehicles
ca_ES: Millors objectius: Estructures de base, infanteria, vehicles amb rodes

en: Body Points: Very Low
ca_ES: Punts del cos: molt baixos

en: Mortar Upgrade
ca_ES: Millora del morter

en: High Explosive Armor-Piercing Shells
ca_ES: Projectils altament explosius i perforadors d'armadura

en: Increases Mortar damage
ca_ES: Incrementa els desperfectes que causen els morters

en: All mortars upgraded automatically
ca_ES: S'han actualitzat automàticament tots els morters

en: Mini-Rocket Upgrade
ca_ES: Millora del mini-míssil

en: High Explosive Armor-Piercing warheads
ca_ES: Caps nuclears altament explosius i perforadors d'armadura

en: Increases Mini-Rocket damage
ca_ES: Incrementa el dany que fan els mini-míssils

en: All mini-rockets upgraded automatically
ca_ES: S'han actualitzat automàticament tots els mini-míssils

en: Robotic reload system
ca_ES: Sistema de càrrega robotitzat

en: Increases Mini-Rocket ROF
ca_ES: Incrementa l'índex de foc dels mini-míssils

en: Rocket Upgrade
ca_ES: Millora dels míssils

en: High Explosive Squash Head warhead
ca_ES: Caps nuclears altament explosius Esclafa Caps

en: Increases Rocket damage
ca_ES: Incrementa el dany que fan els míssils

en: All rockets upgraded automatically
ca_ES: S'han actualitzat automàticament tots els míssils

en: Close
ca_ES: Tanca

en: Manufacture (F1)
ca_ES: Fabricació (F1)

en: Research (F2)
ca_ES: Recerca (F2)

en: Build (F3)
ca_ES: Construcció (F3)

en: Design (F4)
ca_ES: Disseny (F4)

en: Intelligence Display (F5)
ca_ES: Pantalla d'intel·ligència (F5)

en: Commanders (F6)
ca_ES: Comandants (F6)

en: In this training session you'll learn how to build an effective base
ca_ES: En aquesta sessió d'entrenament aprendreu com construir una base eficient

en: Oil resources are key to your success
ca_ES: Els recursos de petroli són la clau del vostre èxit

en: To build an oil derrick, select one of your trucks
ca_ES: Per construir un pou de petroli, seleccioneu un dels vostres camions

en: Left click the oil pool indicated by the radar pulse to order your truck to build
ca_ES: Feu clic esquerra a la taca de petroli indicada pel radar d'impulsos per ordenar al vostre camió que construeixi

en: The oil derrick is currently dormant. Build a power generator to convert the oil into power
ca_ES: El pou de petroli és ara mateix aturat. Construeix un generador per proveir el pou d'energia

en: Now left click the power generator in the build menu on the left
ca_ES: Ara feu clic esquerre al generador al menú de construcció de l'esquerra

en: Position the square at your base and left click to start the build process
ca_ES: Posicioneu el quadrat a la vostra base i feu clic esquerra per començar-ne la construcció

en: To increase your build rate, select your second truck
ca_ES: Per incrementar la velocitat de construcció, seleccioneu el segon camió

en: Now left click the power generator site
ca_ES: Ara feu clic esquerre al lloc del generador

en: The other truck will now help to build the power generator
ca_ES: Ara l'altre camió ajudarà a construir el generador

en: During missions you need to locate and recover technologies from before the Collapse
ca_ES: Durant les missions heu de localitzar i recuperar tecnologies prèvies al Col·lapse

en: Use a truck to search for the artifact indicated by the radar pulse
ca_ES: Feu servir un camió per buscar l'artefacte indicat per radar d'impulsos

en: Move the pointer over the artifact and left click to recover it
ca_ES: Desplaceu el punter fins a l'artefacte i feu-hi clic esquerra per recuperar-lo

en: A research facility is required to research artifacts
ca_ES: Cal un centre de recerca per investigar els artefactes

en: Left click the flashing BUILD icon
ca_ES: Feu clic esquerre a la icona CONSTRUCCIÓ que fa pampallugues

en: Now left click the research facility and position it at your base
ca_ES: Ara feu clic esquerra al centre de recerca i posicioneu-lo a la vostra base

en: Use your other truck to help build the research facility
ca_ES: Feu servir l'altre camió per ajudar en la construcció del centre de recerca

en: To research the artifact, left click on the flashing RESEARCH icon
ca_ES: Per investigar l'artefacte, feu clic esquerra a la icona RECERCA que fa pampallugues

en: Now left click the machinegun artifact
ca_ES: Ara feu clic esquerra a l'artefacte metralladora

en: The artifact is now being researched by the facility
ca_ES: Ara l'artefacte està sent investigat pel centre de recerca

en: The researched machinegun can now be used to design a new vehicle
ca_ES: La metralladora investigada es pot fer servir ara per dissenyar un vehicle nou

en: Left click the flashing DESIGN icon
ca_ES: Feu clic esquerra a la icona DISSENY que fa pampallugues

en: To start your design, left click the NEW DESIGN icon
ca_ES: Per iniciar un disseny, feu clic esquerra a la icona DISSENY NOU

en: Now left click the Vehicle Body icon
ca_ES: Ara feu clic esquerra a la icona del cos del vehicle

en: Then left click the Viper body
ca_ES: Després feu clic esquerra al cos Escurçó

en: Left click the Wheels icon
ca_ES: Feu clic esquerra a la icona de rodes

en: Then left click the machinegun to complete your design
ca_ES: Llavors feu clic esquerra a la metralladora per completar el disseny

en: To finalize your design, left click the CLOSE icon
ca_ES: Per acabar de dissenyar, feu clic esquerra a la icona TANCA

en: A factory is now required to manufacture your new vehicle
ca_ES: Ara necessiteu una fàbrica per produir el vostre vehicle nou

en: Now left click the factory icon and position it at your base
ca_ES: Ara feu clic esquerra a la icona de la fàbrica i posicioneu-la a la vostra base

en: Select a location for your factory
ca_ES: Seleccioneu un lloc per la vostra fàbrica

en: The delivery point is indicated by the number 1
ca_ES: El punt de lliurament està indicat pel número 1

en: All new units will drive to this location once built
ca_ES: Totes les vostres unitats noves es desplaçaran fins aquest punt quan s'acabin de fabricar

en: You can move the delivery point at any time by left clicking it
ca_ES: Podeu moure el punt de lliurament quan vulgueu fent-hi clic esquerra

en: Now click where you want to position the delivery point
ca_ES: Ara feu clic esquerra al lloc que voleu que sigui el punt de lliurament

en: The factory can now be ordered to build a new unit
ca_ES: Ara podeu ordenar a la fàbrica que produeixi una nova unitat

en: Left click the flashing MANUFACTURE icon
ca_ES: Feu clic esquerra a la icona FABRICACIÓ que fa pampallugues

en: Now left click the units you want to build from the menu at the left
ca_ES: Ara feu clic esquerra a les unitats del menú de l'esquerra que voleu fabricar

en: Please wait whilst the factory manufactures the new unit(s)
ca_ES: Espereu mentre la fabrica produeix les noves unitats

en: Congratulations commander - you are ready for your first mission
ca_ES: Felicitats comandant - esteu preparat per la vostra primera missió

en: Incoming Transmission
ca_ES: Trucada entrant

en: Transmission from Beta Base
ca_ES: Transmissió des de la base Beta

en: Mayday! Mayday!
ca_ES: Auxili! Auxili!

en: Please assist!...
ca_ES: Ajudeu-nos si us plau!...

en: CAMPAIGN ONE
ca_ES: CAMPANYA U

en: WESTERN SECTOR
ca_ES: SECTOR OEST

en: Dawn, July 4th, 2100
ca_ES: Albada del 4 de juliol del 2100

en: Project HQ
ca_ES: Projecte QG

en: A New Era
ca_ES: Una nova era

en: Morning, July 4th, 2100
ca_ES: Matí del 4 de juliol del 2100

en: In-flight to Western Sector
ca_ES: Volant cap al sector oest

en: Team Alpha nears its destination
ca_ES: L'Equip Alfa és aprop del seu destí

en: Transport destinations follow:
ca_ES: Els destins dels transports són els següents:

en: Alpha - Western Sector....
ca_ES: Alfa - Sector oest...

en: Alpha you are cleared for take-off.
ca_ES: Alfa, teniu permís per enlairar-vos.

en: Good luck and good hunting.
ca_ES: Bona sort i bona cacera.

en: Approaching Landing Zone. Team Alpha Briefing commences.
ca_ES: Ens apropem a la zona d'aterratge. Comença la reunió de l'Equip Alfa

en: Commander, you lead Team Alpha, one of three expeditionary teams sent out by the Project to recover artifacts from before the Collapse.
ca_ES: Comandant, lidereu l'Equip Alfa, una de les tres expedicions enviades pel Projecte per recuperar artefactes anterior al Col·lapse

en: Your destination lies in the western zone.
ca_ES: El vostre destí és a la zona oest.

en: Commander, we have recovered a command turret from the New Paradigm.
ca_ES: Comandant, hem recuperat una torreta de comandament del Nou Paradigma

en: This turret allows commanders to coordinate attacks between assigned units and to act as a delivery point for factories. Researching and using this technology has the highest priority.
ca_ES: Aquesta torreta permet els comandants coordinar les unitats assignades durant els atacs i actuar com a punt de lliurament per les fàbriques. Investigar i utilitzar aquesta tecnologia té la màxima prioritat.

en: Commander, we are receiving this transmission.
ca_ES: Comandant, estem rebent una transmissió.

en: Your attacks upon us will not go unpunished.
ca_ES: El vostre atac no quedarà sense càstig.

en: You are in contravention of the New Paradigm.
ca_ES: Esteu en contravenció amb el Nou Paradigma.

en: All attack groups commence attack on enemy.
ca_ES: Que tots els grups d'atac iniciïn l'atac a l'enemic.

en: They are in contravention of the New Paradigm.
ca_ES: Estan en contravenció amb el Nou Paradigma.

en: They must be eradicated.
ca_ES: Han de ser erradicats

en: Secure the LZ and establish a forward base.
ca_ES: Assegureu la ZA i establiu una base avançada.

en: Then destroy the New Paradigm's base.
ca_ES: Llavors destruïu la base del Nou Paradigma.

en: Open your systems to me.
ca_ES: Obriu els vostres sistemes a mi.

en: Let me meld with your machines and cyborgs.
ca_ES: Deixeu que m'uneixi a les vostres màquines i ciborgs.

en: We will create the perfect nexus of man and machine.
ca_ES: Junts crearem el nexe prefecte entre l'home i la màquina.

en: Together we can create a new world.
ca_ES: Junts podem crear un nou món.

en: I can give you power beyond your wildest dreams.
ca_ES: Puc donar-vos més poder del que mai hageu somiat.

en: Open your systems to me and you will be strong.
ca_ES: Obriu-me els vostres sistemes i sereu més fort.

en: I can raise you as gods upon the blasted earth.
ca_ES: Us puc elevar a deus sobre la terra erosionada.

en: When we failed to respond it became threatening.
ca_ES: En no rebre cap resposta per part nostra, s'ha tornat amenaçador.

en: Your interference in my plans for the New Paradigm will not go unpunished.
ca_ES: La vostra interferència en els meus plans pel Nou Paradigma no quedarà sense càstig.

en: You are weak flesh-things. I am strong and have many parts.
ca_ES: Sou fets de carn dèbil. Jo sóc fort i tinc moltes parts

en: You may defeat me here, but I shall rise again.
ca_ES: Em podeu vèncer aquí, però tornaré a créixer.

en: As I once cleansed the world with fire, I will destroy you and your puny Project!!
ca_ES: Un cop hagi netejat el món amb foc, us destruiré, a vosaltres i al vostre ridícul Projecte!

en: Nexus then removed itself from the system, destroying its memory banks, and removing all traces of its external connections.
ca_ES: Nexus s'ha retirat tot sol del sistema, destruint els seus bancs de memòria, i eliminant qualsevol traça de connexió externa.

en: We are not sure what Nexus is or who or what is directing it. Initial research links the Nexus Intruder Program with the Reed Corporation, the developer of the synaptic link.
ca_ES: No podem assegurar que és Nexus o qui ho controla. Les investigacions inicials connecten el programa intrús de Nexus amb la Corporació Reed, els desenvolupadors de l'enllaç sinàptic.

en: We have ascertained that Nexus supplied the New Paradigm with most of its technology. Whatever Nexus is, it's more than a computer parasite.
ca_ES: Hem sabut que Nexus proveïa al Nou Paradigma de la majoria de la seva tecnologia. El que sigui que és Nexus, és alguna cosa més que un virus informàtic.

en: It has technology and weapons. It knows about us, and it's not friendly.
ca_ES: Disposa de tecnologia i armes. Ens coneix, i no és amistós.

en: The Synaptic Link was developed by the Reed Corporation in conjunction with the US Military.
ca_ES: L'enllaç sinàptic va ser desenvolupat per Reed Corporation juntament amb l'exèrcit dels EUA

en: The synaptic link allows for almost instantaneous transfer of thought from human operators to vehicle control and guidance systems. The synaptic link is fitted into the base of the skull circling the spinal column.
ca_ES: L'enllaç sinàptic permet una transferència pràcticament instantània dels pensaments humans dels operadors als sistemes de control del vehicle. L'enllaç sinàptic s'instal·la a la base del crani, al voltant de la columna vertebral.

en: The link has a hi-speed data transfer port that plugs into any computer system.
ca_ES: L'enllaç disposa d'un port de transferència de dades d'alta velocitat per qualsevol sistema de computació.

en: More importantly the development of the synaptic link made the creation of cyborgs possible. Early attempts at power suits for individual soldiers failed as they proved to be slow and unresponsive.
ca_ES: El més important és que el desenvolupament de l'enllaç sinàptic fa possible la creació de ciborgs. Els intents anteriors de vestits individuals per soldats van fallar per ser massa lents i difícils de controlar.

en: The synaptic link allowed soldiers to be placed in power suits that they controlled as easily as their own bodies. Power suits allowed infantry to function effectively on the battlefields of the 21st Century.
ca_ES: L'enllaç sinàptic permet col·locar els soldats en vestits que controlen com si fossin els seus propis cossos. Els vestits permeten a la infanteria participar de manera efectiva als camps de batalla del segle XXI.

en: Unfortunately, this technology has fallen into the hands of the New Paradigm. It is imperative that you research and develop synaptic link technologies.
ca_ES: Malauradament, aquesta tecnologia va caure en mans del Nou Paradigma. És imperatiu que investigueu i desenvolupeu les tecnologies de l'enllaç simbòlic.

en: Warning!
ca_ES: Avís!

en: You are entering a restricted area.
ca_ES: Esteu entrant en una àrea restringida.

en: Return to your designated zone or be destroyed.
ca_ES: Torneu a la vostra zona que se us ha assignat o sereu destruït.

en: Repeat. Return to your designated zone or be destroyed.
ca_ES: Repetim. Torneu a la zona que se us a assignat o sereu destruït.

en: Message Ends.
ca_ES: Fi del missatge.

en: You will be destroyed.
ca_ES: Sereu destruït.

en: NEXUS, the synaptic technology you required has been recovered and sent for collection.
ca_ES: Nexus, la tecnologia de l'enllaç sinàptic que requeríeu ha  estat recuperada i enviada.

en: You have done well.
ca_ES: Ben fet.

en: Once we have analyzed and authenticated the technology, your reward  will follow.
ca_ES: Un cop hagem analitzat i autenticat la tecnologia, obtindreu la recompensa.

en: Information discovered at the previous enemy base indicates that the New Paradigm recovered two synaptic link artifacts.
ca_ES: La informació descoberta a la base enemiga anterior indica que el Nou Paradigma ha recuperat dos artefactes d'enllaç sinàptic.

en: This Nexus Intruder Program is a self-mutating computer parasite. This makes it difficult to eradicate from systems once it has been identified.
ca_ES: Aquest programa intrús de Nexus és un paràsit per ordinadors auto-mutant. Això fa que sigui difícil de eradicar dels sistemes un cop ha estat identificat.

en: We have been unable to ascertain it's ultimate goal or function. In its initial form it seeks out and isolates sections of memory from the rest of the invaded system. It then begins to mutate itself and data structures, effectively reprogramming the system from within.
ca_ES: No hem pogut esbrinar la seva funció o el seu objectiu principal. En la seva forma inicial busca aïlla seccions de memòria de la resta del sistema envaït. Llavors comença a mutar ell mateix i les estructures de dades, reprogramant el sistema des de dins.

en: Further analysis was prevented by the manual shutdown of the system by our technicians to prevent additional contamination by the Nexus Intruder Program.
ca_ES: No hem pogut seguir analitzant degut a que els nostres tècnics han hagut d'apagar el sistema per tal de prevenir més contaminació del programa intrús de Nexus.

en: However, the spread of the Nexus Intruder Program was not checked by New Paradigm. We need to capture New Paradigm's core systems to further investigate Nexus and determine its origins.
ca_ES: De tota manera, el desplegament del programa intrús de Nexus no ha estat comprovat pel Nou Paradigma. Necessitem capturar nuclis de sistemes del Nou paradigma per seguir investigant Nexus i determinar el seu origen.

en: Commander, you are to curtail the New Paradigm's activities in this sector and locate their main base.
ca_ES: Comandant, heu de tallar l'activitat del Nou Paradigma en aquest sector i localitzar la seva base principal.

en: CAMPAIGN TWO
ca_ES: CAMPANYA DOS

en: EASTERN SECTOR
ca_ES: SECTOR EST

en: Morning, September 1st, 2100
ca_ES: Matí de l'1 de setembre del 2100

en: In-flight to Eastern Sector
ca_ES: Volant cap al sector est

en: Team Alpha approaches Beta Base
ca_ES: L'Equip Alfa s'apropa a la Base Beta

en: You must defend and hold it at all costs.
ca_ES: Heu de defensar-la i mantenir-la a qualsevol preu.

en: THE COLLECTIVE
ca_ES: LA COL·LECTIVITAT

en: Commander, a new launch has been detected.
ca_ES: Comandant, hem detectat un altre llançament.

en: It is likely to be targeted at your location.
ca_ES: Sembla que es dirigeix a la vostra localització.

en: You are to start the immediate evacuation of Beta Base to the safe haven.
ca_ES: Heu de començar immediatament l'evacuació de la base al cel segur.

en: NASDA is the North American Strategic Defense Agency.
ca_ES: NASDA és l'agencia de defensa estratègica d'Amèrica del nord.

en: NASDA was formed in 2076 to defend North America from conventional and nuclear attack. The construction of a satellite defense system began in 2081 and was completed in 2082.
ca_ES: NASDA va ser creada l'any 2076 per defensar Amèrica del nord d'un atac nuclear o convencional. La construcció d'un sistema de defensa per satèl·lit va començar l'any 2081 i es va acabar el 2082.

en: In 2085 the NASDA satellites fired their nukes at Earth.
ca_ES: El 2085 els satèl·lits de NASDA van llançar els seus caps nuclears cap a la terra.

en: There were also ground-based sites. Many of these were destroyed in the nuclear counterstrikes, but there's bound to be some out there.
ca_ES: També hi havia bases terrestres. Moltes van ser destruïdes en el contraatac nuclear, però de ben segur que en queden algunes.

en: The NASDA satellites also contained pulse-lasers designed to shoot down missiles approaching North America.
ca_ES: Els satèl·lits NASDA també contenien làsers d'impulsos dissenyats per eliminar els míssils que s'acostin a Amèrica del nord.

en: During the counterstrikes, these LasSats failed to fire. If brought into operation, these LasSats could inflict major damage on ground targets.
ca_ES: Durant el contraatac, aquests làsers no van funcionar. Si es posen en marxa, els làsers poden infligir molts danys a les unitats de terra.

en: All nukes targeted at  North America found their targets.
ca_ES: Tots els caps que apuntaven a Amèrica del nord van trobar els seus objectius

en: We know that Nexus is searching for NASDA Central in the Eastern Sector. This was one of the land-based control centres for the satellites.
ca_ES: Sabem que és el que Nexus busca a la central de NASDA del sector Est. Era un dels centres de control de terra dels satèl·lits.

en: If the centre is found intact, NEXUS may gain control of the satellites.
ca_ES: Si troben el centre intacte, NEXUS podria controlar els satèl·lits.

en: Nexus claimed that it had already destroyed the world.
ca_ES: El que busca NEXUS ja va destruir el món una vegada.

en: Warriors of the Collective, I seek the location of NASDA Central.
ca_ES: Guerrers de La Col·lectivitat, busco la localització de la central de NASDA.

en: It lies somewhere in your territory.
ca_ES: Ha de ser en algun lloc del vostre territori

en: Find it for me and I shall provide you with further weapons to aid you in your war against the Project.
ca_ES: Trobeu-la i us proporcionaré més armes per ajudar-vos en la vostra lluita contra El Projecte.

en: NASDA Briefing follows...
ca_ES: Us oferim la informació sobre NASDA

en: We've got to make sure that it can't do it again.
ca_ES: Hem d'assegurar-nos que no ho pugui fer un altre cop.

en: Analysis indicates that these systems were part of the control system for the NASDA satellites.
ca_ES: Els anàlisis indiquen que aquests sistemes eren part del sistema de control dels satèl·lits de NASDA.

en: It's now certain that Nexus was responsible for The Collapse.
ca_ES: Ara estem segurs que Nexus va ser el responsable del Col·lapse.

en: During the early stages of the Collapse, NASDA technicians switched off  the infected systems in order to isolate the spread of Nexus. This seems to have prevented the LasSats from firing during the counterstrikes.
ca_ES: Durant les primeres etapes del Col·lapse, els tècnics de NASDA van apagar els sistemes infectats per tal d'aïllar el virus de Nexus. Sembla que això va evitar que els LasSats es disparessin durant el contraatac.

en: The ensuing nuclear-magnetic pulses wiped clean large amounts of NASDA's memory banks, shattering its core processor, and sent shockwaves blasting through Nexus.
ca_ES: Els polsos magnètics nuclears van esborrar una gran part dels bancs de memòria de NASDA, van destruir el processador central, i l'ona expansiva va arribar fins a Nexus.

en: Nexus was fried as whole sections of its consciousness were obliterated in the counterstrikes.
ca_ES: Nexus va quedar inutilitzat degut a que seccions completes de la seva consciència van quedar destruïdes en el contraatac.

en: Commander we are detecting transmissions from this site that are reaching high orbit.
ca_ES: Comandant, hem detectat transmissions des d'aquest punt que arriben a una orbita elevada.

en: Nexus has now reconnected itself with the NASDA satellites.
ca_ES: Nexus s'ha tornat a connectar als satèl·lits de NASDA.

en: This poses a major threat to the Project and to our survival.
ca_ES: Això suposa una gran amenaça pel Projecte i per la nostra supervivència.

en: Analysis of NASDA Central leaves no doubt that The Collective has introduced the Nexus Intruder Virus to it.
ca_ES: L'anàlisi de la Central de NADA no deixa cap dubte que La Col·lectivitat hi ha intruduït el virus intrús de Nexus.

en: The nuclear reactor was going to be used to power a vast network of pre-Collapse computer systems.
ca_ES: El reactor nuclear havia de servir per alimentar una gran xarxa de sistemes informàtics d'abans del Col·lapse.

en: Commander, we have just detected a missile launch at these coordinates.
ca_ES: Comandant, acabem de detectar un llançament de míssils des d'aquestes coordenades.

en: Team Gamma are sending a team to investigate the launch site and to prevent any further launches.
ca_ES: L'Equip Gamma està enviant un equip a investigar el punt de llançament i pervenir-ne de futurs.

en: We can only assume that Nexus has gained control of this site. We cannot determine whether the missile is nuclear-armed or where it is targeted. You are advised to begin preparations for the evacuation of your base.
ca_ES: Hem d'assumir que Nexus ha aconseguit controlar aquest punt. No podem determinat si els míssils porten càrrega nuclear o quin és el seu objectiu. Estigueu preparat per evacuar la vostra base.

en: Warriors of The Collective, more intruders are entering our territory.
ca_ES: Guerrers de La Col·lectivitat, esta entrant més intrusos al nostre territori.

en: They are not part of the machine.
ca_ES: No són part de la màquina.

en: Warriors of The Collective, attack and destroy kill all who resist the machine.
ca_ES: Guerrers de La Col·lectivitat, ataqueu, destruïu i mateu als que es resisteixen a la màquina.

en: Attack! Erase their presence from this area!
ca_ES: Ataqueu! Esborreu la seva presència d'aquesta àrea!

en: Warriors of The Collective, we are ready to destroy the intruders who pollute our lands.
ca_ES: Guerrers de La Col·lectivitat, estem preparats per destruir les intrusos que embruten la nostra terra.

en: Those of the Project are not of the machine. They have been denied its blessing. We who have embraced the power of the machine have a destiny to sweep away such weak creatures.
ca_ES: Els del Projecte no són de la màquina. Han rebutjat la seva benedicció. Nosaltres, que hem abraçat la força de la maquina, és en el nostre destí expulsar aquestes dèbils criatures.

en: They shall fall before the might of The Collective.
ca_ES: Han de caure sota el poder de La Col·lectivitat.

en: Attack and destroy all who resist the machine.
ca_ES: Ataqueu i destruïu als qui es resisteixen a la maquina.

en: Attack!
ca_ES: Ataqueu!

en: Warriors of the Collective, Nexus has given us the power of the machine so that we can destroy all that oppose us.
ca_ES: Guerrers de La Col·lectivitat, Nexus ens ha donat el poder de la màquina per tal que puguem destruir qualsevol oposició.

en: Nexus now asks us to crush the Project.
ca_ES: Nexus ens demana ara que destruïm El Projecte.

en: Cleanse and destroy!!
ca_ES: Feu neteja i destruïu-los!!

en: Warriors of the Collective. You have performed well.
ca_ES: Guerrers de La Col·lectivitat. Heu actuat bé.

en: Your just reward is on its way.
ca_ES: La vostra recompensa està en camí.

en: The Project is fleeing its base and stealing your technology.
ca_ES: El Projecte està abandonant la seva base i s'endú la vostra tecnologia.

en: You must stop them!
ca_ES: Els heu d'aturar!

en: Decoding Transmission...
ca_ES: S'està descodificant la transmissió...

en: CAMPAIGN THREE
ca_ES: CAMPANYA TRES

en: NORTHERN SECTOR
ca_ES: SECTOR NORD

en: Dusk, December 3rd, 2100
ca_ES: Capvespre del 3 de desembre del 2100

en: In-flight to Northern Sector
ca_ES: Volant cap al sector nord

en: The Final Encounter
ca_ES: La trobada final

en: Briefing Commences
ca_ES: Comença la sessió informativa

en: Personnel at Gamma Base have confirmed that the nuclear missiles targeted at Alpha and Beta bases were launched from a silo in their sector.
ca_ES: El personal de la base Gamma ha confirmat que els míssils nuclears que han impactat a les bases Alfa i Beta han estat llançat des del seu sector

en: Team Gamma is currently scouting the silo's location and monitoring NEXUS's activity.
ca_ES: L'Equip Gamma està buscant la llançadora i fent un seguiment de l'activitat de NEXUS

en: Time's up commander!!
ca_ES: S'acabat el temps comandant!!

en: Commander, we are detecting NEXUS forces from these coordinates...
ca_ES: Comandant, estem detectat forces de NEXUS en aquestes coordenades...

en: Well done Commander, you've prevented my last missile from launching.
ca_ES: Ben fet Comandant, heu evitat el meu darrer llançament de míssils.

en: Such a shame. Your Project HQ would have made a wonderful target.
ca_ES: Quina llàstima. El QG del Projecte hagués estat un objectiu preciós.

en: But it's good of you to join me here.
ca_ES: Però està bé que ens hagem trobat aquí.

en: Buried beneath this silo is a tactical nuclear warhead that is set to go off soon.
ca_ES: Enterrat sota la sitja hi ha un cap nuclear tàctic que s'havia d'enlairar aviat.

en: As I cannot launch it, it'll just have to blow where it is.
ca_ES: Com que no el puc llançar, l'hauré de fer esclatar al lloc on és.

en: Please note that all entrances to the underground complex have been sealed. Goodbye, Commander.
ca_ES: Suposo que us haureu adonat que totes les entrades al complexe subterrani han estat segellades. Adéu, Comandant.

en: Glad you could make it, Commander.
ca_ES: Encantats de veure'l, Comandant.

en: Enemy strike VTOLs have got us pinned down. We've managed to hold off cyborgs and tanks, but we haven't been able to make any progress along the valley.
ca_ES: Els atacts dels convertiplans ens té bloquejats. Hem aconseguit aguantar els ciborgs i els tancs, però no podem avançar per la vall

en: Can you try and reach us with anti-aircraft units?
ca_ES: Podeu arribar fins nosaltres amb unitats antiaèries?

en: This is Team Alpha. Repeat, this is Team Alpha. We require immediate assistance.
ca_ES: Aquí l'Equip Alfa. Repetim, Aquí l'Equip Alfa. Necessitem ajuda immediata.

en: We are under heavy attack from cyborgs, laser tanks, and strike VTOLs.
ca_ES: Estem sota l'atac de ciborgs, tancs làser i convertiplans.

en: We were trying to reach your position, but have been ambushed.
ca_ES: Hem intentat arribar a la vostra posició, però hem estat emboscats.

en: We're holed up in  a valley at these coordinates.
ca_ES: Estem refugiats en una vall en aquestes coordenades.

en: Please assist.
ca_ES: Si us plau, ajudeu-nos.

en: Commander, forces from Team Alpha escaped the nuclear attack on Alpha Base.
ca_ES: Comandant, forces de l'Equip Alfa han escapat de l'atac nuclear a la Base Alfa

en: We are experiencing some interference from NEXUS.
ca_ES: Estem patint algunes interferències de NEXUS.

en: You must destroy his command centre before we lose control of key systems.
ca_ES: Heu de destruir el seu centre de comandament abans que perdem el control dels sistemes clau.

en: Commander, welcome to NEXUS!
ca_ES: Comandant, benvingut a NEXUS!

en: The Reed Corporation was founded by Dr Allan Reed. In 2080, Dr Reed landed a contract with the US Military to develop the synaptic link technology.
ca_ES: La Corporació Reed va ser fundada pel Doctor Allan Reed l'any 2080. El Dr Reed va signar un contracte amb l'exercit americà per desenvolupar la tecnologia d'enllaç sinàptic

en: After patenting the synaptic link five years later, Dr Reed continued his researches into cybernetics.
ca_ES: Després de pantentar l'enllaç sinàptic cinc anys més tard, el Dr Reed va continuar les seves investigacions en cibernètica.

en: His goal this time was to allow transfer of human consciousness into data streams that could meld with computer technologies. While in Cyberspace the operator's bodies were kept in immersion tanks.
ca_ES: El seu objectiu era convertir la consciència humana en trens de dades que poguessin ser interpretades per tecnologies informàtiques, mentre al ciberespai els cossos dels operadors eren mantinguts en tancs d'immersió.

en: Backed again by the military, Dr Reed began work on the NEXUS Intruder Program. After three years with little progress, the military abandoned the Nexus Project and cut Dr Reed's funding.
ca_ES: Quan va ser cridat de nou per l'exercit, el Dr Reed va començar a treballar en el programa intrús NEXUS. Transcorreguts tres anys d'escàs progrés, l'exercit va abandonar el projecte Nexus i va deixar de subvencionar el Dr Reed.

en: Reports from the time claim that Dr Reed was furious and vowed to have his revenge on all who got in his way.
ca_ES: Els informes d'aquella època adverteixen que el Dr. Reed estava furiós i prometia venjar-se d'aquell que s'interposes en el seu camí.

en: It appears that Dr Reed may have succeeded in his goals and completed the Nexus Intruder Program.
ca_ES: Sembla que el Dr Reed va aconseguir acabar el programa intrús Nexus.

en: The similarity between NEXUS and Dr Reed is striking.
ca_ES: La semblança entre NEXUS i el Dr Reed sorprenent.

en: Such an interesting history lesson. Now allow me to bring you up to date.
ca_ES: Una lliçó d'història molt interessant. Permeteu-me que la posi al dia.

en: The NEXUS Intruder Program was created in order to control fools like you.
ca_ES: El programa intrús NEXUS va ser creat per controlar ximples com vosaltres.

en: It's very simple for me to infiltrate your systems and take them over. It's so simple, in fact, that you wouldn't even know I'm there. That is until I activate parts of myself etched into your core systems.
ca_ES: És molt senzill per mi infiltrar-me en els vostres sistemes i controlar-los. És tant fàcil, de fet, que ni us n'heu adonat que era aquí fins que no he activat parts de mi mateix connectades al nucli del vostre sistema.

en: Let's start by activating NEXUS in your core systems and see what happens!
ca_ES: Comencem a activar NEXUS al nucli del vostre sistema i vegem que passa!

en: Commander, we are experiencing interference with our equipment.
ca_ES: Comandant, estem experimentant interferències en el nostre equipament.

en: Normal service will be restored as soon as possible.
ca_ES: El servei es normalitzarà tant aviat com sigui possible.

en: Not long to go now, Commander. There's no where else for you to run to.
ca_ES: No podeu anar gaire lluny, Comandant. No hi ha cap lloc on pugueu fugir.

en: However, if you vacate this facility, then I shall let you go free, as you are no longer a threat to me.
ca_ES: De tota manera, si voleu abandonar aquestes instal·lacions, us deixaré marxar, perquè ja no representeu un perill per mi.

en: You have five minutes to comply or else it's frying time!
ca_ES: Teniu cinc minute per acatar o si no és l'hora fregir-se!

en: Commander, we are under attack by NEXUS cyborgs and tanks. Please help as we....
ca_ES: Comandant, estem sent atacats per ciborgs i tancs de NEXUS. Necessitem ajuda...

en: ...cannot hold out much longer.  Repeat, please help, we cannot hold out much longer....
ca_ES: ...no aguantarem gaire més. Repetim, ajuda, no aguantarem gaire més...

en: Ah, Commander, so good of you to join us here at Nexus base.
ca_ES: Ah, Comandant, què bé que ens trobem aquí, a la base de Nexus.

en: It was very useful having Gamma Team set up here in the mountains.
ca_ES: Ha estat molt útil tenir Equip Gamma instal·lat a les muntanyes.

en: Their absorption was such a pleasure.
ca_ES: La seva absorció ha estat un plaer.

en: Thank you for all those useful technologies you've recovered.
ca_ES: Moltes gràcies per tota aquesta tecnologia tant útil que heu descobert.

en: You and not those fools in the New Paradigm and the Collective.
ca_ES: Vostè i no aquella patuleia del Nou Paradigma i La Col·lectivitat.

en: I'm now activating all your synaptic links so that your forces can meld with Nexus.
ca_ES: Estic activant tots els vostres enllaços sinàptics per tal que les vostres forces s'uneixin a Nexus.

en: Your forces are now mine! Welcome to Nexus.
ca_ES: Les vostres forces ara són meves! Benvingut a Nexus.

en: Commander, you're proving to be more resilient than I thought.
ca_ES: Comandant, esteu demostrant ser més resistent del que em pensava

en: Such a pity that you refused to join me earlier.
ca_ES: Quina llàstima que hàgiu refusat unir-vos a mi.

en: But no matter, as you'll not be here much longer.
ca_ES: Però no importa, per que aviat no sereu aquí.

en: After much searching and reprogramming, I've finally got all my systems back on-line.
ca_ES: Després de molta recerca i reprogramació, finalment torno a tenir tots els meus sistemes en línia.

en: Once I destroyed the world with nuclear fire to clear the way for my cybernetic future.
ca_ES: Vaig destruir el món amb un atac nuclear per facilitar el camí del futur cibernètic.

en: I now intend to further shape the world into my own image, by  surgically removing unwanted growths like yourself.
ca_ES: Ara provo de que encaixi millor amb la meva visió del món, extirpant quirúrgicament indesitjables com vostè.

en: My Laser Satellites are now powering up. I intend to test them on you first, Commander!
ca_ES: Els meus satèl·lits làser s'estan carregant. La meva intenció és que la primera prova sigui sobre vostè, Comandant!

en: Dusk, November 3rd, 2085
ca_ES: Capvespre, 3 de novembre del 2085

en: Earth, High Orbit
ca_ES: La Terra, alta orbita

en: The Collapse
ca_ES: El col·lapse

en: January 19th, 2086
ca_ES: 19 de gener del 2086

en: North America
ca_ES: Amèrica del nord

en: Nuclear Winter
ca_ES: Hivern nuclear

en: Midnight, April 10th, 2086
ca_ES: Mitjanit, 10 d'abril del 2086

en: Rocky Mountains
ca_ES: Muntanyes Rocalloses

en: Safety
ca_ES: Seguretat

en: Dawn, April 4th, 2100
ca_ES: Alba, 4 d'abril del 2100

en: A New Beginning
ca_ES: Un nou començament

en: The NASDA system was developed to protect us. It was to be the ultimate nuclear deterrent. As it turned out, it was our executioner.
ca_ES: Els sistema Nasda va ser desenvolupat per protegir-nos. Era l'arma nuclear dissuasiva final. Però va convertir-se en el nostre executor.

en: Reports said that NASDA developed a fault during a routine systems check. Don't believe it. Someone wanted it to take us out.
ca_ES: Els informes van dir que NASDA va fallar durant una comprovació rutinària del sistema. No us ho cregueu. Algú va provar d'eliminar-nos.

en: Those nukes were targeted on every major city around the world. NASDA was programmed to start the Collapse. When the counterstrikes launched, its laser defenses and anti-missile ground sites failed.
ca_ES: Aquells caps nuclears apuntaven a cadascuna de les principals ciutats del món. NASDA va ser programat per crear un col·lapse.  Quan es va llançar el contraatac, les defenses làser i els antimíssils de terra van fallar.

en: The world as we knew it ended...
ca_ES: El món, tal i com el coneixíem, es va acabar...

en: The Nuclear Winter hit hard. Disease and famine claimed most of us who had survived the nuclear strikes. Wars over cans of dog food took even more.
ca_ES: L'hivern nuclear va ser molt dur. Les malalties i la fam van reclamar a aquells que vam sobreviure a l'atac nuclear. La gent es barallava per les llaunes de menjar de gos.

en: We'd fled Seattle early in '86. We'd heard that the Rocky Mountains were relatively rad-free.
ca_ES: Vam sortir de Seattle a començaments del 86. Havíem sentit que les Muntanyes Rocalloses eren relativament lliures de radioactivitat.

en: After fighting off bands of marauders we came across the base. Its personnel were dead. Killed by any one of a number of virulent diseases.
ca_ES: Després de lluitar contra bandes de perdiguers vam arribar a la base. El personal era mort. Havien caigut en mans d'alguna de les múltiples virulentes malalties.

en: We cracked the doors, and cleared out the bodies inside.
ca_ES: Vam ensorrar les portes i vam netejar els cosos de dintre.

en: We knew that things would never be the same again, but we were determined to build a new world out of the ruins. We rebuilt the landing pads and brought the old systems back on-line.
ca_ES: Sabíem que les coses no tornarien a se igual, però estàvem determinats a construir un món nou des de les ruïnes. Vam reconstruir les pistes d'aterratge i vam tornar a engegar els antics sistemes.

en: We were finally ready to begin the Project.
ca_ES: Estàvem preparats per començar el Projecte

en: After many long months of struggle, we defeated NEXUS.
ca_ES: Després de molts mesos de lluita, hem destruït NEXUS.

en: The war started by Dr Reed was over.
ca_ES: La guerra que va començar el Dr. Reed s'ha acabat.

en: We have recovered many of the technologies we sought.
ca_ES: Hem recuperat moltes de les tecnologies que buscàvem.

en: It is now time to use them to rebuild the world.
ca_ES: Ara és el moment de fer-les servir per reconstruir el món.

en: Slowly, out of the ashes we will rise again...
ca_ES: Lentament, des de les cendres, el tornarem a aixecar...

en: Machinegun Viper Wheels
ca_ES: Metralladora, Escurçó i rodes

en: Sensor Tower
ca_ES: Torre sensor

en: Tornado AA Site
ca_ES: Punt AA Tornado

en: Machinegun
ca_ES: Metralladora

en: VTOL Flak Cannon
ca_ES: Canó de foc AA per convertiplà

en: Collective Wall
ca_ES: Mur de la Col·lectivitat

en: Collective Corner Wall
ca_ES: Mur de cantonada de La Col·lectivitat

en: Nexus Wall
ca_ES: Mur de Nexus

en: Nexus Corner Wall
ca_ES: Mur de cantonada de Nexus

en: CAM1 RESEARCH
ca_ES: CAM1 RECERCA

en: ADVANCED RESEARCH
ca_ES: RECERCA AVANÇADA

en: CAM1 WEAPONS
ca_ES: CAM1 ARMES

en: CAM1 SYSTEMS
ca_ES: CAM1 SISTEMES

en: CAM1 STRUCTURES
ca_ES: CAM1 ESTRUCTURES

en: CAM2 RESEARCH
ca_ES: CAM2 RECERCA

en: CAM2 CYBORGS
ca_ES: CAM2 CIBORGS

en: CAM2 WEAPONS
ca_ES: CAM2 ARMES

en: CAM2 SYSTEMS
ca_ES: CAM2 SISTEMES

en: CAM2 STRUCTURES
ca_ES: CAM2 ESTRUCTURES

en: CAM3 RESEARCH
ca_ES: CAM3 RECERCA

en: Missile Targeting Codes
ca_ES: Codis de cerca d'objectius dels míssils

en: Second Level Missile Targeting Codes
ca_ES: Segon nivell dels codis de cerca d'objectius dels míssils

en: Third Level Missile Firing Codes
ca_ES: Tercer nivell dels codis de cerca d'objectius dels míssils

en: Heavy Gunner Cyborg
ca_ES: Metralladora pesada ciborg

en: Flamer Cyborg
ca_ES: Ciborg llançaflames

en: Machinegunner Cyborg
ca_ES: Ciborg metrallador

en: Cyborg Propulsion
ca_ES: propulsió del ciborg

en: Heavy Machinegun Tower
ca_ES: Torre amb metralladora pesada

en: Flamer Tower
ca_ES: Torre llançaflames

en: Lancer Tower
ca_ES: Torre amb llançadora

en: Advanced Manufacturing Mk3
ca_ES: Fabricació avançada 3

en: Robotic Repair Facility Mk3
ca_ES: Instal·lació de reparació robotitzada 3

en: Advanced Repair Facility Mk2
ca_ES: Instal·lació de reparació avançada 2

en: Advanced Repair Facility Mk3
ca_ES: Instal·lació de reparació avançada 3

en: Heavy Repair Turret
ca_ES: Torreta de reparació pesada

en: Nexus Intruder Program
ca_ES: Programa intrús NEXUS

en: Nexus Resistance Circuits
ca_ES: Circuits resistents a Nexus

en: Nexus Resistance Circuits Mk2
ca_ES: Circuits resistents a Nexus 2

en: Nexus Resistance Circuits Mk3
ca_ES: Circuits resistents a Nexus 3

en: Hover Propulsion II
ca_ES: Propulsió II

en: Half-tracked Propulsion II
ca_ES: Propulsió per semieruga II

en: Tracked Propulsion II
ca_ES: Propulsió per eruga II

en: VTOL Propulsion II
ca_ES: Propulsió per convertiplà II

en: Wheeled Propulsion II
ca_ES: Propulsió per rodes II

en: Depleted Uranium MG Bullets Mk2
ca_ES: Munició d'urani empobrit 2

en: Machinegun Artifact
ca_ES: Artefacte metralladora

en: New Paradigm Command Center
ca_ES: Centre de comandament del Nou Paradigma

en: Collective Command Center
ca_ES: Centre de comandament de La Col·lectivitat

en: Missile Silo
ca_ES: Sitja de míssils

en: Super Heavy-Gunner
ca_ES: Super portador de rifle pesat

en: Super Auto-Cannon Cyborg
ca_ES: Ciborg amb super canó automàtic

en: Super HPV Cyborg
ca_ES: Ciborg amb super canó d'hipervelocitat

en: Super Tank-Killer Cyborg
ca_ES: Ciborg amb super destructor de tanc

en: Satellite Uplink Center
ca_ES: Centre de connexió del satèl·lit

en: Super Pulse Laser Cyborg
ca_ES: Ciborg amb super làser d'impulsos

en: Super Rail-Gunner
ca_ES: Super portador de llançador de rail

en: Super Scourge Cyborg
ca_ES: Super Flagel per ciborg

en: Command Turret II
ca_ES: Torreta de comandament II

en: Command Turret III
ca_ES: Torreta de comandament III

en: Command Turret IV
ca_ES: Torreta de comandament IV

en: System locale
ca_ES: Del sistema

en: Enter password here
ca_ES: Fiqueu la contrasenya aquí

en: Could not resolve masterserver name (%s)!
ca_ES: No s'ha pogut resoldre el nom del servidor mestre (%s)!

en: Error connecting to the lobby server: %s.
    Make sure port %d can receive incoming connections.
    If you're using a router configure it to use UPnP
     or to forward the port to your system.
ca_ES: S'ha produït un error quan es connectava al servidor de sales: %s.
    Assegureu-vos que el port %d pot rebre connexions entrants.
    Si feu servir un encaminador, configureu-lo per que faci servir UPnP
    o direccioneu el port al vostre sistema.

en: Failed to get a lobby response!
ca_ES: No s'ha rebut resposta de la sala!

en: Tab Scroll left
ca_ES: Desplaça la pestanya a l'esquerra

en: Tab Scroll right
ca_ES: Desplaça la pestanya a la dreta

en: 105mm multi-barrel Howitzer may be assigned to a sensor
ca_ES: El Howitzer multi-tub de 105mm es pot assignar a un sensor

en: .50-calibre heavy machinegun
ca_ES: metralladora pesada de calibre .50

en: 7.62mm machinegun
ca_ES: metralladora de 7.62mm

en: 76mm twin-barrel automatic-cannon
ca_ES: Canó automàtic de doble tub de 76mm

en: AA accuracy +10%
ca_ES: +20% de precisió dels AA

en: AA Ammunition Hopper
ca_ES: Sitja de munició AA

en: AA Ammunition Hopper Mk2
ca_ES: Sitja de munició AA 2

en: AA Ammunition Hopper Mk3
ca_ES: Sitja de munició 3

en: AA Chainfeed Loader
ca_ES: Carregador de cadena per AA

en: AA Chainfeed Loader Mk2
ca_ES: Carregador de cadena per AA 2

en: AA Chainfeed Loader Mk3
ca_ES: Carregador de cadena per AA 3

en: AA Flak Cannon
ca_ES: Canó de foc AA

en: AA Flak Cannon Emplacement
ca_ES: Emplaçament de canons de foc AA

en: AA Flak Cannon Hardpoint
ca_ES: Fortificació amb canó AA

en: AA Flak Cannon Python Half-tracks
ca_ES: Canó de foc AA, Pitó i semieruga

en: AA Flak damage +25%
ca_ES: +25% de dany del foc AA

en: AA HEAP Flak
ca_ES: Foc AA MEPA

en: AA HEAP Flak Mk2
ca_ES: Foc AA MEPA 2

en: AA HEAP Flak Mk3
ca_ES: Foc AA MEPA 3

en: AA HE Flak
ca_ES: Foc AA ME

en: AA HE Flak Mk2
ca_ES: Foc AA ME 2

en: AA HE Flak Mk3
ca_ES: Foc AA ME 3

en: AA reload time -15%
ca_ES: -15% del tems de càrrega dels AA

en: AA Target Acquisition Shells
ca_ES: Munició seguidora d'objectius antiaeris

en: AA Target Prediction Computer
ca_ES: Ordinador amb predicció d'objectius antiaeris

en: AA Thermal Imaging Sensor
ca_ES: Sensor d'imatge tèrmica AA

en: Advanced Base Structure Materials
ca_ES: Materials avançats d'estructures de base

en: Advanced Base Structure Materials Mk2
ca_ES: Materials d'estructura de base avançats 2

en: Advanced Base Structure Materials Mk3
ca_ES: Materials d'estructura de base avançats 3

en: Advanced Bomb Warhead
ca_ES: Bomba amb cap nuclear avançada

en: Advanced Engineering
ca_ES: Enginyeria avançada

en: Advanced Engineering Techniques
ca_ES: Tècniques avançades d'enginyeria

en: Advanced fire detection systems
ca_ES: Sistemes avançats de detecció de foc

en: Advanced Manufacturing
ca_ES: Fabricació avançada

en: Advanced Missile Allocation System
ca_ES: Sistema de localització avançat per míssils

en: Advanced Missile Allocation System Mk2
ca_ES: Sistema de localització avançat per míssils 2

en: Advanced Missile Allocation System Mk3
ca_ES: Sistema de localització avançat per míssils 3

en: Advanced Missile Warhead
ca_ES: Míssil amb cap nuclear avançat

en: Advanced Missile Warhead Mk2
ca_ES: Míssil amb cap nuclear avançat 2

en: Advanced Missile Warhead Mk3
ca_ES: Míssil amb cap nuclear avançat 3

en: Advanced Repair Facility
ca_ES: Instal·lació de reparació avançada

en: Advanced repair techniques
ca_ES: Tècniques avançades de reparació

en: Advanced target recognition systems
ca_ES: Sistemes avançats de reconeixement d'objectius

en: Advanced Thermal Emissions detection
ca_ES: Detecció d'emissions tèrmiques avançada

en: Advanced VTOL Production
ca_ES: Producció avançada de convertiplans

en: Advanced VTOL Production Mk2
ca_ES: Producció avançada de convertiplans 2

en: Advanced VTOL Production Mk3
ca_ES: Producció avançada de convertiplans 3

en: All cannons upgraded automatically
ca_ES: S'han actualitzat automàticament tots els canons

en: All CB sensors upgraded automatically
ca_ES: S'han actualitzat automàticament tots els sensors AB

en: All factories upgraded automatically
ca_ES: S'han actualitzat automàticament totes les fàbriques

en: All lasers upgraded automatically
ca_ES: S'han actualitzat automàticament tots els làsers

en: All missiles upgraded automatically
ca_ES: S'han actualitzat automàticament tots els míssils

en: All power generators upgraded automatically
ca_ES: S'han actualitzat automàticament tots els generadors

en: All rail guns upgraded automatically
ca_ES: S'han actualitzat automàticament tots els llançadors de rails

en: All sensors upgraded automatically
ca_ES: S'han actualitzat automàticament tots els sensors

en: All trucks upgraded automatically
ca_ES: S'han actualitzat automàticament tots els camions

en: All VTOLs upgraded automatically
ca_ES: S'han actualitzat automàticament tots els convertiplans

en: Amphibious hover propulsion
ca_ES: Propulsió amfíbia planejadora

en: Angel Missile
ca_ES: Míssil Àngel

en: Angel Missile Battery
ca_ES: Bateria de míssils Àngel

en: Angel Missile Emplacement
ca_ES: Emplaçament de míssils Àngel

en: Anti-tank missile
ca_ES: Míssil anti-tanc

en: Anti-tank rocket
ca_ES: Míssil anti-tanc

en: APDSB MG Bullets
ca_ES: Bales de MT BPADS

en: APDSB MG Bullets Mk2
ca_ES: Bales de MT BPADS 2

en: APDSB MG Bullets Mk3
ca_ES: Bales de MT BPADS 3

en: APFSDS Cannon Rounds
ca_ES: Bales de canó - PAAEAS

en: APFSDS Cannon Rounds Mk2
ca_ES: Bales de canó - PAAEAS 2

en: APFSDS Cannon Rounds Mk3
ca_ES: Bales de canó - PAAEAS 3

en: Archangel Missile
ca_ES: Míssil Arcàngel

en: Archangel Missile Battery
ca_ES: Bateria de míssils Arcàngel

en: Archangel Missile Emplacement
ca_ES: Emplaçament de míssils Arcàngel

en: Armed with Cyborg assault gun
ca_ES: Armat amb un rifle d'assalt ciborg

en: Armed with Cyborg Cannon
ca_ES: Armat amb un canó ciborg

en: Armed with Cyborg Flamer
ca_ES: Armat amb un llançaflames ciborg

en: Armed with Cyborg Machinegun
ca_ES: Armat amb una metralladora ciborg

en: Armed with Cyborg Pulse Laser
ca_ES: Armat amb un làser d'impulsos per ciborg

en: Armed with Cyborg Rail Gun
ca_ES: Armat amb un llançador de rail per ciborg

en: Armed with Cyborg Scourge Missile Launcher
ca_ES: Armat amb llançador de míssils Flagel per ciborg

en: Armed with Cyborg Thermite Flamer
ca_ES: Armat amb llançaflames de termita

en: Armed with flashlight laser
ca_ES: Armat amb làser Llantena

en: Armed with Flashlight Laser
ca_ES: Armat amb un làser Llanterna

en: Armed with grenades
ca_ES: Armat amb granades

en: Armed with hyper velocity cannon
ca_ES: Armat amb canó d'hipervelocitat

en: Armed with Lance Anti-Tank rocket
ca_ES: Armat amb un llançador de míssils anti-tanc

en: Armed with Lancer anti-tank missile
ca_ES: Armat amb llançadora de míssils anti-tanc

en: Armed with Machinegun
ca_ES: Armat amb metralladora

en: Armed with medium cannon
ca_ES: Armat amb un canó mitjà

en: Armed with Needle Gun
ca_ES: Armat amb canó d'agulla

en: Armed with Scourge anti-tank missile
ca_ES: Armat amb míssil anti-tanc Flagel

en: Armed with tank killer rockets
ca_ES: Armat amb míssils destructors de tancs

en: Armor +35%, Body Points +30%
ca_ES: Armadura +35%, punts del cos +30%

en: Armored bunker with Flamer
ca_ES: Búnquer blindat amb un llançaflames

en: Armored bunker with Lancer AT rocket
ca_ES: Búnquer blindat amb un llançador de míssils AT

en: Armored bunker with Light Cannon
ca_ES: Búnquer blindat amb un canó lleuger

en: Armored bunker with Machinegun
ca_ES: Búnquer blindat amb una metralladora

en: Armored EMP Mortar battery pit
ca_ES: Fosa blindada amb bateria de morter PEM

en: Armored guard tower with EMP Cannon
ca_ES: Torre de vigilància armada amb canó PEM

en: Armored guard tower with Lancer AT rocket
ca_ES: Torre de vigilància blindada amb llançadora de míssils AT

en: Armored guard tower with Mini-Pod Rocket
ca_ES: Torre de vigilància blindada amb una beina de mini-míssils

en: Armored guard tower with Mini-Rocket Pod
ca_ES: Torre de vigilància blindada amb mini-míssils

en: Armored guard tower with Needle Gun
ca_ES: Torre de vigilància blindada amb canó d'agulla

en: Armored guard tower with Nexus Link
ca_ES: Torre de vigilància blindada amb enllaç Nexus

en: Armored guard tower with Pulse Laser
ca_ES: Torre de vigilància blindada amb làser d'impulsos

en: Armored guard tower with Scourge Missile
ca_ES: Torre de vigilància blindada amb míssil Flagel

en: Armored Half-tracks
ca_ES: Semieruga blidat

en: Armored hardpoint with Flashlight laser
ca_ES: Fortificació blindada amb làser Llanterna

en: Armored hardpoint with Gauss Cannon
ca_ES: Fortificació blindada amb canó Gauss

en: Armored hardpoint with Heavy Cannon
ca_ES: Fortificació blindada amb un canó pesat

en: Armored hardpoint with Heavy Machinegun
ca_ES: Fortificació blindada amb una metralladora pesada

en: Armored hardpoint with Hyper-Velocity Cannon
ca_ES: Fortificació blindada amb un canó de hiper-velocitat

en: Armored hardpoint with Lancer AT missile
ca_ES: Fortificació blindada amb una llançadora de míssils AT

en: Armored hardpoint with Light Cannon
ca_ES: Fortificació blindada amb un canó lleuger

en: Armored hardpoint with Medium Cannon
ca_ES: Fortificació blindada amb un canó mitjà

en: Armored hardpoint with Rail Gun
ca_ES: Fortificació blindada amb llançador de rail

en: Armored hardpoint with Scourge AT Missile
ca_ES: Fortificació blindada amb míssils AT Flagel

en: Armored Incendiary Mortar battery pit
ca_ES: Fosa blindada amb bateria de morter incendiari

en: Armored Mortar battery pit
ca_ES: Fosa blindada amb una bateria de morters

en: Armored strongpoint with Flashlight laser
ca_ES: Post blindat amb làser Llanterna

en: Armored strongpoint with Gauss Cannon
ca_ES: Post blindat amb canó Gauss

en: Armored strongpoint with Heavy Laser
ca_ES: Fortificació blindada amb làser pesat

en: Armored strongpoint with Plasmite Flamer
ca_ES: Post blindat amb llançaflames de plasmit

en: Armored strongpoint with Pulse Laser
ca_ES: Post blindat amb làser d'impulsos

en: Armored strongpoint with Rail Gun
ca_ES: Post blindat amb llançador de rail

en: Armored Tracks
ca_ES: Eruga blindat

en: Armor-Piercing Discard Sabot Bullets
ca_ES: Bales perforadores d'armadura

en: Armor-Piercing Fin-Stabilized Discarding Sabot
ca_ES: Perforadora d'armadures amb aleta estabilitzada anti-sabotatge

en: Armour +35%, Body Points +30%
ca_ES: Armadura +35%, punts del cos +30%

en: Artifact
ca_ES: Artefacte

en: Artillery battery firing Firestorm Missiles
ca_ES: Bateria d'artilleria que dispara míssils Tempesta de foc

en: Artillery battery firing Novastorm Missiles
ca_ES: Bateria d'artilleria que dispara míssils Novastorm

en: Assault Cannon
ca_ES: Canó d'assalt

en: Assault Cannon Emplacement
ca_ES: Emplaçament amb canó d'assalt

en: Assault Cannon Guard Tower
ca_ES: Torre de guaita amb canó d'assalt

en: Assault Cannon Hardpoint
ca_ES: Fortificació amb canó d'assalt

en: Assault Cannon Mantis Hover
ca_ES: Canó d'assalt, Pregadéu i planador

en: Assault Gun
ca_ES: Rifle d'assalt

en: Assault Gun Emplacement
ca_ES: Emplaçament amb rifle d'assalt

en: Assault Gun Guard Tower
ca_ES: Torre de guaita amb rifle d'assalt

en: Assault Gun Hardpoint
ca_ES: Fortificació amb rifle d'assalt

en: Assault Gunner
ca_ES: Rifle d'assalt

en: Assault Gunner Cyborg
ca_ES: Ciborg amb rifle d'assalt

en: Assault Gun Python Half Track
ca_ES: Rifle d'assalt, Pitó i semieruga

en: Assault Gun Python Hover
ca_ES: Rifle d'assalt, Pitó i planador

en: Assault Gun Python Tracks
ca_ES: Rifle d'assalt, Pitó i eruga

en: Assault Gun Tower
ca_ES: Torre amb rifle d'assalt

en: Assign a VTOL by selecting the rearming pad as its target
ca_ES: Assigna un convertiplà seleccionant la plataforma com a objectiu

en: Assigned VTOLs attack the designated targets
ca_ES: Els convertiplans assignats ataquen els objectius assenyalats

en: Assigned VTOLs attack the enemy units
ca_ES: Els convertiplans assignats ataquen les unitats enemigues

en: Autoloader increases reload rate
ca_ES: La càrrega automàtica incrementa el ritme de càrrega

en: Automated Cyborg Production
ca_ES: Producció automatitzada de ciborgs

en: Automated Cyborg Production Mk2
ca_ES: Producció de ciborgs automatitzada 2

en: Automated Cyborg Production Mk3
ca_ES: Producció de ciborgs automatitzada 3

en: Automated Factory Production
ca_ES: Producció de la fàbrica automatitzada

en: Automated Factory Production Mk2
ca_ES: Producció de la fàbrica automatitzada 2

en: Automated Factory Production Mk3
ca_ES: Producció de la fàbrica automatitzada

en: Automated Manufacturing
ca_ES: Fabricació automatitzada

en: Automated reload system
ca_ES: Sistema de càrrega automàtica

en: Automated Repair Facility
ca_ES: Instal·lació de reparació automàtica

en: Automated Repair Facility Upgrade Mk2
ca_ES: Millora 2 de la instal·lació de reparació automàtica

en: Automated Repair Facility Upgrade Mk3
ca_ES: Millora 3 de la instal·lació de reparació automàtica

en: Automated VTOL Rearming Mk2
ca_ES: Rearmament de convertiplans automatitzat 2

en: Automated VTOL Rearming Mk3
ca_ES: Rearmament de convertiplans automatitzat 3

en: Automatic loader replaces manual feed
ca_ES: La carrega automàtica substitueix la càrrega manual

en: Auto-Repair
ca_ES: Auto-reparació

en: Avenger Hardpoint
ca_ES: Fortificació Venjador

en: Avenger SAM
ca_ES: Míssil terra-aire Venjador

en: Avenger SAM Site
ca_ES: Lloc amb míssil terra-aire Venjador

en: Average power costs and production times
ca_ES: Costos en energia i temps de producció mitjans

en: Battlefield repair unit
ca_ES: Unitat de reparació al camp de batalla

en: Best Targets: Aerial targets only
ca_ES: Millors objectius: Només objectius aeris

en: Best Targets: Base structures
ca_ES: Millors objectius: Estructures de base

en: Best Targets: Base structures and cyborgs
ca_ES: Millors objectius: Estructures de base i ciborgs

en: Best Targets: Bunkers and hardpoints
ca_ES: Millors objectius: Búnquers i fortificacions

en: Best Targets: Bunkers and Hardpoints
ca_ES: Millors objectius: Búnquers i fortificacions

en: Best Targets: Cyborgs
ca_ES: Millors objectius: Ciborgs

en: Best Targets: Heavy cyborgs
ca_ES: Millors objectius: Ciborgs pesats

en: Best Targets: Infantry, base structures, wheeled vehicles
ca_ES: Millors objectius: Infanteria, estructures de base, vehicles amb rodes

en: Best Targets : Vehicles
ca_ES: Millors objectius: Vehicles

en: Best Targets: Vehicles and Emplacements
ca_ES: Millors objectius: Vehicles i emplaçaments

en: Best Targets: Vehicles, Hardpoints
ca_ES: Millors objectius: Vehicles, fortificacions

en: Best Targets: Wheeled and hover vehicles
ca_ES: Millors objectius: Vehicles amb rodes i planejadors

en: Body Points and Speed Increased
ca_ES: S'han incrementat els punts del cos i la velocitat

en: Body Points: Very low
ca_ES: Punts del cos: molt baixos

en: Bombard
ca_ES: Bombarder

en: Bombard Cobra Half-tracks
ca_ES: Bombarder, Cobra i semieruga

en: Bombard Pit
ca_ES: Fosa de bombarder

en: Bomb damage +25%
ca_ES: +25% de danys produïts per les bombes

en: Bombs lock on and guide themselves to the target
ca_ES: Les bombes fixen l'objectiu i es guien elles mateixes

en: Bomb Upgrade
ca_ES: Millora de bomba

en: Bonded metallic laminates formed into walls and defenses
ca_ES: Murs i defenses formades per làmines metàl·liques enganxades

en: Bug
ca_ES: Insecte

en: Built-in diagnostic and repair systems
ca_ES: Sistemes de diagnosi i reparació interns

en: Bunker Buster
ca_ES: Anti-búnquer

en: Bunker Buster Cobra Hover
ca_ES: Anti-búnquer, Cobra i planador

en: Bunker Buster Cobra Tracks
ca_ES: Anti-búnquer, Cobra i eruga

en: Bunker Buster Mantis Tracks
ca_ES: Anti-búnquer, Pregadéu i eruga

en: Bunker buster missile
ca_ES: Míssil anti-bunker

en: Bunker Buster Rocket
ca_ES: Coet anti-búnquer

en: Bunker Buster Rockets Viper Wheels
ca_ES: Míssils anti-búnquer, Escurçó i rodes

en: Bunker Buster Scorpion Tracks
ca_ES: Anti-búnquer, Escorpí i eruga

en: Bunker Buster Scorpion VTOL
ca_ES: Anti-búnquer, Escorpí i convertiplà

en: Bunker Buster Viper Wheels
ca_ES: Míssil anti-búnquer, Escurçó i rodes

en: Burns oil more efficiently
ca_ES: Crema el petroli de manera més eficient

en: Cannon accuracy +10%
ca_ES: +10% de precisió dels canons

en: Cannon Autoloader
ca_ES: Carregador automàtic de canó

en: Cannon Autoloader Mk2
ca_ES: Carregador automàtic de canó 2

en: Cannon Autoloader Mk3
ca_ES: Carregador automàtic de canó 3

en: Cannon damage +25%
ca_ES: +25% de danys produïts pels canons

en: Cannon Fire Truck
ca_ES: Camió de bombers amb canó

en: Cannon Fortress
ca_ES: Fortalesa amb canó

en: Cannon Laser Designator
ca_ES: Punter làser per canó

en: Cannon Laser Rangefinder
ca_ES: Canó làser mesurador de distància

en: Cannon Rapid Loader
ca_ES: Carregador ràpid de canó

en: Cannon Rapid Loader Mk2
ca_ES: Carregador ràpid de canó 2

en: Cannon Rapid Loader Mk3
ca_ES: Carregador ràpid de canó 3

en: Cannon reload time -10%
ca_ES: -10% de temps de càrrega dels canons

en: Cannon Tower
ca_ES: Torre amb canó

en: Cannon Upgrade
ca_ES: Millora del canó

en: CB Radar Turret
ca_ES: Torreta radar CB

en: CB Sensor Improved
ca_ES: Millora del sensor AB

en: CB Tower
ca_ES: Torre AB

en: CB Turret
ca_ES: Torreta AB

en: Chainfeed loader eradicates jams and improves performance
ca_ES: El carregador de cadena elimina els encallaments i millora el rendiment

en: Chaingun mechanism replaces belt-feed
ca_ES: El mecanisme de càrrega per cadena substitueix l'alimentació per cinta

en: Chaingun Upgrade
ca_ES: Millora de càrrega per cadena

en: Civilian
ca_ES: Civli

en: Cluster Bomb Bay
ca_ES: Grups de bombes de raïm

en: Cluster Bombs Bay
ca_ES: Plataforma de bombes de raïm

en: Cobra Flamer Tracks
ca_ES: Llançaflames, Cobra i eruga

en: Cobra Medium Cannon Tracks
ca_ES: Canó mitjà, Cobra i eruga

en: Cobra Truck
ca_ES: Camió Cobra

en: Collapsing Plutonium kinetic energy bullets
ca_ES: Bales d'energia cinètica d'explosió de plutoni

en: Collective CWall
ca_ES: MurC de la Col·lectivitat

en: Collective Heavy Body
ca_ES: Cos pesat de La Col·lectivitat

en: Combat Engineer
ca_ES: Enginyer de combat

en: Combat engineer with construction ability
ca_ES: Enginyer de combat amb habilitats de construcció

en: Combines standard, counter battery and VTOL sensors
ca_ES: Combina els sensors normal, anti-bateria i de convertiplàns

en: Command Center
ca_ES: Quarter general

en: Commander leads groups acts as factory delivery point
ca_ES: El comandant pot liderar grups i fer de lliurament d'una fàbrica

en: Command Relay Center
ca_ES: Centre de retrans. de comand.

en: Command Relay Post
ca_ES: Post de retransmissió de comandament

en: Command Turret
ca_ES: Torreta de comandament

en: Command Turret Cobra Half-tracks
ca_ES: Torreta de comandament, Cobra i semieruga

en: Command Turret Cobra Tracks
ca_ES: Torreta de comandament, Cobra i eruga

en: Command Turret Mantis Tracks
ca_ES: Torreta de comandament, Pregadéu i eruga

en: Command Turret Python Tracks
ca_ES: Torreta de comandament, Pitó i eruga

en: Command Turret Scorpion Tracks
ca_ES: Torreta de comandament, Escorpí i eruga

en: Command Turret Viper Tracks
ca_ES: Torreta de comandament, Escurçó i eruga

en: Complete battlefield visibility
ca_ES: Visibilitat del camp de batalla completa

en: Composite Alloys
ca_ES: Aliatge de compòsit

en: Composite Alloys Mk2
ca_ES: Aliatge de compòsit 2

en: Composite Alloys Mk3
ca_ES: Aliatge de compòsit 3

en: Computer guided shells
ca_ES: Munició guiada per ordinador

en: Computer plots and guides shell to target's position
ca_ES: L'ordinador traça i guia els projectils fins la posició de l'objectiu

en: Computer predicts and compensates for target's movement
ca_ES: L'ordinador prediu i compensa el moviment dels objectius

en: Computer Research Completed
ca_ES: S'ha completat la recerca del computador

en: Computer systems can now be 'ring-fenced' from NEXUS
ca_ES: Els sistemes de computació poden protegir-se de NEXUS

en: Computer Technology Breakthrough
ca_ES: Un pas endavant en la tecnologia de computadors

en: Construction speed +10%
ca_ES: +10% de velocitat de construcció

en: Construction speed +20%
ca_ES: +20% de velocitat de construcció

en: Construction Unit
ca_ES: Unitat de construcció

en: Controls up to five commanders
ca_ES: Controla fins a 5 comandants

en: Counter-battery fire continues until enemy battery is suppressed
ca_ES: Les contrabateries no s'aturen fins que la bateria enemiga és eliminada

en: Counter-battery fire continues until enemy sensor is suppressed
ca_ES: El foc continua disparant fins que el sensor enemic ha estat eliminat

en: Counter-battery tower detects enemy indirect fire batteries
ca_ES: La torre anti-bateria detecta les bateries de foc indirecte

en: Counter-battery turret detects enemy indirect fire batteries
ca_ES: La torreta antibateria detecta el foc de les bateries enemigues

en: Cyborg Composite Alloys
ca_ES: Aliatge de compòsit ciborg

en: Cyborg Composite Alloys Mk2
ca_ES: Aliatge de compòsit ciborg 2

en: Cyborg Composite Alloys Mk3
ca_ES: Aliatge de compòsit ciborg 3

en: Cyborg Dense Composite Alloys
ca_ES: Aliatge de compòsit dens per ciborg

en: Cyborg Dense Composite Alloys Mk2
ca_ES: Aliatge de compòsit dens per ciborg 2

en: Cyborg Dense Composite Alloys Mk3
ca_ES: Aliatge de compòsit dens per ciborg 3

en: Cyborg Factory
ca_ES: Fàbrica de ciborgs

en: Cyborg Flamer
ca_ES: Llançaflames ciborg

en: Cyborg High Intensity Thermal Armor
ca_ES: Armadura tèrmica d'alta intensitat per ciborg

en: Cyborg High Intensity Thermal Armor Mk2
ca_ES: Armadura tèrmica d'alta intensitat 2 per ciborg

en: Cyborg High Intensity Thermal Armor Mk3
ca_ES: Armadura tèrmica d'alta intensitat 3 per ciborg

en: Cyborg Mechanic
ca_ES: Ciborg mecànic

en: Cyborg Propulsion Improved
ca_ES: Millora la propulsió del ciborg

en: Cyborgs can now be researched
ca_ES: Ara podeu investigar ciborgs

en: Cyborg Superdense Composite Alloys
ca_ES: Aliatge de compòsit superdens per ciborg

en: Cyborg Superdense Composite Alloys Mk2
ca_ES: Aliatge de compòsit superdens 2 per ciborg

en: Cyborg Superdense Composite Alloys Mk3
ca_ES: Aliatge de compòsit superdens 3 per ciborg

en: Cyborg Superdense Thermal Armor
ca_ES: Armadura tèrmica superdensa per ciborg

en: Cyborg Superdense Thermal Armor Mk2
ca_ES: Armadura tèrmica superdensa 2 per ciborg

en: Cyborg Superdense Thermal Armor Mk3
ca_ES: Armadura tèrmica superdensa 3 per ciborg

en: Cyborg Thermal Armor
ca_ES: Armadura tèrmica per ciborg

en: Cyborg Thermal Armor Mk2
ca_ES: Armadura tèrmica per ciborg 2

en: Cyborg Thermal Armor Mk3
ca_ES: Armadura tèrmica per ciborg

en: Cyborg Transport
ca_ES: Transport ciborg

en: Cyborg Transport Available
ca_ES: Està disponible un transport de ciborg

en: Cyclone AA Flak Site
ca_ES: Punt de foc AA tipus Cicló

en: Cyclone AA Python Half-tracks
ca_ES: AA Cicló, Pitó i semieruga

en: Cyclone Flak Turret
ca_ES: Torreta AA tipus Cicló

en: Dedicated Synaptic Link Data Analysis Mk2
ca_ES: Analitzador de dades de l'enllaç sinàptic dedicat 2

en: Dedicated Synaptic Link Data Analysis Mk3
ca_ES: Analitzador de dades de l'enllaç sinàptic dedicat 3

en: Defensive Strength : High
ca_ES: Poder defensiu: elevat

en: Defensive Strength: Low
ca_ES: Poder defensiu: baix

en: Demolish Structure
ca_ES: Ensorra estructures

en: Dense Composite Alloys
ca_ES: Aliatge dens de compòsit

en: Dense Composite Alloys Mk2
ca_ES: Aliatge dens de compòsit 2

en: Dense Composite Alloys Mk3
ca_ES: Aliatge dens de compòsit 3

en: Depleted uranium kinetic energy bullets
ca_ES: Munició amb energia d'urani empobrit

en: Depleted Uranium MG Bullets
ca_ES: Munició d'urani empobrit

en: Determines range to target
ca_ES: Determina la distància al objectiu

en: Directs and collates information for command turrets
ca_ES: Recopila i envia informació per les torretes de comandament

en: Does not offer sensor targeting
ca_ES: No es pot fer servir per apuntar als objectius

en: Downed Transport
ca_ES: Transport abatut

en: Dragon
ca_ES: Drac

en: Drops high intensity Plasmite bombs
ca_ES: Llença bombes de plasmit d'alta intensitat

en: Drops high intensity thermite bombs
ca_ES: Llença bombes de termita d'alta intensitat

en: Drops incendiary bombs
ca_ES: Llença bombes incendiaries

en: Electronically attacks and disrupts enemy structures
ca_ES: Ataca i pertorba electrònicament les estructures enemigues

en: Electronic Countermeasures
ca_ES: Contra mesura electrònica

en: EMP Cannon
ca_ES: Canó PEM

en: EMP Cannon Tower
ca_ES: Torre amb canó PEM

en: EMP Missile Launcher
ca_ES: Llançador de míssils PEM

en: EMP Mortar
ca_ES: Morter PEM

en: EMP Mortar Pit
ca_ES: Fosa de morter PEM

en: Enables command turret research
ca_ES: Permet investigar la torreta de comandament

en: Enables Hardcrete walls
ca_ES: Permet fer els murs de ciment armat

en: Enables resistance to Nexus Link technology
ca_ES: Habilita la resistència a la tecnologia d'enllaç Nexus

en: Enables self-repair
ca_ES: Permet auto-reparar-se

en: Enables self-repair in all base structures
ca_ES: Permet que totes les estructures de base es reparin a elles mateixes

en: Enables self-repair in all Cyborgs
ca_ES: Permet als ciborgs reparar-se ells mateixos

en: Enables self-repair in all defenses
ca_ES: Permet totes les defenses reparar-se a elles mateixes

en: Enables self-repair in all vehicles
ca_ES: Permet a tots els vehicles reparar-se a elles mateixes

en: Engineering
ca_ES: Enginyeria

en: Expensive and slow to produce
ca_ES: De producció cara i lenta

en: Expensive to produce
ca_ES: De producció cara

en: Extended sensor range
ca_ES: Abast del sensor estès

en: Extends CB Range
ca_ES: Millora l'abast del AB

en: Extends Sensor Range
ca_ES: Abast del sensor estès

en: Factory
ca_ES: Fàbrica

en: Factory Module
ca_ES: Mòdul de la fàbrica

en: Factory module enables medium and large bodies
ca_ES: El mòdul de la fàbrica permet fabricar cosos mitjans i grans

en: Factory output speed +100%% per module
ca_ES: +100%% de velocitat de producció de les fàbriques per mòdul

en: Factory output speed +60%
ca_ES: +60% de producció de les fàbriques

en: Factory production rate +60%
ca_ES: +60% a la producció de les fàbriques

en: Faster than Cobra
ca_ES: Més ràpid que el Cobra

en: Faster than Python
ca_ES: Més ràpid que el Pitó

en: Faster than Viper
ca_ES: Més ràpid que l'Escurçó

en: Fast Fire Mini-Rockets
ca_ES: Mini-míssils ràpids

en: Fast Fire Mini-Rockets Mk2
ca_ES: Mini-míssils ràpids 2

en: Fast Fire Mini-Rockets Mk3
ca_ES: Mini-míssils ràpids 3

en: Fast firing light anti-vehicle rockets
ca_ES: Coets ràpids anti-vehicles

en: Fast Loader
ca_ES: Carregador ràpid

en: Fin-stabilization improves flight trajectory
ca_ES: L'aleta estabilitzadora millora la trajectòria de vol

en: Fires Electronic Magnetic Pulse Missiles
ca_ES: Dispara míssils d'impulsos electromagnètics

en: Fires heavy pulses of laser light
ca_ES: Dispara forts impulsos de llum làser

en: Fires pulses of laser light
ca_ES: Dispara impulsos de llum làser

en: Fires salvoes of mini-rockets
ca_ES: Dispara salves de mini-míssils

en: Fire Truck
ca_ES: Camió de bombers

en: Flamer
ca_ES: Llançaflames

en: Flamer Autoloader
ca_ES: Carregador automàtic del llançaflames

en: Flamer Autoloader Mk2
ca_ES: Carregador automàtic del llançaflames 2

en: Flamer Autoloader Mk3
ca_ES: Carregador automàtic del llançaflames 3

en: Flamer Bunker
ca_ES: Búnquer amb llançaflames

en: Flamer Cobra Tracks
ca_ES: Llançaflames, Cobra i eriga

en: Flamer damage +25%
ca_ES: +25% de danys produïts pels llançaflames

en: Flamer reload time -15%
ca_ES: -15% de temps de càrrega dels llançaflames

en: Flamer Viper Half-Tracks
ca_ES: Llançaflames, Escurçó i semieruga

en: Flamer Viper Wheels
ca_ES: Llançaflames, Escurçó i rodes

en: Flame-thrower firing Propylene Oxide gel
ca_ES: Llança flames que llença gel d'òxid de propilè

en: Flashlight
ca_ES: Llanterna

en: Flashlight Gunner
ca_ES: Soldat Llanterna

en: Flashlight Gunner Cyborg
ca_ES: Ciborg soldat Llanterna

en: Flashlight Hardpoint
ca_ES: Fortificació Llanterna

en: Flashlight Retribution Hover
ca_ES: Llanterna, Retribució i planador

en: Fuel Injection Engine
ca_ES: Motor d'injecció de fuel

en: Fuel Injection Engine Mk2
ca_ES: Motor d'injecció de fuel 2

en: Fuel Injection Engine Mk3
ca_ES: Motor d'injecció de fuel 2

en: Gas turbine boosts power output
ca_ES: Generació d'energia per turbina de gas

en: Gas Turbine Engine
ca_ES: Motor per turbina de gas

en: Gas Turbine Engine Mk2
ca_ES: Motor per turbina de gas 2

en: Gas Turbine Engine Mk3
ca_ES: Motor per turbina de gas 3

en: Gas Turbine Generator
ca_ES: Generador de turbina de gas

en: Gas Turbine Generator Mk2
ca_ES: Generador per turbina de gas 2

en: Gas Turbine Generator Mk3
ca_ES: Generador per turbina de gas 3

en: Gauss Cannon
ca_ES: Canó Gauss

en: Gauss Cannon Emplacement
ca_ES: Emplaçament amb canó Gauss

en: Gauss Cannon Hardpoint
ca_ES: Fortificació amb canó Gauss

en: Gauss Cannon Python Tracks
ca_ES: Canó Gauss, Pitó i eruga

en: Gauss Cannon Wyvern Tracks
ca_ES: Canó Gauss, Víbria i eruga

en: Generates and concentrates bursts of laser energy
ca_ES: Genera i concentra ràfegues d'energia làser

en: Gives Cyborg limited flight abilities
ca_ES: Dona als ciborgs l'habilitat de fer vols limitats

en: Good main battle tank and heavy artillery platform
ca_ES: Bona plataforma de per tancs de batalla i artilleria pesada

en: Good medium tank and support vehicle
ca_ES: Bons tancs i vehicles de suport mitjans

en: Good scout vehicle
ca_ES: Bon vehicle d'exploració

en: Grenadier
ca_ES: Granader

en: Ground Shaker
ca_ES: Terratrèmol

en: Half-tracked Propulsion
ca_ES: Propulsió per semieruga

en: Half-tracks
ca_ES: Semieruga

en: Half-tracks II
ca_ES: Semieruga II

en: Half-tracks III
ca_ES: Semieruga III

en: Hardcrete
ca_ES: Ciment armat

en: Hardcrete Corner Wall
ca_ES: Mur de cantonada de ciment armat

en: Hardcrete Gate
ca_ES: Porta de ciment armat

en: Hardcrete Wall
ca_ES: Mur de ciment armat

en: Hardened Base Structure Materials Mk2
ca_ES: Materials d'estructura de base endurits 2

en: Hardened Base Structure Materials Mk3
ca_ES: Materials d'estructura de base endurits 3

en: Hardened case machinegun bullets
ca_ES: Bales de metralladora endurides

en: Hardened MG Bullets
ca_ES: Bales de MT endurides

en: Hardened Rail Dart
ca_ES: Dard guiat endurit

en: Hardened Rail Dart Mk2
ca_ES: Dard guiat endurit 2

en: Hardened Rail Dart Mk3
ca_ES: Dard guiat endurit 3

en: Hardened Sensor Tower
ca_ES: Torre sensor cuirassada

en: Hardpoint Avenger SAM Site Available
ca_ES: Està disponible una fortificació amb míssils SAM Venjador

en: Hardpoint Cyclone AA Gun Available
ca_ES: Està disponible una fortificació amb canó AA Cicló

en: Hardpoint Twin Assault Gun Available
ca_ES: Està disponible la fortificació amb doble canó d'assalt

en: Hardpoint Vindicator SAM Site Available
ca_ES: Està disponible una nova fortificació amb Míssils terra-aire Justicier

en: Hardpoint Whirlwind AA Gun Available
ca_ES: Està disponible una nova fortificació amb foc AA tipus Remolí

en: HEAP Bomb Bay
ca_ES: Plataformes de bombes MEPA

en: Heap Bomb Bay Mantis VTOL
ca_ES: Plataforma de bombes MEPA, Pregadéu i convertiplà

en: Heap Bomb Bay Retribution VTOL
ca_ES: Plataforma de bombes MEPA, Retribució i convertiplà

en: HEAP Howitzer Shells
ca_ES: Projectils de Howitzer MEPA

en: HEAP Howitzer Shells Mk2
ca_ES: Projectils de Howitzer MEPA 2

en: HEAP Howitzer Shells Mk3
ca_ES: Projectils de Howitzer MEPA 3

en: HEAP Mini-Rockets
ca_ES: Mini-míssils MEPA

en: HEAP Mini-Rockets Mk2
ca_ES: Mini-míssils MEPA 2

en: HEAP Mini-Rockets Mk3
ca_ES: Mini-míssils MEPA 3

en: HEAP Mortar Shells
ca_ES: Projectils de morter MEPA

en: HEAP Mortar Shells Mk2
ca_ES: Projectils de morter MEPA 2

en: HEAP Mortar Shells Mk3
ca_ES: Projectils de morter MEPA 3

en: HEAT Cannon Shells
ca_ES: Projectils de canó ATME

en: HEAT Cannon Shells Mk2
ca_ES: Projectils de canó ATME 2

en: HEAT Cannon Shells Mk3
ca_ES: Projectils de canó ATME 3

en: HEAT Rocket Warhead
ca_ES: Míssil amb cap nuclear ATME

en: HEAT Rocket Warhead Mk2
ca_ES: Míssil amb cap nuclear ATME 2

en: HEAT Rocket Warhead Mk3
ca_ES: Míssil amb cap nuclear ATME 3

en: Heavy anti-tank rocket
ca_ES: Míssil anti-tanc pesat

en: Heavy body increases armor and body points
ca_ES: Els cosos pesats incrementen l'armadura i els punts del cos

en: Heavy Body - Mantis
ca_ES: Cos pesat - Pregadéu

en: Heavy Body - Python
ca_ES: Cos pesat - Pitó

en: Heavy Body - Tiger
ca_ES: Cos pesat - Tigre

en: Heavy Body - Vengeance
ca_ES: Cos pesat - Venjança

en: Heavy Body - Wyvern
ca_ES: Cos pesat - Víbria

en: Heavy Cannon
ca_ES: Canó pesat

en: Heavy Cannon Cobra Hover
ca_ES: Canó pesat, Cobra i planador

en: Heavy Cannon Cobra Tracks
ca_ES: Canó pesat, Cobra i eruga

en: Heavy Cannon firing 120 mm rounds
ca_ES: Canó pesat que dispara projectils de 120mm

en: Heavy Cannon Hardpoint
ca_ES: Canó pesat fortificat

en: Heavy Cannon Mantis Tracks
ca_ES: Canó pesat, Pregadéu i eruga

en: Heavy Cannon Python Hover
ca_ES: Canó pesat, Pitó i planador

en: Heavy Cannon Python Tracks
ca_ES: Canó pesat, Pitó i eruga

en: Heavy Cannon Scorpion Tracks
ca_ES: Canó pesat Escorpí i eruga

en: Heavy Cannon Tiger Tracks
ca_ES: Canó pesat, tigre i eruga

en: Heavy Flamer - Inferno
ca_ES: Llançaflames pesat - Infern

en: Heavy Gunner
ca_ES: Metralladora pesada

en: Heavy Howitzer - Ground Shaker
ca_ES: Howitzer pesat - Terratrèmol

en: Heavy Laser
ca_ES: Làser pesat

en: Heavy Laser Emplacement
ca_ES: Emplaçament amb làser pesat

en: Heavy Laser Tiger Tracks
ca_ES: Làser pesat, Tigre i eruga

en: Heavy Laser Wyvern Tracks
ca_ES: Làser pesat, Víbria i eruga

en: Heavy Machinegun
ca_ES: Metralladora pesada

en: Heavy Machinegun Cobra Half-tracks
ca_ES: Metralladora pesada, Cobra i semieruga

en: Heavy Machinegun Cobra Hover
ca_ES: Metralladora pesada, Cobra i planador

en: Heavy Machinegun Cobra Tracks
ca_ES: Metralladora pesada, Cobra i eruga

en: Heavy Machinegun Cobra Wheels
ca_ES: Metralladora pesada, Cobra i rodes

en: Heavy Machinegun Hardpoint
ca_ES: Metralladora pesada fortificada

en: Heavy Machinegun Scorpion Half Tracks
ca_ES: Metralladora pesada, Escorpí i semieruga

en: Heavy Machinegun Scorpion Tracks
ca_ES: Metralladora pesada, Escorpí i eruga

en: Heavy Machinegun Viper Half-tracks
ca_ES: Metralladora pesada, Escurçó i semieruga

en: Heavy Machinegun Viper Tracks
ca_ES: Metralladora pesada, Escurçó i semieruga

en: Heavy Machinegun Viper Wheels
ca_ES: Metralladora pesada, Escurçó i rodes

en: Heavy Mortar - Bombard
ca_ES: Morter pesat - Bombarder

en: Heavy rail gun firing large kinetic energy darts
ca_ES: Llançador de rails pesat que dispara grans dards d'energia cinètica

en: Heavy Repair Scorpion Hover
ca_ES: Reparació pesada, Escorpí i planador

en: Heavy Repair Turret Cobra Hover
ca_ES: Torreta de reparació pesada,Cobra i planador

en: Heavy Rocket Bastion
ca_ES: Bastió am coets pesats

en: Heavy surface-to-air missile
ca_ES: Míssil terra-aire pesat

en: HE Bomb Shells
ca_ES: Projectils de bomba ME

en: HE Howitzer Shells
ca_ES: Projectils de Howitzer ME

en: HE Howitzer Shells Mk2
ca_ES: Projectils de Howitzer ME 2

en: HE Howitzer Shells Mk3
ca_ES: Projectils de Howitzer ME 3

en: Hellstorm
ca_ES: Tempesta del diable

en: HE Mini-Rockets
ca_ES: Mini-míssils ME

en: HE Mini-Rockets Mk2
ca_ES: Mini-míssils ME 2

en: HE Mini-Rockets Mk3
ca_ES: Mini-míssils ME 3

en: HE Mortar Shells
ca_ES: Projectils de morter ME

en: HE Mortar Shells Mk2
ca_ES: Projectils de morter ME 2

en: HE Mortar Shells Mk3
ca_ES: Projectils de morter ME 3

en: HE Rockets
ca_ES: Coets ME

en: HE Rockets Mk2
ca_ES: Coets ME 2

en: HE Rockets Mk3
ca_ES: Coets ME 3

en: HESH Rocket Warhead
ca_ES: Míssil amb cap nuclear MEEX

en: HESH Rocket Warhead Mk2
ca_ES: Míssil amb cap nuclear MEEX 2

en: HESH Rocket Warhead Mk3
ca_ES: Míssil amb cap nuclear MEEX 3

en: Hi-Energy Laser Emitter
ca_ES: Emissor làser d'alta energia

en: Hi-Energy Laser Emitter Mk2
ca_ES: Emissor làser d'alta energia 2

en: Hi-Energy Laser Emitter Mk3
ca_ES: Emissor làser d'alta energia 3

en: High Density Base Structure Materials
ca_ES: Materials d'estructures de base d'alta densitat

en: High Explosive Anti-Tank Cannon Shells
ca_ES: Projectils de canó Anti-tanc altament explossius

en: High Explosive Anti-Tank warhead
ca_ES: Cap nuclear anti-tanc altament explosiu

en: High Explosive Anti-Tank warheads
ca_ES: Caps nuclears anti-tanc altament explosius

en: High Explosive Armor Piercing Flak
ca_ES: Foc altament explosiu perforador d'armadura

en: High Explosive Armor Piercing Shells
ca_ES: Munició altament explosiva perforadora d'armadura

en: High explosive artillery missile
ca_ES: Artilleria de míssils altament explosius

en: High explosive heavy artillery missile
ca_ES: Artilleria pesada de míssils altament explosius

en: High explosive shaped charge missile
ca_ES: Càrrega en forma de míssil molt explosiva

en: High Intensity Thermal Armor
ca_ES: Armadura tèrmica d'alta intensitat

en: High Intensity Thermal Armor Mk2
ca_ES: Armadura tèrmica d'alta intensitat 2

en: High Intensity Thermal Armor Mk3
ca_ES: Armadura tèrmica d'alta intensitat 3

en: High power costs and slow to produce
ca_ES: Més punts d'energia i més lent de fabricar

en: High Temperature Flamer Gel
ca_ES: Llançaflames de gel d'alta temperatura

en: High Temperature Flamer Gel Mk2
ca_ES: Llançaflames de gel d'alta temperatura 2

en: High Temperature Flamer Gel Mk3
ca_ES: Llançaflames de gel d'alta temperatura 3

en: High tensile concrete-plastic composite
ca_ES: Aliatge de plàstic i ciment altament tensat

en: High-Velocity Armor-Piercing Fin-Stabilised Discarding Sabot
ca_ES: AV perforadora d'armadura anti sabotatge i amb aleta estabilitzadora

en: Hover
ca_ES: Planejadora

en: Hover II
ca_ES: Planejadora II

en: Hover III
ca_ES: Planejadora III

en: Hover Propulsion
ca_ES: Propulsió per planador

en: Howitzer accuracy +10%
ca_ES: +10% de precisió dels howitzers

en: Howitzer Autoloader
ca_ES: Carregador automàtic per Howitzer

en: Howitzer Autoloader Mk2
ca_ES: Carregador automàtic per Howitzer 2

en: Howitzer Autoloader Mk3
ca_ES: Carregador automàtic per Howitzer 3

en: Howitzer damage +25%
ca_ES: +25% de danys dels Howitzers

en: Howitzer Fast Loader
ca_ES: Carregador ràpid de Howitzer

en: Howitzer reload time -10%
ca_ES: -10%  de temps de càrrega dels howitzers

en: HPV Cannon Emplacement
ca_ES: Emplaçament amb canó HPV

en: HPV Cannon Hardpoint
ca_ES: Fortificació amb canó HPV

en: HPV Cannon Python Tracks
ca_ES: Canó HPV, Pitó i eruga

en: Hurricane AA Site
ca_ES: Punt de foc AA tipus Huracà

en: Hurricane AA Turret
ca_ES: Torreta AA tipus Huracà

en: Hut
ca_ES: Cabana

en: HVAPFSDS Cannon Rounds
ca_ES: Bales de canó AVPAAEAS

en: HVAPFSDS Cannon Rounds Mk2
ca_ES: Bales de canó AVPAAEAS

en: HVAPFSDS Cannon Rounds Mk3
ca_ES: Bales de canó AVPAAEAS

en: Hyper Fire Chaingun Upgrade
ca_ES: Millora de la metralladora hiper tret

en: Hyper Velocity Cannon
ca_ES: Canó d'hiper velocitat

en: Hyper Velocity Cannon Emplacement
ca_ES: Emplaçament amb canó d'hiper-velocitat

en: Hyper Velocity Cannon Hardpoint
ca_ES: Fortificació

en: Hyper Velocity Cannon Python Hover
ca_ES: Canó d'hiper-velocitat, Pitó i planador

en: Hyper Velocity Cannon Python Tracks
ca_ES: Canó d'hiper-velocitat, Pitó i eruga

en: Immense damage infliction capability
ca_ES: Capacitat d'infligir un dany immens

en: Improved armor-piercing dart
ca_ES: Millora del dard perforador d'armadura

en: Improved Bomb Warhead
ca_ES: Bomba amb cap nuclear millorada

en: Improved Energizer reduces laser recharge time
ca_ES: L'energitzador millorat redueix el temps de càrrega del làser

en: Improved Engineering
ca_ES: Enginyeria millorada

en: Improved Engineering Techniques
ca_ES: S'han millorat les tècniques d'enginyeria

en: Improved fire detection systems
ca_ES: S'ha millorat el sistema de detecció de foc

en: Improved Hardcrete
ca_ES: Ciment armat millorat

en: Improved Hardcrete Mk2
ca_ES: Ciment armat millorat 2

en: Improved Hardcrete Mk3
ca_ES: Ciment armat millorat 3

en: Improved high explosive shells
ca_ES: Projectils molt explosius millorats

en: Improved Laser Focusing
ca_ES: Enfoc del làser millorat

en: Improved NEXUS resistance circuitry
ca_ES: Millora de la circuiteria de resistència a NEXUS

en: Improved Power Generator Performance
ca_ES: Millora el funcionament del generador

en: Improved Rocket Wire Guidance
ca_ES: Millora del guiatge dels coets

en: Improved sensor range
ca_ES: Millora l'abast del sensor

en: Improved shaped charge warhead
ca_ES: Millora de la forma de la càrrega del cap nuclear

en: Improved target recognition systems
ca_ES: S'ha millorat els sistemes de reconeixement d'objectius

en: Improved Thermal Emissions detection
ca_ES: Detecció d'emissions tèrmiques millorada

en: Improved Titanium-reinforced concrete
ca_ES: S'ha millorat el ciment reforçat amb titani

en: Improved trinitramine explosive formula
ca_ES: Formula de l'explosiu trinitramina millorada

en: Improvement in laser emission density
ca_ES: Millora en la densitat d'emissió del làser

en: Improvement in laser optics reduces light dispersal
ca_ES: La millora de l'òptica del làser redueix la dispersió de la llum

en: Incendiary Howitzer
ca_ES: Howitzer incendiari

en: Incendiary howitzer emplacement
ca_ES: Emplaçament de howitzer incendiari

en: Incendiary Howitzer Emplacement
ca_ES: Emplaçament de Howitzer incendiari

en: Incendiary Howitzer may be assigned to a sensor
ca_ES: El howitzer incendiari es pot d'assignar a un sensor

en: Incendiary Mortar
ca_ES: Morter incendiari

en: Incendiary Mortar Pit
ca_ES: Fosa de morter incendiari

en: Increased gauss output speeds up reload time
ca_ES: La millora de la sortida gauss disminueix el temps de càrrega

en: Increases Armour and Body Points
ca_ES: Incrementa l'armadura i els punts del cos

en: Increases Cannon accuracy
ca_ES: Incrementa la precisió dels canons

en: Increases Cannon damage
ca_ES: Incrementa el dany que fan els canons

en: Increases Cannon ROF
ca_ES: Incrementa l'índex de foc dels canons

en: Increases construction speed
ca_ES: Incrementa la velocitat de construcció

en: Increases Flamer ROF
ca_ES: Incrementa la velocitat de foc de llançaflames

en: Increases Laser accuracy
ca_ES: Millora la precisió del làser

en: Increases Laser damage
ca_ES: Incrementa el dany que fa el làser

en: Increases Laser ROF
ca_ES: Incrementa l'índex de foc del làser

en: Increases Mini-Rocket accuracy
ca_ES: Incrementa la precisió del mini-míssil

en: Increases Mini-Rockets ROF
ca_ES: Incrementa l'índex de foc dels mini-míssils

en: Increases Missile accuracy
ca_ES: Millora la precisió dels míssils

en: Increases Missile damage
ca_ES: Incrementa els danys produïts pels míssils

en: Increases Missile ROF
ca_ES: Incrementa l'índex de foc dels míssils

en: Increases Mortar accuracy
ca_ES: Incrementa la precisió dels morters

en: Increases Mortar ROF
ca_ES: Incrementa l'índex de foc del morter

en: Increases Rail Gun accuracy
ca_ES: Incrementa la precisió del llançador de rails

en: Increases Rail Gun damage
ca_ES: Incrementa el dany produït pel llançador de raíl

en: Increases Rail Gun ROF
ca_ES: Incrementa l´index de foc dels llançadors de rail

en: Increases Rocket accuracy
ca_ES: Incrementa la precisió dels míssils

en: Increases Rocket ROF
ca_ES: Incrementa l'índex de foc dels míssils

en: Inferior armor and body points to Cobra
ca_ES: Armadura i punts del cos inferiors al Cobra

en: Inferior armor and body points to Viper
ca_ES: Armadura inferior i menys punts del cos que l'Escurçó

en: Inferno
ca_ES: Infern

en: Inferno Bunker
ca_ES: Búnquer Infern

en: Inferno Cobra Half-Tracks
ca_ES: Infern Cobra i semieruga

en: Inferno Cobra Hover
ca_ES: Infern, Cobra i planador

en: Inferno Emplacement
ca_ES: Emplaçament infern

en: Inferno Hardpoint
ca_ES: Fortificació Infern

en: Inferno Python Hover
ca_ES: Infern, Pitó i planador

en: Intruder parasite isolated
ca_ES: S'ha aïllat el paràsit intrús

en: Ionizing Turbine Engine
ca_ES: Motor per turbina ionitzadora

en: Jammer Tower
ca_ES: Torre inhibidora de senyals

en: Jammer Turret
ca_ES: Torreta inhibidora de senyals

en: Jump Cyborgs can now be researched
ca_ES: Ara poder fer recerca sobre ciborgs saltadors

en: Keeps map areas under constant surveillance
ca_ES: Manté àrees del mapa en vigilància constant

en: Kinetic armor +30%, body points +30%
ca_ES: Armadura +30%, punts del cos +30%

en: Kinetic Armor +35%, and Body Points +35%
ca_ES: +25% d'armadura +35%, i +25% de punts de vida

en: Kinetic Armor +35%, Body Points +35%
ca_ES: armadura +35%, punts del cos +35%

en: Laminated alloys bonded with energy-deflecting optic bundles
ca_ES: Compost laminat enganxat amb feixos òptics deflectors d'energia adherits

en: Lancer
ca_ES: Llançadora

en: Lancer AT Rocket
ca_ES: Llançadora de míssils AT

en: Lancer Bunker
ca_ES: Búnquer amb llançadora

en: Lancer Cobra Half-tracks
ca_ES: Llançadora, Cobra i semieruga

en: Lancer Cobra Tracks
ca_ES: Llançadora, Cobra i eruga

en: Lancer Cyborg
ca_ES: Ciborg llançadora

en: Lancer Hardpoint
ca_ES: Fortificació amb llançadora

en: Lancer Mantis Tracks
ca_ES: Llançadora, Pregadeu i eruga

en: Lancer Python Tracks
ca_ES: Llançadora, Pitó i eruga

en: Lancer Scorpion Tracks
ca_ES: Llançadora, Escorpí i eruga

en: Lancer Scorpion VTOL
ca_ES: Llançadora, Escorpí i convertiplà

en: Lancer Viper Tracks
ca_ES: Llançadora, Escurçó i eruga

en: Lancer Viper Wheels
ca_ES: Llançadora, Escurçó i rodes

en: Large Super Heavy Body
ca_ES: Cos super-pesat gran

en: Laser AA Gun Available
ca_ES: Està disponible un canó làser AA

en: Laser accuracy +10%
ca_ES: +10% de precisió dels làsers

en: Laser damage +25%
ca_ES: +25 de danys produïts pel làser

en: Laser designator paints and guides bombs to the target
ca_ES: El punter làser marca l'objectiu i serveix de guia per les bombes

en: Laser designator paints and guides rounds to the target
ca_ES: El punter làser marca l'objectiu i serveix de guia per les bales

en: Laser - Flashlight
ca_ES: Làser - Llanterna

en: Laser Guided Bombsight
ca_ES: Llançador de bombes guiat per làser

en: Laser reload time -15%
ca_ES: -15% de temps de càrrega del làser

en: Laser Satellite Command Post
ca_ES: Comand. de làser per satèl·lit

en: Laser Upgrade
ca_ES: Millora del làser

en: Layered composite alloys and energy-absorbing fibres
ca_ES: Aliatge de capes compòsit i fibres absorbents d'energia

en: Leopard
ca_ES: Lleopard

en: Less armor and body points than Python
ca_ES: Menys armadura i punts del cos que el Pitó

en: Light Body - Bug
ca_ES: Cos lleuger - Insecte

en: Light Body - Leopard
ca_ES: Cos lleuger - Lleopard

en: Light Body - Retaliation
ca_ES: Cos lleuger - Venjança

en: Light Body - Viper
ca_ES: Cos lleuger - Escurçó

en: Light body vulnerable to heavy weapons
ca_ES: Cos lleuger vulnerable a les armes pesades

en: Light Cannon
ca_ES: Canó lleuger

en: Light Cannon Bunker
ca_ES: Búnquer amb canó lleuger

en: Light Cannon Cobra Tracks
ca_ES: Canó lleuger, Cobra i eruga

en: Light Cannon firing 40mm rounds
ca_ES: Canó lleuger que dispara projectils de 40mm

en: Light Cannon Hardpoint
ca_ES: Canó lleuger fortificat

en: Light Cannon Python Tracks
ca_ES: Canó lleuger, Pitó i eruga

en: Light Cannon Viper Half-tracks
ca_ES: Canó lleuger, Escurçó i semieruga

en: Light Cannon Viper Tracks
ca_ES: Canó lleuger, Escurçó i eruga

en: Light Cannon Viper Wheels
ca_ES: Canó lleuger, Escurçó i rodes

en: Look-Out Tower
ca_ES: Torre de vigilància

en: Low power cost and low production times
ca_ES: Cost i temps de producció baixos

en: Low yield thermonuclear warhead
ca_ES: Cap termonuclear de baix rendiment

en: Machinegun Bunker
ca_ES: Búnquer amb metralladora

en: Machinegun damage +25%
ca_ES: +25% de danys produïts per les metralladores

en: Machinegunner
ca_ES: Metrallador

en: Machinegun reload time -15%
ca_ES: -15% de temps de càrrega de les metralladores

en: Machinegun Viper Half-Tracks
ca_ES: Metralladora, Escurçó i semieruga

en: Machinegun Viper Tracks
ca_ES: Metralladora, Escurçó i eruga

en: Makes excellent scout vehicle
ca_ES: Permet fer vehicles escorta excelents

en: Mantis
ca_ES: Pregadéu

en: Mass Driver
ca_ES: Conductor massiu

en: Mass Driver Fortress
ca_ES: Fortalesa amb conductor massiu

en: Maximum armor and body points
ca_ES: Armadura i punts de vida màxims

en: May be targeted directly or assigned to a sensor turret or tower
ca_ES: Pot apuntar directament o assignada a un sensor de torreta o de torre

en: May be upgraded using factory modules
ca_ES: Pot millorar-se amb mòduls de fàbrica

en: Mechanic with repair ability
ca_ES: Mecànic amb habilitats de reparació

en: Medium Body - Cobra
ca_ES: Cos mitjà - Cobra

en: Medium body increases armor and body points
ca_ES: El cos mitjà incrementa l'armadura i els punts del cos

en: Medium Body - Panther
ca_ES: Cos mitjà - Pantera

en: Medium Body - Retribution
ca_ES: Cos mitjà - Retribució

en: Medium Body - Scorpion
ca_ES: Cos mitjà - Escorpí

en: Medium Cannon
ca_ES: Canó mitjà

en: Medium Cannon Cobra Half Track
ca_ES: Canó mitjà, Cobra i semieruga

en: Medium Cannon Cobra Hover
ca_ES: Canó mitjà, Cobra i planador

en: Medium Cannon Cobra Tracks
ca_ES: Canó mitjà, Cobra i eruga

en: Medium Cannon firing 76mm rounds
ca_ES: Canó mitjà que dispara projectils de 76mm

en: Medium Cannon Hardpoint
ca_ES: Canó mitjà fortificat

en: Medium Cannon Python Hover
ca_ES: Canó mitjà, Pitó i planador

en: Medium Cannon Python Tracks
ca_ES: Canó mitjà, Pitó i eruga

en: Medium Cannon Scorpion Hover
ca_ES: Canó mitjà, Escorpió i planador

en: Medium Cannon Scorpion Tracks
ca_ES: Canó mitjà, Escorpió i eruga

en: Medium Cannon Viper Tracks
ca_ES: Canó mitjà, Escurçó i eruga

en: Medium Super Heavy Body
ca_ES: Cos super-pesat mitjà

en: Mini-rocket armored strongpoint
ca_ES: Post fortificat armat amb mini-míssils

en: Mini-Rocket Array
ca_ES: Bateria de mini-míssils

en: Mini-Rocket Array Cobra Half-tracks
ca_ES: Bateria de mini-míssils, Cobra i semieruga

en: Mini-Rocket Array Cobra Tracks
ca_ES: Bateria de mini-míssils, Cobra i eruga

en: Mini-Rocket Array Viper Half Track
ca_ES: Formació de mini-míssils, Escurçó i semieruga

en: Mini-Rocket Array Viper Wheels
ca_ES: Formació de mini-míssils, Escurçó i rodes

en: Mini-Rocket Artillery
ca_ES: Artilleria mini-míssil

en: Mini-Rocket Artillery Cobra Half-tracks
ca_ES: Artilleria mini-míssil, Cobra, semieruga

en: Mini-Rocket Artillery Viper Wheels
ca_ES: Artilleria mini-míssil, Escurçó i rodes

en: Mini-Rocket Battery
ca_ES: Bateria mini-míssil

en: Mini-Rocket Cobra Half-Tracks
ca_ES: Mini-míssils, Cobra i semieruga

en: Mini-Rocket Cobra Tracks
ca_ES: Mini-míssils Cobra i eruga

en: Mini-Rocket Guard Tower
ca_ES: Torre de vigilància mini-míssil

en: Mini-Rocket Pod
ca_ES: Beina mini-míssil

en: Mini-Rocket Tower
ca_ES: Torre mini-míssil

en: Mini-Rocket Viper Half Track
ca_ES: Mini-míssils, Escurçó i semieruga

en: Mini-Rocket Viper Wheels
ca_ES: Mini-míssils, Escurçó i rodes

en: Missile accuracy +10%
ca_ES: +10% de precisió dels míssils

en: Missile actively seeks and homes on targets
ca_ES: El míssil busca activament els objectius i els fixa com a objectiu

en: Missile damage +25%
ca_ES: +25% de danys produïts pels míssils

en: Missile Fortress
ca_ES: Fortalesa amb míssils

en: Missile reload time -15%
ca_ES: -15% de temps de càrrega dels míssils

en: Missiles detect and lock-on to targets while loading
ca_ES: Els míssils detecten i fixen l'objectiu mentre es carreguen

en: Missile Upgrade
ca_ES: Millora de míssil

en: Mobile Repair Turret
ca_ES: Torreta de reparació mòbil

en: More armor and body points than Python
ca_ES: Més armadura i punts del cos que el Pitó

en: More armor and body points than Vengeance
ca_ES: Més armadura i punts de vida que venjança

en: Mortar
ca_ES: Morter

en: Mortar accuracy +10%
ca_ES: +10% de precisió dels morters

en: Mortar Autoloader
ca_ES: Carregador automàtic de morter

en: Mortar Autoloader Mk2
ca_ES: Carregador automàtic de morter 2

en: Mortar Autoloader Mk3
ca_ES: Carregador automàtic de morter 3

en: Mortar Cobra Half-tracks
ca_ES: Morter, Cobra i semieruga

en: Mortar damage +25%
ca_ES: +25% de danys produïts pels morters

en: Mortar Fast Loader
ca_ES: Carregador ràpid de morter

en: Mortar Pit
ca_ES: Fosa de morter

en: Mortar reload time -10%
ca_ES: -10% de temps de càrrega dels morters

en: Mortar Targeting Computer
ca_ES: Localització d'objectius d'ordinador per morters

en: MRL Emplacement
ca_ES: Emplaçament de bateria de mini míssils

en: Multi-barrel, rapid-fire machinegun
ca_ES: Metralladora multi-tub de foc ràpid

en: Multi Turret Body - Dragon
ca_ES: Torreta multi cos - Drac

en: Narrow area of effect
ca_ES: Àrea d'efecte estreta

en: Needle Gun
ca_ES: Canó d'agulla

en: Needle Gunner
ca_ES: Canoner d'agulla

en: Needle Gunner Cyborg
ca_ES: Canó d'agulla ciborg

en: Needle Gun Retribution Tracks
ca_ES: Canó d'agulla, retribució i eruga

en: Needle Gun Tiger Tracks
ca_ES: Canó d'agulla, tigre i eruga

en: Needle Gun Tower
ca_ES: Torre de canó d'agulla

en: Needle Gun Vengeance Tracks
ca_ES: Canó d'agulla, venjança i eruga

en: Neural Synapse Research Brain
ca_ES: Cervell de recerca sinàptica neural

en: Neural Synapse Research Brain Mk2
ca_ES: Cervell de recerca sinàptica neural 2

en: Neural Synapse Research Brain Mk3
ca_ES: Cervell de recerca sinàptica neural 3

en: New Advanced Weapon Available
ca_ES: Està disponible una nova arma avançada

en: New Artillery Missile Turret Available
ca_ES: Està disponible una nova torreta d'artilleria de míssils

en: New automated repair techniques
ca_ES: Noves tècniques de reparació automàtiques

en: New Base Structure Available
ca_ES: Està disponible una nova estructura de base

en: New battlefield computer system
ca_ES: Nou sistema d'ordinadors de camp de batalla

en: New Construction Options Available
ca_ES: Està disponible una nova opció de construcció

en: New Cyborg Research Available
ca_ES: Està disponible una nova recerca per ciborg

en: New Electronic Technology Discovered
ca_ES: S'ha descobert una nova tecnologia electrònica

en: New Laser Weapon Available
ca_ES: Està disponible una nova arma làser

en: New Missile Turret Available
ca_ES: Està disponible una nova torreta de míssils

en: New Paradigm Heavy Body
ca_ES: Cos pesat del Nou Paradigma

en: New Paradigm Light Body
ca_ES: Nou cos lleuger del Nou Paradigma

en: New Paradigm Medium body
ca_ES: Nou cos del Nou Paradigma

en: New power efficient propulsion
ca_ES: Nova propulsió amb energia eficient

en: New Power Generation Technology
ca_ES: Nova tecnologia de generació d'energia

en: New Propulsion Available
ca_ES: Està disponible un nou sistema de propulsió

en: New Propulsion Available for Design
ca_ES: Està disponible un nou sistema de propulsió per dissenyar

en: New Rail Gun Available
ca_ES: Nou llançador de rail disponible

en: New Repair Facility Repairs Damaged Units
ca_ES: La nova instal·lació de reparació repara les unitats malmeses

en: New Repair Technology Discovered
ca_ES: S'ha descobert una nova tecnologia de reparació

en: New research options available
ca_ES: Nova opció de recerca disponible

en: New Rocket Available
ca_ES: Està disponible un nou míssil

en: New SAM Turret Available
ca_ES: Està disponible una nova torreta de míssil terra-aire

en: New System Available
ca_ES: Està disponible un nou sistema

en: New Systems Structure Available
ca_ES: Està disponible un nou sistema d'estructures

en: New Systems Tower Available
ca_ES: Està disponible una nova torre de sistemes

en: New Systems Turret Available for Design
ca_ES: Està disponible una nova torreta de sistemes per dissenyar

en: New Systems Turret Available For Design
ca_ES: Està disponible una nova torreta de sistemes per dissenyar

en: New Thermal Emissions detection
ca_ES: Nova detecció d'emissions tèrmiques

en: New VTOL Missile Launcher
ca_ES: Nou llançador de míssils per convertiplà

en: NEXUS CWall
ca_ES: MurC de NEXUS

en: NEXUS Heavy Body
ca_ES: Cos pesat de NEXUS

en: NEXUS Intruder Program
ca_ES: Programa intrús NEXUS

en: NEXUS Intruder Program analyzed
ca_ES: S'ha analitzat el programa intrús NEXUS

en: NEXUS Light Body
ca_ES: Cos lleuger de NEXUS

en: Nexus Link
ca_ES: Enllaç NEXUS

en: NEXUS Link
ca_ES: Enllaç NEXUS

en: Nexus Link Tower
ca_ES: Torre d'enllaç Nexus

en: Nexus Link Turret
ca_ES: Torreta d'enllaç NEXUS

en: NEXUS Medium Body
ca_ES: Cos mitjà de NEXUS

en: NEXUS Resistance Circuits
ca_ES: Circuits de resistència a NEXUS

en: NEXUS Resistance Circuits Mk2
ca_ES: Circuits de resistència a NEXUS 2

en: NEXUS Resistance Circuits Mk3
ca_ES: Circuits de resistència a NEXUS 3

en: NEXUS Wall
ca_ES: Mur NEXUS

[ctx: rank]
en: Green
ca_ES: Novell

en: Oil Derrick
ca_ES: Pou de petroli

en: Oil Drum
ca_ES: Bidó de petroli

en: Oil Resource
ca_ES: Pou de petroli

en: On-board computer predicts target movement
ca_ES: L'ordinador d'abord prediu el moviment dels objectius

en: On-board diagnostic and repair systems
ca_ES: Sistemes de diagnosi i reparació incorporats

en: On-board resistance circuit systems
ca_ES: Sistemes de circuit d'a bord resistents

en: Orders assigned indirect fire units to fire at the enemy batteries
ca_ES: Ordena a les unitats assignades que disparin a les bateries enemigues

en: Orders assigned indirect fire units to fire at the enemy sensors
ca_ES: Ordena a les unitats assignades que disparin als sensors eneimcs

en: Or select the Repair Facility as a unit's target
ca_ES: O sel·leccioneu instal·lació de reparació com a objectiu de la unitat

en: Panther
ca_ES: Pantera

en: Pepperpot
ca_ES: Pot de pebre

en: Pepperpot Pit
ca_ES: Fosa de Pot de pebre

en: Phosphor Bomb Bay
ca_ES: Plataformes de bombes de fosfor

en: Phosphor Bomb Bay Mantis VTOL
ca_ES: Grups de bombes de fòsfor, Pregadéu i convertiplà

en: Pick-Up Truck
ca_ES: Camió de recollida

en: Plascrete
ca_ES: Ciment plàstic

en: Plascrete Mk2
ca_ES: Ciment plàstic 2

en: Plascrete Mk3
ca_ES: Ciment plàstic 3

en: Plasma Cannon
ca_ES: Canó de plasma

en: Plasma Cannon Emplacement
ca_ES: Emplaçament amb canó de plasma

en: Plasma Cannon firing plasma
ca_ES: Canó de plasma que dispara plasma

en: Plasma Cannon Wyvern Tracks
ca_ES: Canó de plasma, Víbria i eruga

en: Plasmite Bomb
ca_ES: Bomba de plasmit

en: Plasmite Flamer
ca_ES: Llançaflames de plasmit

en: Plasmite Flamer Bunker
ca_ES: Búnquer amb llançaflames de plasmit

en: Plasmite Flame-thrower
ca_ES: Llançaflames de plasmit

en: Plasmite Retribution VTOL
ca_ES: Plasmit, Retribució i convertiplà

en: Plasteel
ca_ES: Acer plàstic

en: Plasteel Mk2
ca_ES: Acer plàstic 2

en: Plasteel Mk3
ca_ES: Acer plàstic 3

en: Power cost and production time similar to Cobra
ca_ES: Costos en energia i temps de producció similars al Cobra

en: Power cost and production time similar to Viper
ca_ES: Costs en energia i temps de producció similars a l'Escurçó

en: Power cost and production time the same as Python
ca_ES: El cost i el temps de producció són com els del Pitó

en: Powerful Electronic magnetic pulse weapon
ca_ES: Arma de potents polsos electromagnètics

en: Power Generator
ca_ES: Generador

en: Power Module
ca_ES: Mòdul del generador

en: Power Module Available
ca_ES: Està disponible el mòdul del generador

en: Power output +25%
ca_ES: +25% de producció d'energia

en: Power output +30%
ca_ES: +30% de producció d'energia

en: Power Research Completed
ca_ES: S'ha completat la recerca del generador

en: Produces Cyborgs
ca_ES: Fabrica ciborgs

en: Project Medium Body
ca_ES: Cos mitjà del Projecte

en: Propylene Oxide gel treated to burn at higher temperatures
ca_ES: Gel d'òxid de propilè tractar per cremar a altes temperatures

en: Pulse Laser
ca_ES: Làser d'impulsos

en: Pulse Laser Emplacement
ca_ES: Emplaçament amb làser d'impulsos

en: Pulse Laser Hardpoint
ca_ES: Fortificació amb làser d'impulsos

en: Pulse Laser Leopard Hover
ca_ES: Làser d'impulsos, Lleopard i eruga

en: Pulse Laser Mantis Tracks
ca_ES: Làser d'impulsos, Pregadéu i eruga

en: Pulse Laser Panther Hover
ca_ES: Làser d'impulsos, Pantera i planador

en: Pulse Laser Python Tracks
ca_ES: Làser d'impulsos, Pitó i eruga

en: Pulse Laser Tiger Hover
ca_ES: Làser d'impulsos, Tigre i planador

en: Pulse Laser Tiger Tracks
ca_ES: Làser d'impulsos, Tigre i eruga

en: Pulse Laser Tower
ca_ES: Torre amb làser d'impulsos

en: Pulse Laser Wyvern Tracks
ca_ES: Làser d'impulsos, Víbria i eruga

en: Python
ca_ES: Pitó

en: Python Heavy Cannon Tracks
ca_ES: Canó mitjà, pitó i eruga

en: Quad 80mm Anti-Aircraft machinegun
ca_ES: Metralladora antiaèria de 4 canons de 80mm

en: Racked missile dispensers allow for fast reloading
ca_ES: Dispensador de míssils en grups per una càrrega ràpida

en: Radar Detector
ca_ES: Detector de ràdar

en: Radar Detector Tower
ca_ES: Torre detectora de ràdars

en: Radar detector tower detects enemy sensors
ca_ES: La torre detectora de radars detecta els sensors enemics

en: Rail Gun
ca_ES: llançador de rail

en: Rail Gun accuracy +10%
ca_ES: Precisió del llançador de rail +10%

en: Rail Gun damage +25%
ca_ES: Dany del llançador de rail +25%

en: Railgun Emplacement
ca_ES: Emplaçament de canó de rail

en: Rail Gun Emplacement
ca_ES: Emplaçament amb llançador de rail

en: Rail gun firing armor-piercing darts
ca_ES: Llançador de rails que dispara dards perforadors d'armadura

en: Rail Gun Hardpoint
ca_ES: Fortificació llançador de rail

en: Rail Gun Mantis Tracks
ca_ES: Llançador de rail, Pregadéu i eruga

en: Rail Gun reload time -15%
ca_ES: Temps de càrrega del llançador de rail -15%

en: Rail Gun ROF
ca_ES: Índex de foc del llançador de rail

en: Rail Gun ROF Mk2
ca_ES: Índex de foc del llançador de rail 2

en: Rail Gun ROF Mk3
ca_ES: Índex de foc del llançador de rail 3

en: Rail Gun Tiger Hover
ca_ES: Llançador de rail, Tigre i planador

en: Rail Gun Upgrade
ca_ES: Millora del llançador de rails

en: Rail Target Prediction Computer
ca_ES: Ordinador de predicció d'objectius per rail

en: Rapid Fire Chaingun
ca_ES: Metralladora ràpida

en: Rapid Fire Chaingun Upgrade
ca_ES: Millora de la metralladora ràpida

en: Rapid fire rail gun firing needle darts
ca_ES: Llançador de rail ràpid que dispara dards d'agulla

en: Rearming speed +30%
ca_ES: +30% a la velocitat de càrrega

en: Reduced chance of NEXUS take-over
ca_ES: Disminueix la possibilitat que NEXUS prengui el control

en: Refuels, rearms and repairs VTOLs
ca_ES: Omple els dipòsit, la munició i repara convertiplans

en: Reinforced Base Structure Materials
ca_ES: Materials d'estructura de base reforçats

en: Reinforced Base Structure Materials Mk2
ca_ES: Materials d'estructura de base reforçats 2

en: Reinforced Base Structure Materials Mk3
ca_ES: Materials d'estructura de base reforçats 3

en: Repair Cobra Tracks
ca_ES: Reparació, Cobra i eruga

en: Repair Facility
ca_ES: Instal·lació de reparació

en: Repair Scorpion Tracks
ca_ES: Reparació, Escorpí i eruga

en: Repair Speed +100%
ca_ES: +100% de velocitat de reparació

en: Repair Turret
ca_ES: Torreta de reparació

en: Repair Turret Cobra Tracks
ca_ES: Torreta de reparació, Cobra i eruga

en: Repair Turret Mantis Tracks
ca_ES: Torreta de reparació, Pregadéu i eruga

en: Repair Turret Viper Half-track
ca_ES: Torreta de reparació, Escurçó i semieruga

en: Repair Turret Viper Half-tracks
ca_ES: Torreta de reparació, Escurçó i semieruga

en: Repair Turret Viper Wheels
ca_ES: Torreta de reparació, escurço i rodes

en: Replaces all machineguns
ca_ES: Reemplaça totes les metralladores

en: Requires cyborg factory to produce
ca_ES: Necessiteu una fàbrica de ciborgs per produir

en: Requires heavy VTOL factory to produce
ca_ES: Necessita una fabrica de convertiplans gran per produir-se

en: Research Breakthrough Improves Construction Rates
ca_ES: La recerca ha millorat la velocitat de construcció

en: Research Facility
ca_ES: Centre de recerca

en: Research makes additional Cyborgs available
ca_ES: La investigació permet més ciborgs disponibles

en: Research Module
ca_ES: Mòdul del centre de recerca

en: Research Module Available
ca_ES: Està disponible el mòdul del centre de recerca

en: Research module expands research facilities
ca_ES: El mòdul de recerca expandeix els centres de recerca

en: Research speed +30%
ca_ES: +30% de velocitat de recerca

en: Research speed +85%
ca_ES: +85% de velocitat de recerca

en: Retaliation
ca_ES: Venjança

en: Retribution
ca_ES: Retribució

en: Ripple Rocket Battery
ca_ES: Bateria d'onada de coets

en: Ripple Rockets
ca_ES: Onada de coets

en: Robotic advances make new chaingun upgrade available
ca_ES: Els avanços en robòtica han permès millorar la metralladora

en: Robotic Cyborg Production Mk2
ca_ES: Producció robotitzada de ciborgs 2

en: Robotic Cyborg Production Mk3
ca_ES: Producció robotitzada de ciborgs 3

en: Robotic Factory Production
ca_ES: Fàbrica de producció robotitzada

en: Robotic Factory Production Mk2
ca_ES: Fàbrica de producció robotitzada 2

en: Robotic Factory Production Mk3
ca_ES: Fàbrica de producció robotitzada 3

en: Robotic loading system feeds rounds into breech
ca_ES: El sistema robotitzat carrega la munició a la recàmera

en: Robotic Manufacturing
ca_ES: Fabricació robotitzada

en: Robotic Repair Facility
ca_ES: Instal·lació de reparació robotitzada

en: Robotic Repair Facility Upgrade
ca_ES: Millora de la instal·lació de reparació de robots

en: Robotic Repair Facility Upgrade Mk2
ca_ES: Millora 2 de la instal·lació de reparació de robots

en: Robotic Repair Facility Upgrade Mk3
ca_ES: Millora 3 de la instal·lació de reparació de robots

en: Robotic VTOL Production Mk2
ca_ES: Producció robotitzada de convertiplans 2

en: Robotic VTOL Production Mk3
ca_ES: Producció robotitzada de convertiplans 2

en: Robotic VTOL Rearming
ca_ES: Robot de rearmament de convertiplans

en: Robotic VTOL Rearming Mk2
ca_ES: Robot de rearmament de convertiplans 2

en: Robotic VTOL Rearming Mk3
ca_ES: Robot de rearmament de convertiplans 3

en: Rocket accuracy +10%
ca_ES: +10% de precisió dels llançacoets

en: Rocket artillery; can be assigned to a sensor
ca_ES: Artilleria de míssils: pot ser assignada a un sensor

en: Rocket Autoloader
ca_ES: Carregador automàtic de coets

en: Rocket Autoloader Mk2
ca_ES: Carregador automàtic de coets 2

en: Rocket Autoloader Mk3
ca_ES: Carregador automàtic de coets 3

en: Rocket Buggy
ca_ES: Buggy llançacohets

en: Rocket damage +25%
ca_ES: +25% de danys produïts pels llançacoets

en: Rocket detects and locks on to engine emissions
ca_ES: El coet detecta i es fixa en les emissions dels motors

en: Rocket Jeep
ca_ES: Jeep llançacohets

en: Rocket Laser Designator
ca_ES: Punter làser per coets

en: Rocket reload time -15%
ca_ES: -15% de temps de càrrega dels llançacoets

en: Rocket tracks the laser designator to the target
ca_ES: El coet segueix el punter làser fins a l'objectiu

en: Rotary Howitzer - Hellstorm
ca_ES: Howitzer rotatiu - Tempesta del diable

en: Rotary MG Bunker
ca_ES: Búnquer amb MT rotativa

en: Rotary Mortar - Pepperpot
ca_ES: Morter rotatori - Pot de pebre

en: Ruined Factory
ca_ES: Fàbrica en ruines

en: SAM site with Avenger missiles
ca_ES: Lloc amb míssils terra-aire Venjador

en: SAM site with Vindicator missiles
ca_ES: Lloc amb míssils terra-aire Justicier

en: Scavenger
ca_ES: Carronyaires

en: Scavenger AT-Rocket Pit
ca_ES: Fosa de coets AT dels carronyaires

en: Scavenger Bunker
ca_ES: Búnquer dels carronyaires

en: Scavenger CornerWall
ca_ES: Cantonada de mur dels carronyaires

en: Scavenger Factory
ca_ES: Fàbrica de carronyaires

en: Scavenger Flame Tower
ca_ES: Torre llançaflames dels carronyaires

en: Scavenger Gun Tower
ca_ES: Torre metralladora dels carronyaires

en: Scavenger Horizontal Wall
ca_ES: Mur horitzontal dels carronyaires

en: Scavenger Power Generator
ca_ES: Generador dels carronyaires

en: Scavenger Rocket Pit
ca_ES: Fosa de coets dels carronyaires

en: School Bus
ca_ES: Autobús escolar

en: Scorpion
ca_ES: Escorpí

en: Scourge
ca_ES: Flagel

en: Scourge Cyborg
ca_ES: Ciborg Flagel

en: Scourge Mantis Hover
ca_ES: Flagel, Pregadéu i planador

en: Scourge Mantis Tracks
ca_ES: Flagel, Pregadéu i eruga

en: Scourge Missile
ca_ES: Míssil Flagel

en: Scourge Missile Hardpoint
ca_ES: Fortificació amb míssils Flagel

en: Scourge Missile Tower
ca_ES: Torre de míssils Flagel

en: Scourge Missile Wyvern Tracks
ca_ES: Míssil Flagel, Víbria i eruga

en: Scourge Python Tracks
ca_ES: Flagel, Pitó i eruga

en: Scourge Retaliation VTOL
ca_ES: Flagel, Venjança i convertiplà

en: Scrambler Turret
ca_ES: Torreta d'interferències

en: Search & Destroy Missiles
ca_ES: Míssils de carca i destrucció

en: Select new targets to continue the VTOL strikes
ca_ES: Seleccioneu nous objectius per continuar els atacs dels convertiplans

en: Self-guided rocket-powered shells
ca_ES: Munició amb guiatge automàtic i propulsió per coet

en: Self-Replicating Manufacturing
ca_ES: Fabricació copiada automàticament

en: Sensor Cobra Half-tracks
ca_ES: Sensor, Cobra i semieruga

en: Sensor Range +10%
ca_ES: +10% d'abast dels sensors

en: Sensor Range +15%
ca_ES: +15% d'abast dels sensors

en: Sensor Range +25%
ca_ES: +25% d'abast dels sensors

en: Sensors Improved
ca_ES: S'han millorat els sensors

en: Sensor Turret
ca_ES: Torreta sensor

en: Sensor Turret Cobra Half-tracks
ca_ES: Torreta de sensor, Cobra i semieruga

en: Sensor Turret Viper Wheels
ca_ES: Torreta sensor, Escurçó i rodes

en: Sensor Upgrade
ca_ES: Millora del sensor

en: Sensor Upgrade Mk2
ca_ES: Millora del sensor 2

en: Sensor Upgrade Mk3
ca_ES: Millora del sensor 3

en: Seraph Missile Array
ca_ES: Bateria de míssils Serafí

en: Seraph Missile Battery
ca_ES: Bateria de míssils Serafí

en: Shells detect and home to thermal heat signatures
ca_ES: El morter detecta i es fixa en les emissions tèrmiques

en: Slower than Python
ca_ES: Més lent que el Pitó

en: Slow moving Body
ca_ES: Cos de moviment lent

en: Speed: Fast
ca_ES: Velocitat: Ràpida

en: Speed: Medium
ca_ES: Velocitat: Mitjana

en: Speed: Slow
ca_ES: Velocitat: Lenta

en: Speed: VTOL
ca_ES: Velocitat: Convertiplà

en: Stabilized Mini-Rockets
ca_ES: Mini-míssils estabilitzats

en: Stabilized Mini-Rockets Mk2
ca_ES: Mini-míssils estabilitzats 2

en: Stabilized Rockets
ca_ES: Coets estabilitzats

en: Steals technology from enemies
ca_ES: Captura tecnologia dels enemics

en: Steals technology from structures and takes control of weapons
ca_ES: Roba tecnologia de les estructura i pren el control de les armes

en: Steel tower with machinegun
ca_ES: Torre d'acer amb metralladora

en: Stormbringer AA Laser
ca_ES: Làser AA Tormentós

en: Stormbringer Emplacement
ca_ES: Emplaçament Tormentós

en: Strike mission continues until enemy destroyed or they retreat
ca_ES: La missió continua fins que l'enemic és destruït o es retira

en: Stronger Commander Turret Available for Design
ca_ES: Està disponible una nova torreta comandant per dissenyar

en: Structure Research Completed
ca_ES: S'ha completat la recerca de l'estructura

en: Sunburst AA
ca_ES: AA Esclat

en: Sunburst AA Rocket Array
ca_ES: Bateria de coets AA Esclat

en: Sunburst AA Site
ca_ES: Punt de foc AA tipus Esclat

en: Supercrete
ca_ES: Ciment superarmat

en: Supercrete Mk2
ca_ES: Ciment super-armat 2

en: Supercrete Mk3
ca_ES: Ciment super-armat 3

en: Superdense Composite Alloys
ca_ES: Aliatge superdens de compòsit

en: Superdense composite alloys and energy-absorbing fibres
ca_ES: Aliatge de compòsit superdens i fibres absorbents d'energia

en: Superdense Composite Alloys Mk2
ca_ES: Aliatge superdens de compòsit 2

en: Superdense Composite Alloys Mk3
ca_ES: Aliatge superdens de compòsit 3

en: Superhot Flamer Gel
ca_ES: Gel de llançaflames supercalent

en: Superhot Flamer Gel Mk2
ca_ES: Gel de llançaflames super-calent 2

en: Superhot Flamer Gel Mk3
ca_ES: Gel de llançaflames super-calent 3

en: Superhot Plasmite gel
ca_ES: Gel de plasmit super-calent

en: Superhot Plasmite gel Mk2
ca_ES: Gel de plasmit super-calent 2

en: Superhot Plasmite gel Mk3
ca_ES: Gel de plasmit super-calent 3

en: Super Transport Available
ca_ES: Està disponible un Super Transport

en: Super Transport Body
ca_ES: Cos Super Transport

en: Surface-to-air missile
ca_ES: Míssil terra-aire

en: Synaptic Link
ca_ES: Enllaç sinàptic

en: Synaptic Link allows humans to interface directly with computers
ca_ES: L'enllaç sinàptic permet als humans interactuar amb computadors

en: Synaptic link data analysis
ca_ES: Anàlisi de les dades de l'enllaç sinàptic

en: Synaptic Link Data Analysis
ca_ES: Anàlisi de les dades de l'enllaç sinàptic

en: Synaptic Link Data Analysis Mk2
ca_ES: Anàlisi de les dades de l'enllaç sinàptic 2

en: Synaptic Link Data Analysis Mk3
ca_ES: Anàlisi de les dades de l'enllaç sinàptic 3

en: Synaptic Link Scrambler technology
ca_ES: Tecnologia d'interferència de l'enllaç simbòlic

en: Synaptic Link technology breakthrough
ca_ES: Avanç important de la tecnologia d'enllaç sinàptic

en: Systems Research Completed
ca_ES: S'ha completat la recerca del sistema

en: Tank Killer
ca_ES: Destructor de tancs

en: Tank Killer Emplacement
ca_ES: Emplaçament destructor de tancs

en: Tank Killer Hardpoint
ca_ES: Fortificació destructora de tancs

en: Tank Killer Mantis Hover
ca_ES: Destructor de tancs, Pregadéu i planador

en: Tank Killer Mantis Tracks
ca_ES: Destructor de tancs, Pregadéu i eruga

en: Tank Killer Python Tracks
ca_ES: Destructor, Pitó i eruga

en: Tank Killer Rocket
ca_ES: Míssil destructor de tancs

en: Tank Killer Vengeance Tracks
ca_ES: Destructor de tancs, venjança i eruga

en: Tank Traps
ca_ES: Trampes per tanc

en: Target Acquisition Artillery Shells
ca_ES: Munició d'artilleria seguidora d'objectius

en: Target Acquisition Artillery Shells Mk2
ca_ES: Munició d'artilleria seguidora d'objectius 2

en: Target Acquisition Bombsight
ca_ES: Llançador de bombes seguidores d'objectiu

en: Target Acquisition Mortar Shells
ca_ES: Munició de morter seguidora d'objectius 2

en: Targeting systems compensate for distance and weather conditions
ca_ES: Sistemes d'apuntament que compensen la distància i les condicions atmosfèriques

en: Target Prediction Artillery Shells
ca_ES: Munició d'artilleria amb predicció d'objectiu

en: Target Prediction Computer
ca_ES: Ordinador amb predicció d'objectius

en: Target Prediction Missiles
ca_ES: Predicció d'objectius de míssils

en: Thermal Armor
ca_ES: Armadura tèrmica

en: Thermal Armor +35%
ca_ES: +35% d'armadura tèrmica

en: Thermal armor +40%
ca_ES: +40% d'armadura tèrmica

en: Thermal Armor +40%
ca_ES: +40% d'armadura tèrmica

en: Thermal Armor +45%
ca_ES: +45% d'armadura tèrmica

en: Thermal Armor Mk2
ca_ES: Armadura tèrmica 2

en: Thermal Armor Mk3
ca_ES: Armadura tèrmica 3

en: Thermal Imaging Bombsight
ca_ES: Objectius de bombardeig per imatge tèrmica

en: Thermal Imaging Mortar Shells
ca_ES: Projectils de morter per imatge tèrmica

en: Thermal Imaging Rockets
ca_ES: Coets d'imatge tèrmica

en: Thermite Bomb Bay
ca_ES: Plataformes de bombes de termita

en: Thermite Flamer
ca_ES: Llançaflames de termita

en: Thermopole Energizer
ca_ES: Energitzador de termopols

en: Thermopole Energizer Mk2
ca_ES: Energitzador de termopols 2

en: Thermopole Energizer Mk3
ca_ES: Energitzador de termopols 3

en: The VTOL returns to the selected pad for rearming
ca_ES: El convertiplà torna a la plataforma seleccionada a buscar munició

en: Tiger
ca_ES: Tigre

en: Titanium-reinforced concrete
ca_ES: Ciment reforçat amb titani

en: Tracked Propulsion
ca_ES: Propulsió per eruga

en: Tracks
ca_ES: Eruga

en: Tracks and directs in-flight rocket to target
ca_ES: Apunta i corregeix el camí del míssil fins a l'objectiu

en: Tracks II
ca_ES: Eruga II

en: Tracks III
ca_ES: Eruga III

en: Transport Body
ca_ES: Cos de transport

en: Trike
ca_ES: Tricicle

en: Truck
ca_ES: Camió

en: Truck Cobra Hover
ca_ES: Camió, Cobra i planador

en: Truck Mantis Hover
ca_ES: Camió, Pregadéu i planador

en: Truck Scorpion Hover
ca_ES: Camió, Escorpí i planador

en: Tungsten-Tipped MG Bullets
ca_ES: Bales de metralladora amb punta de tungstè

en: Tungsten-Tipped MG Bullets Mk2
ca_ES: Bales de metralladora amb punta de tungstè 2

en: Tungsten-Tipped MG Bullets Mk3
ca_ES: Bales de metralladora amb punta de tungstè 3

en: Turbo-Charged Engine Mk2
ca_ES: Motor Turbo 2

en: Turbo-Charged Engine Mk3
ca_ES: Motor Turbo 3

en: Twin 7.62mm machineguns
ca_ES: Doble metralladora de 7.62 milimetres

en: Twin Assault Cannon
ca_ES: Doble canó d'assalt

en: Twin Assault Cannon Bunker
ca_ES: Búnquer amb doble canó d'assalt

en: Twin Assault Gun
ca_ES: Doble rifle d'assalt

en: Twin Assault Gun Hardpoint
ca_ES: Fortificació amb doble rifle d'assalt

en: Twin Machinegun
ca_ES: Metralladora doble

en: Twin Machinegun Bunker
ca_ES: Búnquer amb metralladora doble

en: Twin Machinegun Guard Tower
ca_ES: Torre de guarda amb metralladora doble

en: Twin Machinegun Viper Half-tracks
ca_ES: Doble metralladora, Escurçó i semieruga

en: Twin Machinegun Viper Tracks
ca_ES: Doble metralladora Escurçó i eruga

en: Twin Machinegun Viper Wheels
ca_ES: Doble metralladora, Escurçó i semieruga

en: Twin Medium Anti-Aircraft Laser
ca_ES: Làser mitjà doble antiaeri

en: Twin Multi-barrel, rapid-fire machinegun
ca_ES: Metralladora de foc ràpid, doble multitub

en: Unit Research Completed
ca_ES: S'ha completat la recerca de la unitat

en: Upgraded battlefield computer system
ca_ES: Sistemes per ordinadors de batalla millorats

en: Uplink Sensor
ca_ES: Sensor de connexió

en: Use a truck to add modules to a factory
ca_ES: Feu servir un camió per afegir mòduls a la fàbrica

en: Use a truck to add the module to a power generator
ca_ES: Feu servir un camió per afegir el mòdul a un generador

en: Use a truck to add the module to a research facility
ca_ES: Feu servir un camió per afegir un mòdul a un centre de recerca

en: Uses advanced cannon technology
ca_ES: Fa servir tecnologia de canó avançada

en: Uses advanced mass driver railgun technology
ca_ES: Fa servir tecnologia de conductor massiu de canó de rail

en: Uses advanced missile gun technology
ca_ES: Fa servir tecnologia de llançadora de míssils avançada

en: Uses advanced rocket gun technology
ca_ES: Fa servir tecnologia de llançacoets avançada

en: Use the Command Console to send units back for repair
ca_ES: Feu servir la consola de comandament per enviar les unitats a reparar

en: Vapor Turbine boosts power output
ca_ES: Generador impulsat per turbina de vapor

en: Vapor Turbine Generator
ca_ES: Generador de turbina de vapor

en: Vapor Turbine Generator Mk2
ca_ES: Generador de turbina de vapor 2

en: Vapor Turbine Generator Mk3
ca_ES: Generador de turbina de vapor 3

en: Vehicle speed +5%
ca_ES: +5% de velocitat dels vehicles

en: Vehicle Superdense Thermal Armor
ca_ES: Armadura tèrmica superdensa per vehicle

en: Vehicle Superdense Thermal Armor Mk2
ca_ES: Armadura tèrmica superdensa 2 per vehicle

en: Vehicle Superdense Thermal Armor Mk3
ca_ES: Armadura tèrmica superdensa 3 per vehicle

en: Vengeance
ca_ES: Venjança

en: Vengeance Tracks Gauss Cannon
ca_ES: Canó Gauss, Venjança i eruga

en: Vengeance Tracks Gauss Scourge
ca_ES: Flagel Gauss, Venjança i eruga

en: Vengeance Tracks Rail Gun
ca_ES: Llançador de rail, Venjança i eruga

en: Vertical Take Off and Landing Propulsion
ca_ES: Propulsió per enlairar-se i aterrar verticalment

en: Very expensive to produce
ca_ES: De producció molt cara

en: Very high power costs and very slow to produce
ca_ES: Cost energètic de producció elevat i molt lent de fabricar

en: Very slow moving Body
ca_ES: Cos de moviment molt lent

en: Very slow recharge time
ca_ES: Temps de càrrega molt baix

en: Vindicator Hardpoint
ca_ES: Fortificació Justicier

en: Vindicator SAM
ca_ES: Míssils terra-aire Justicier

en: Vindicator SAM Site
ca_ES: Lloc amb míssil terra-aire Justicier

en: Viper
ca_ES: Escurçó

en: VTOL
ca_ES: Convertiplà

en: VTOL Assault Cannon
ca_ES: Canó d'assalt per convertiplà

en: VTOL Assault Gun
ca_ES: Rifle d'assalt per convertiplà

en: VTOL Bunker Buster
ca_ES: Anti-búnker per convertiplà

en: VTOL Bunker Buster Bug VTOL
ca_ES: Anti-búnquer, Insecte, convertiplà

en: VTOL Bunker Buster Scorpion VTOL
ca_ES: Anti-búnquer, Escorpí i convertiplà

en: VTOL Cannon
ca_ES: Canó per convertiplà

en: VTOL CB Radar Tower
ca_ES: Torre radar de convertiplà CB

en: VTOL CB Radar Turret
ca_ES: Torreta radar CB per convertiplà

en: VTOL CB Tower
ca_ES: Torreta AB convertipla

en: VTOL CB Tower detects enemy indirect fire batteries
ca_ES: Les torretes AB convertiplans detecten les bateries de foc indirecte

en: VTOL CB Turret
ca_ES: Torreta de convertiplà CB

en: VTOL Cluster Bomb Bay
ca_ES: Grups de bombes de raïm per convertiplà

en: VTOL Cluster Bomb Bay Bug VTOL
ca_ES: Grups de bombes de raïm, Insecte, convertiplà

en: VTOL Cluster Bomb Bay Scorpion VTOL
ca_ES: Grups de bombes de raïm, Escorpí i convertiplà

en: VTOL Cluster Bombs Bay
ca_ES: Plataforma de bombes de raïm per convertiplà

en: VTOL EMP Missile Launcher
ca_ES: Llançador de míssils PEM per convertiplà

en: VTOL Factory
ca_ES: Fàbrica de convertiplans

en: VTOL factory enables VTOL production
ca_ES: La fàbrica de convertiplans permet produir convertiplans

en: VTOL Flashlight
ca_ES: Llanterna per convertiplà

en: VTOL Heap Bomb Bay
ca_ES: Plataforma de bombes MEPA per convertiplà

en: VTOL Heavy Laser
ca_ES: Làser pesat per convertiplà

en: VTOL Heavy Machinegun
ca_ES: Metralladora pesada per convertiplà

en: VTOL Hyper Velocity Cannon
ca_ES: Canó d'hiper-velocitat per convertiplà

en: VTOL Hyper Velocity Cannon Bug VTOL
ca_ES: Canó d'hiper-velocitat, Insecte i convertiplà

en: VTOL Hyper Velocity Cannon Mantis VTOL
ca_ES: Canó d'hiper-velocitat, Pregadéu i convertiplà

en: VTOL Hyper Velocity Cannon Scorpion VTOL
ca_ES: Canó d'hiper-velocitat, Escorpí i convertiplà

en: VTOL II
ca_ES: Convertiplà II

en: VTOL III
ca_ES: Convertiplà III

en: VTOL Lancer
ca_ES: Llançadora per convertiplà

en: VTOL Lancer Bug VTOL
ca_ES: Llançadora, Insecte, convertiplà

en: VTOL Lancer Mantis VTOL
ca_ES: Llançadora, Pregadéu i convertiplà

en: VTOL Lancer Scorpion VTOL
ca_ES: Llançadora, Escorpí i convertiplà

en: VTOL Machinegun
ca_ES: Metralladora per convertiplà

en: VTOL Mini-Rocket
ca_ES: Mini-míssil per convertiplà

en: VTOL Needle Gun
ca_ES: Canó d'agulla per convertiplà

en: VTOL Phosphor Bomb Bay
ca_ES: Plataforma de bombes de fosfor per convertiplà

en: VTOL Plasmite Bomb Bay
ca_ES: Plataforma de bombes de plasmit per convertiplà

en: VTOL Propulsion
ca_ES: Propulsió per convertiplà

en: VTOL Pulse Laser
ca_ES: Làser d'impulsos per convertiplà

en: VTOL Radar Tower
ca_ES: Torre radar de vonvertiplà

en: VTOL Rail Gun
ca_ES: Canó de rail per convertiplà

en: VTOL Rearming Pad
ca_ES: Plataf. de rearm. de convertipl.

en: VTOL rearming pads required to keep VTOLs flying
ca_ES: Necessiteu plataformes de convertiplans per mantenir-los volant

en: VTOL Scourge Missile
ca_ES: Míssil Flagel per convertiplà

en: VTOL Strike Tower
ca_ES: Torre de detecció de convertiplans

en: VTOL Strike Tower detects approaching enemies
ca_ES: La torre de detecció de convertiplans detecta l'aproximació d'enemics

en: VTOL Strike Turret
ca_ES: Torreta sensor d'atac de convertiplà

en: VTOL Strike turret used to spot targets
ca_ES: Torreta sensor d'atac de convertiplans emprada per localitzar objectius

en: VTOL Sunburst AA
ca_ES: AA Esclat per Convertiplà

en: VTOL Tank Killer
ca_ES: Destructor de tancs per convertiplà

en: VTOL Thermite Bomb Bay
ca_ES: Plataforma de bombes de termita per convertiplà

en: VTOL Twin Machinegun
ca_ES: Doble metralladora per convertiplà

en: Warehouse
ca_ES: Magatzem

en: Weapon Research Completed
ca_ES: S'ha completat la recerca de l'arma

en: Wheeled Propulsion
ca_ES: Propulsió amb rodes

en: Wheels
ca_ES: Rodes

en: Wheels II
ca_ES: Rodes II

en: Wheels III
ca_ES: Rodes III

en: Whirlwind AA Site
ca_ES: Punt de foc AA tipus Remolí

en: Whirlwind AA Turret
ca_ES: Torreta AA tipus Remolí

en: Whirlwind Hardpoint
ca_ES: Fortificació Remolí

en: Wide Spectrum Sensor
ca_ES: Sensor d'ample espectre

en: Wide Spectrum Sensor Tower
ca_ES: Torre sensor d'ampli espectre

en: Wreck
ca_ES: Restes

en: Wrecked Bridge
ca_ES: Restes de pont

en: Wrecked Tanker
ca_ES: Restes de camió cisterna

en: Wrecked Van
ca_ES: Restes de furgoneta

en: Wrecked Vehicle
ca_ES: Restes de vehicle

en: Wyvern
ca_ES: Víbria

en: Warzone 2100 Map / Mod File
ca_ES: Fitxer de mapa/modificador de Warzone 2100

en: Warzone 2100 Campaign Mod File
ca_ES: Fitxer modificador de campanya de Warzone 2100

en: Warzone 2100 Multiplayer Mod File
ca_ES: Fitxer modificador de partides multijugador de Warzone 2100

en: Warzone 2100 Global Mod File
ca_ES: Fitxer modificador global de Warzone 2100

en: Warzone 2100 Music Mod File
ca_ES: Fitxer modificador de música del Warzone 2100

en: Postnuclear realtime strategy
ca_ES: Estratègia en temps real postnuclear

en: Strategy Game
ca_ES: Partida d'estratègia

en: %s wants to enable debug mode. Enabled: %s, Disabled: %s.
ca_ES: %s vol habilitar el mode de depuració. Habilitat: %s, Deshabilitat: %s.

en: %s wants to disable debug mode. Enabled: %s, Disabled: %s.
ca_ES: %s vol deshabilitar el mode de depuració. Habilitat: %s, Deshabilitat: %s.

en: Debug mode now enabled!
ca_ES: El mode de depuració ara està habilitat!

en: Debug mode now disabled!
ca_ES: El mode de depuració ara està deshabilitat!

en: Set configuration directory
ca_ES: Estableix la carpeta de configuració

en: configuration directory
ca_ES: carpeta-configuració

en: data directory
ca_ES: carpeta-dades

en: Show debug for given level
ca_ES: Mostra la depuració al nivell indicat

en: debug level
ca_ES: nivell de depuració

en: Log debug output to file
ca_ES: Desa la sortida de depuració en un fitxer

en: file
ca_ES: fitxer

en: Flush all debug output written to stderr
ca_ES: Buida tota la sortida de depuració a stderr

en: Play in fullscreen mode
ca_ES: Juga en mode de pantalla completa

en: Enable a global mod
ca_ES: Habilita un mod global

en: Enable a campaign only mod
ca_ES: Habilita un mod només per la campanya

en: Enable a multiplay only mod
ca_ES: Habilita un mod només pel mode multijug.

en: Disable asserts
ca_ES: Deshabilita les assercions

en: Causes a crash to test the crash handler
ca_ES: Provoca una fallada per provar-ne el gestor

en: savegame
ca_ES: partida-desada

en: Play in windowed mode
ca_ES: Juga en mode finestra

en: Show version information and exit
ca_ES: Mostra informació de la versió i surt

en: Set the resolution to use
ca_ES: Estableix la resolució que es farà servir

en: WIDTHxHEIGHT
ca_ES: AMPLADAxALÇADA

en: Enable shadows
ca_ES: Habilita les ombres

en: Disable shadows
ca_ES: Deshabilita les ombres

en: Enable sound
ca_ES: Habilita el so

en: Disable sound
ca_ES: Deshabilita el so

en: host
ca_ES: amfitrió

en: Enable texture compression
ca_ES: Habilita la compressió de textures

en: Disable texture compression
ca_ES: Deshabilita la compressió de textures

en: Commander needs a higher level to command more units
ca_ES: El comandant necessita un nivell més gran per controlar més unitats

en: My Game
ca_ES: La meva partida

en: Player
ca_ES: Jugador

en: New Vehicle
ca_ES: Vehicle nou

en: Vehicle Body
ca_ES: Cos del vehicle

en: Vehicle Propulsion
ca_ES: Propulsió del vehicle

en: Vehicle Turret
ca_ES: Torreta del vehicle

en: Delete Design
ca_ES: Esborra disseny

en: Store Template
ca_ES: Desa la plantila

en: Kinetic Armour
ca_ES: Armadura

en: Thermal Armour
ca_ES: Protecció tèrmica

en: Engine Output
ca_ES: Motor

en: Weight
ca_ES: Pes

en: Total Power Required
ca_ES: Energia total requerida

en: Total Body Points
ca_ES: Punts totals del cos

en: Power Usage
ca_ES: Us d'energia

en: Hydra
ca_ES: Hidra

en: Sensor Range
ca_ES: Abast del sensor

en: ECM Power
ca_ES: Consum dels ECM

en: Build Points
ca_ES: Punts de construcció

en: Range
ca_ES: Abast

en: Damage
ca_ES: Desperfece

en: Rate-of-Fire
ca_ES: Velocitat de foc

en: Air Speed
ca_ES: Velocitat a l'aire

en: Road Speed
ca_ES: Velocitat en carretera

en: Off-Road Speed
ca_ES: Velocitat fora de carretera

en: Water Speed
ca_ES: Velocitat a l'aigua

en: Weapons
ca_ES: Armament

en: Systems
ca_ES: Sistemes

en: Player left
ca_ES: Ha marxat un jugador

en: Player dropped
ca_ES: Ha caigut un jugador

en: Waiting for other players
ca_ES: S'està esperant els altres jugadors

en: Out of sync
ca_ES: S'ha perdut el sincronisme

en: Cannot Build. Oil Resource Burning.
ca_ES: No es pot construir. El pou de petroli està incendiat.

en: Unit Lost!
ca_ES: Heu perdut una unitat!

en: Structure Restored
ca_ES: Estructura recuperada

en: Group %u selected - %u Unit | Group %u selected - %u Units
ca_ES[0]: S'ha seleccionat el grup %u - %u unitat
ca_ES[1]: S'ha seleccionat el grup %u - %u unitats

en: %u unit assigned to Group %u | %u units assigned to Group %u
ca_ES[0]: S'ha assignat %u unitat al grup %u
ca_ES[1]: S'ha assignat %u unitats al grup %u

en: Centered on Group %u - %u Unit | Centered on Group %u - %u Units
ca_ES[0]: S'ha centrat al grup %u - %u unitat
ca_ES[1]: S'ha centrat al grup %u - %u unitats

en: Aligning with Group %u - %u Unit | Aligning with Group %u - %u Units
ca_ES[0]: S'alinea amb el grup %u - %u Unitat
ca_ES[1]: S'alinea amb el grup %u - %u Unitats

en: Single Player
ca_ES: Un jugador

en: Multi Player
ca_ES: Partida en xarxa

en: Tutorial
ca_ES: Aprenentatge

en: Options
ca_ES: Opcions

en: View Intro
ca_ES: Veure la introducció

en: Quit Game
ca_ES: Sortir

en: MAIN MENU
ca_ES: MENÚ PRINCIPAL

en: Fast Play
ca_ES: Partida ràpida

en: TUTORIALS
ca_ES: APRENENTATGE

[ctx: menu]
note: TRANSLATORS: "Return", in this context, means "return to previous screen/menu"
en: Return
ca_ES: Torna

en: New Campaign
ca_ES: Campanya nova

en: Start Skirmish Game
ca_ES: Escaramussa

en: Challenges
ca_ES: Desafiaments

en: Load Campaign Game
ca_ES: Carrega una campanya

en: Load Skirmish Game
ca_ES: Carrega una escaramussa

en: SINGLE PLAYER
ca_ES: UN JUGADOR

en: Campaign videos are missing! Get them from http://wz2100.net
ca_ES: Falten els vídeos de la campanya! Obteniu-los a http://wz2100.net

en: Load Campaign Saved Game
ca_ES: Carrega una campanya desada

en: Load Skirmish Saved Game
ca_ES: Carrega una escaramussa desada

en: MULTI PLAYER
ca_ES: JOC EN XARXA

en: Host Game
ca_ES: Crea una partida

en: Join Game
ca_ES: Uneix-te a una partida

en: OPTIONS
ca_ES: OPCIONS

en: Game Options
ca_ES: Opcions del joc

en: Graphics Options
ca_ES: Opcions dels gràfics

en: Video Options
ca_ES: Opcions dels vídeos

en: Audio Options
ca_ES: Opcions de l'àudio

en: Mouse Options
ca_ES: Opcions del ratolí

en: Key Mappings
ca_ES: Mapatge de tecles

en: Fullscreen
ca_ES: Pant. completa

en: Unsupported
ca_ES: No és compatible

en: Off
ca_ES: Inactiu

en: Black
ca_ES: Negre

en: On
ca_ES: Actiu

en: Rotating
ca_ES: Giratori

en: Fixed
ca_ES: Fixe

en: Video Playback
ca_ES: Reprod. dels vídeos

en: Scanlines
ca_ES: Línies d'escaneig

en: Subtitles
ca_ES: Subtitols

en: Shadows
ca_ES: Ombres

en: GRAPHICS OPTIONS
ca_ES: OPCIONS DELS GRÀFICS

en: Voice Volume
ca_ES: Volum veu

en: FX Volume
ca_ES: Volum efectes

en: Music Volume
ca_ES: Volum música

en: AUDIO OPTIONS
ca_ES: OPCIONS DE L'ÀUDIO

en: Windowed
ca_ES: Finestra

en: * Takes effect on game restart
ca_ES: * Té efecte quan reinicieu

en: Graphics Mode*
ca_ES: Mode gràfic*

en: Resolution*
ca_ES: Resolució*

en: Texture size
ca_ES: Mida de la textura

en: Vertical sync
ca_ES: Sincro. vertical

en: VIDEO OPTIONS
ca_ES: OPCIONS DE VIDEO

en: Middle Mouse
ca_ES: Botó del mig

en: Right Mouse
ca_ES: Botó dret

en: Reverse Rotation
ca_ES: Rotació inversa

en: Trap Cursor
ca_ES: Captura el cursor

en: Switch Mouse Buttons
ca_ES: Intercanvia els botons

en: Rotate Screen
ca_ES: Rota la pantalla

en: MOUSE OPTIONS
ca_ES: OPCIONS DEL RATOLÍ

en: Easy
ca_ES: Fàcil

en: Hard
ca_ES: Difícil

en: Insane
ca_ES: Demencial

en: Language
ca_ES: Idioma

en: Scroll Speed
ca_ES: Veloc. desplaçament

en: Unit Colour:
ca_ES: Color de les unitats:

en: Campaign
ca_ES: Campanya

en: Skirmish/Multiplayer
ca_ES: Escaramussa/multijugador

en: GAME OPTIONS
ca_ES: OPCIONS DE JOC

en: GAME SAVED:
ca_ES: S'HA DESAT LA PARTIDA:

en: Player %u is cheating (debug menu) him/herself a new structure: %s.
ca_ES: El jugador %u està fent trampes (mode depuració) amb una nova estructura: %s

en: Player %u is cheating (debug menu) him/herself a new feature: %s.
ca_ES: El jugador %u està fent trampes (mode depuració) amb una nova funció: %s

en: Player %u is cheating (debug menu) him/herself a new droid: %s.
ca_ES: El jugador %u està fent trampes (mode depuració) amb un nou ciborg: %s

en: Player %u is cheating (debug menu) him/herself a new droid.
ca_ES: El jugador %u està fent trampes (mode depuració) amb un nou ciborg.

en: Power
ca_ES: Energia

en: Progress Bar
ca_ES: Barra de progrés

en: Factory Delivery Point
ca_ES: Punt de lliurament de la fàbrica

en: Loop Production
ca_ES: Producció en bucle

en: Ally progress
ca_ES: Progrés aliat

en: Resume Game
ca_ES: Continua la partida

en: Quit
ca_ES: Surt

en: WARNING: You're the host. If you quit, the game ends for everyone!
ca_ES: Avís: Sou l'amfitrió. Si sortiu, la partida s'acabarà per tothom!

en: Tactical UI (Target Origin Icon): Show
ca_ES: UI tàctic (Icona d'origen tactic): Mostra

en: Tactical UI (Target Origin Icon): Hide
ca_ES: UI tàctic (Icona d'origen tàctic): Amaga

en: Load Game
ca_ES: Carrega una part.

en: Save Game
ca_ES: Desa la partida

en: Host has quit the game!
ca_ES: L'amfitrió ha tancat la partida!

en: The game can't continue without the host.
ca_ES: La partida no pot continuar sense l'amfitrió.

en: -->  QUIT  <--
ca_ES: -->  Surt  <--

en: Save Campaign Game
ca_ES: Desa la campanya

en: Save Skirmish Game
ca_ES: Desa l'escaramussa

en: The required mod could not be loaded: %s
    
    Warzone will try to load the game without it.
ca_ES: No es pot carregar el modificador requerit: %s
    
    Warzone provarà de carregar la partida sense ell.

en: Waiting for Power
ca_ES: S'està esperant energia

en: Build Progress
ca_ES: Progrés de la fabricació

en: Construction Progress
ca_ES: Progres de la construcció

en: Research Progress
ca_ES: Progrés de la recerca

en: Need more resources!
ca_ES: Necessiteu més recursos!

en: PAUSED
ca_ES: EN PAUSA

en: Research Update
ca_ES: Recerca actualitzada

en: Project Goals
ca_ES: Objectius del Projecte

en: Current Objective
ca_ES: Objectiu actual

en: New Intelligence Report
ca_ES: Nou informe d'inteligència

en: Retreat at Medium Damage
ca_ES: Retira amb desperfectes mitjans

en: Retreat at Heavy Damage
ca_ES: Retira amb desperfectes elevats

en: Do or Die!
ca_ES: Fes-ho o mor!

en: Fire-At-Will
ca_ES: Dispara quan vulgui

en: Return Fire
ca_ES: Torna el foc

en: Hold Fire
ca_ES: No disparis

en: Patrol
ca_ES: Patrulla

en: Return For Repair
ca_ES: Torna per ser reparat

en: Return To HQ
ca_ES: Torna al QG

en: Go to Transport
ca_ES: Ves al transport

en: Return for Recycling
ca_ES: Torna per ser reciclat

en: Recycle
ca_ES: Recicle

en: Assign Factory Production
ca_ES: Assigna la producció de la fàbrica

en: Assign Cyborg Factory Production
ca_ES: Assigna la producció de la fàbrica de ciborgs

en: Assign Fire Support
ca_ES: Assigna el foc de suport

en: Assign VTOL Factory Production
ca_ES: Assigna la producció de la fàbrica de convertiplans

en: Circle
ca_ES: Cercle

en: Sorry, that cheat is disabled in multiplayer games.
ca_ES: Ho lamento, aquesta trampa està deshabilitada a les partides multijugador.

en: Warning! This cheat is buggy.  We recommend to NOT use it.
ca_ES: Alerta! Aquesta trampa pot contenir errades. Us recomanem que NO la feu servir.

en: Ouch! Droid's health is down 20%!
ca_ES: Aix! La salut de l'androide està per sota del 20%!

en: Ouch! Structure's health is down 20%!
ca_ES: Aix! La salut de l'estructura està per sota del 20%!

en: Lets us see what you see!
ca_ES: Deixeu-me veure el que veieu!

en: Fine, weapon & sensor display is off!
ca_ES: Molt bé, la pantalla de les armes i els sensors està apagada!

en: (Player %u) is using cheat :%s
ca_ES: (El jugador %u) fa servir trampes :%s

en: Hard as nails!!!
ca_ES: Dur com les ungles!!!

en: Takings thing easy!
ca_ES: Agafant-se les coses amb calma!

en: 1000 big ones!!!
ca_ES: 1000 dels grossos!!!

en: Power overwhelming
ca_ES: Energia desbordant

en: Back to normality!
ca_ES: Tornada a la normalitat

en: Getting tricky!
ca_ES: Us esteu tornant trampós!

en: Twice as nice!
ca_ES: El doble de bonic!

en: FPS display is enabled.
ca_ES: S'ha habilitat el visor de FPS

en: FPS display is disabled.
ca_ES: S'ha deshabilitat el visor de FPS

en: (Player %u) is using a cheat :Num Droids: %d  Num Structures: %d  Num Features: %d
ca_ES: (Jugador %u) fa servir una trampa: Nº ciborgs: %d  Nº estructures: %d  Nº Funcions: %d

en: Infinite power disabled
ca_ES: Energia infinita deshabilitada

en: Infinite power enabled
ca_ES: Energia infinita habilitada

en: All items made available
ca_ES: Estan disponibles tots els objectes

en: Fog on
ca_ES: Boira activada

en: Fog off
ca_ES: Boira desactivada

en: Warning!  This cheat can cause dire problems later on! [%s]
ca_ES: Alerta!  Aquesta trampa pot portar problemes tard o d'hora! [%s]

en: Ending Mission.
ca_ES: Es finalitza la missió.

en: God Mode ON
ca_ES: Mode Déu activat

en: God Mode OFF
ca_ES: Mode Déu desactivat

en: View Aligned to North
ca_ES: Vista alineada al nord

en: Trap cursor %s
ca_ES: Cursor atrapat %s

en: Researched EVERYTHING for you!
ca_ES: TOT investigat per vos!

en: (Player %u) is using cheat :%s %s
ca_ES: (Jugador %u) fa servir una trampa: %s %s

en: Researched
ca_ES: Investigat

en: Only displaying energy bars when selected
ca_ES: Només es mostra les barres d'energia quan es selecciona

en: Always displaying energy bars for units
ca_ES: Sempre mostra les barres d'energia de les unitats

en: Always displaying energy bars for units and structures
ca_ES: Sempre mostra les barres d'energia de les unitats i estructures

en: Debug menu is Open
ca_ES: S'ha obert el menú de depuració

en: Unable to locate any oil derricks!
ca_ES: No es pot trobar cap pou de petroli!

en: Oh, the weather outside is frightful... SNOW
ca_ES: Oh, el temps fora és glaçat... NEVA

en: Singing in the rain, I'm singing in the rain... RAIN
ca_ES: Cantant sota la pluja, «I'm singing in the rain...» Plou

en: Forecast : Clear skies for all areas... NO WEATHER
ca_ES: El temps: Cels clars arreu... SENSE TEMPS

en: Warning! This can have drastic consequences if used incorrectly in missions.
ca_ES: Alerta! Això pot tenir conseqüències dràstiques si es fa servir malament a les missions.

en: All enemies destroyed by cheating!
ca_ES: Tots els enemics han estat destruïts fent trampes!

en: Destroying selected droids and structures!
ca_ES: Es destrueixen els ciborgs i estructures seleccionats!

en: Centered on player HQ, direction NORTH
ca_ES: Centrat en el QG del jugador, direcció NORD

en: Unable to locate HQ!
ca_ES: No es pot localitzar el QG

en: Formation speed limiting has been removed from the game due to bugs.
ca_ES: El límit de velocitat de les formacions ha estat retirat del joc per que té errades.

en: Vertical rotation direction: Normal
ca_ES: Direcció de rotació vertical: Normal

en: Vertical rotation direction: Flipped
ca_ES: Direcció de rotació vertical: Canviada

en: Sorry, but game speed cannot be changed in multiplayer.
ca_ES: Lamentablement la velocitat del joc no es pot canviar en una partida en xarxa.

en: Game Speed Reset
ca_ES: Es restaura la velocitat de la partida

en: Game Speed Increased to %s
ca_ES: La velocitat de la partida s'ha incrementat a %s

en: Game Speed Reduced to %s
ca_ES: La velocitat de la partida s'ha disminuït a %s

en: Radar showing friend-foe colors
ca_ES: El radar mostra els colors amics-enemics

en: Radar showing player colors
ca_ES: El radar mostra el color dels jugadors

en: Radar showing only objects
ca_ES: El radar només mostra objectes

en: Radar blending terrain and height
ca_ES: El radar barreja el terreny i l'alçada

en: Radar showing terrain
ca_ES: El radar mostra el terreny

en: Radar showing height
ca_ES: El radar mostra l'alçada

en: KEY MAPPING
ca_ES: MAPATGE DE TECLES

en: Return To Previous Screen
ca_ES: Torna a la pantalla anterior

en: Select Default
ca_ES: Selecció per defecte

en: Manufacture
ca_ES: Fabricació

en: Research
ca_ES: Recerca

en: Build
ca_ES: Construcció

en: Design
ca_ES: Disseny

en: Intelligence Display
ca_ES: Pantalla d'intel·ligència

en: Commanders
ca_ES: Comandants

en: Toggle Radar
ca_ES: Commuta el radar

en: Toggle Console Display
ca_ES: Commuta la consola

en: Toggle Damage Bars On/Off
ca_ES: Commuta les barres de vida

en: Take Screen Shot
ca_ES: Captura de pantalla

en: Toggle Formation Speed Limiting
ca_ES: Commuta la limitació de velocitat en les formacions

en: View Location of Previous Message
ca_ES: Mostra la localització del darrer missatge

en: Toggle Sensor display
ca_ES: Commuta la visualització dels sensors

en: Assign Group 0
ca_ES: Assigna el grup 0

en: Assign Group 1
ca_ES: Assigna el grup 1

en: Assign Group 2
ca_ES: Assigna el grup 2

en: Assign Group 3
ca_ES: Assigna el grup 3

en: Assign Group 4
ca_ES: Assigna el grup 4

en: Assign Group 5
ca_ES: Assigna el grup 5

en: Assign Group 6
ca_ES: Assigna el grup 6

en: Assign Group 7
ca_ES: Assigna el grup 7

en: Assign Group 8
ca_ES: Assigna el grup 8

en: Assign Group 9
ca_ES: Assigna el grup 9

en: Select Group 0
ca_ES: Selecciona el grup 0

en: Select Group 1
ca_ES: Selecciona el grup 1

en: Select Group 2
ca_ES: Selecciona el grup 2

en: Select Group 3
ca_ES: Selecciona el grup 3

en: Select Group 4
ca_ES: Selecciona el grup 4

en: Select Group 5
ca_ES: Selecciona el grup 5

en: Select Group 6
ca_ES: Selecciona el grup 6

en: Select Group 7
ca_ES: Selecciona el grup 7

en: Select Group 8
ca_ES: Selecciona el grup 8

en: Select Group 9
ca_ES: Selecciona el grup 9

en: Select Commander 0
ca_ES: Selecciona el comandant 0

en: Select Commander 1
ca_ES: Selecciona el comandant 1

en: Select Commander 2
ca_ES: Selecciona el comandant 2

en: Select Commander 3
ca_ES: Selecciona el comandant 3

en: Select Commander 4
ca_ES: Selecciona el comandant 4

en: Select Commander 5
ca_ES: Selecciona el comandant 5

en: Select Commander 6
ca_ES: Selecciona el comandant 6

en: Select Commander 7
ca_ES: Selecciona el comandant 7

en: Select Commander 8
ca_ES: Selecciona el comandant 8

en: Select Commander 9
ca_ES: Selecciona el comandant 9

en: Multiplayer Options / Alliance dialog
ca_ES: Opcions de joc en xarxa/ Diàleg aliat

en: Snap View to North
ca_ES: Desplaça la vista al nord

en: Toggle Tracking Camera
ca_ES: Commuta la càmera de seguiment

en: Display In-Game Options
ca_ES: Mostra les opcions dins el joc

en: Zoom Radar Out
ca_ES: Redueix el radar

en: Zoom Radar In
ca_ES: Amplia el radar

en: Zoom In
ca_ES: Amplia

en: Zoom Out
ca_ES: Redueix

en: Pitch Forward
ca_ES: Inclina amunt

en: Rotate Left
ca_ES: Gira a l'esquerra

en: Reset Pitch
ca_ES: Reinicia la inclinació

en: Rotate Right
ca_ES: Gira a la dreta

en: Pitch Back
ca_ES: Inclina avall

en: Orders Menu
ca_ES: Menú d'ordres

en: Decrease Game Speed
ca_ES: Disminueix la velocitat del joc

en: Increase Game Speed
ca_ES: Incrementa la velocitat del joc

en: Reset Game Speed
ca_ES: Reinicia la velocitat del joc

en: View North
ca_ES: Mira al nord

en: View South
ca_ES: Mira al sud

en: View East
ca_ES: Mira a l'est

en: View West
ca_ES: Mira a l'oest

en: View next Oil Derrick
ca_ES: Mostra el següent pou de petroli

en: View next Repair Unit
ca_ES: Mostra la següent unitat de reparació

en: View next Truck
ca_ES: Mostra el següent camió

en: View next Sensor Unit
ca_ES: Mostra la següent unitat sensor

en: View next Commander
ca_ES: Mostra el següent comandant

en: Toggle Overlays
ca_ES: Commuta les finestres

en: Center View on HQ
ca_ES: Centra la vista al QG

en: View Unassigned Units
ca_ES: Mostra les unitats sense assignar

en: Fire at Will
ca_ES: Dispara quan vulgui

en: Return to HQ
ca_ES: Torna al QG

en: Hold Position
ca_ES: Manté la posició

en: Drop a beacon
ca_ES: Deixa una balissa

en: Toggles shadows
ca_ES: Commuta les ombres

en: Trap cursor
ca_ES: Captura el cursor

en: Toggle radar terrain
ca_ES: Commuta el terreny del radar

en: Toggle ally-enemy radar view
ca_ES: Commuta els enemics/aliats del radar

en: Select all Combat Units
ca_ES: Selecciona totes les unitats de combat

en: Select all Cyborgs
ca_ES: Selecciona tots els ciborgs

en: Select all Heavily Damaged Units
ca_ES: Selecciona totes les unitats molt malmeses

en: Select all Half-tracks
ca_ES: Selecciona totes les unitats semieruga

en: Select all Hovers
ca_ES: Selecciona totes les unitats planejadores

en: Select all Units on Screen
ca_ES: Selecciona totes les unitats en pantalla

en: Select all Tracks
ca_ES: Selecciona totes les unitats eruga

en: Select EVERY unit
ca_ES: Selecciona TOTES les unitats

en: Select all VTOLs
ca_ES: Selecciona totes els vehicles amb convertiplà

en: Select all Wheels
ca_ES: Selecciona tots els vehicles amb rodes

en: Show frame rate
ca_ES: Mostra les imatges per segon

en: Select all Similar Units
ca_ES: Selecciona totes les unitats semblants

en: Select all Combat Cyborgs
ca_ES: Selecciona tots els ciborgs de combat

en: Select all Engineers
ca_ES: Selecciona tots ens enginyers

en: Select all Land Combat Units
ca_ES: Selecciona totes les unitats terrestres de combat

en: Select all Mechanics
ca_ES: Selecciona tots els mecànics

en: Select all Transporters
ca_ES: Selecciona tots els transportadors

en: Select all Repair Tanks
ca_ES: Selecciona tots els tancs de reparació

en: Select all Sensor Units
ca_ES: Selecciona totes les unitats de sensor

en: Select all Trucks
ca_ES: Selecciona tots els camions

en: Select next Factory
ca_ES: Selecciona la fàbrica següent

en: Select next Research Facility
ca_ES: Selecciona les instal·lacions de recerca següents

en: Select next Power Generator
ca_ES: Selecciona el següent generador

en: Select next Cyborg Factory
ca_ES: Selecciona la fàbrica de ciborgs

en: Toggle Debug Mappings
ca_ES: Commuta la depuració dels mapes

en: Toggle display of droid path
ca_ES: Commuta la mostra del camí dels ciborgs

en: Toggle display of gateways
ca_ES: Commuta la visualització de les portes

en: Show all keyboard mappings - use pause!
ca_ES: Mostra tot el mapat del teclat - Feu servir la pausa!

en: Toggle visibility
ca_ES: Commuta la visibilitat

en: Raise tile height
ca_ES: Incrementa l'alçada de la rajola

en: Lower tile height
ca_ES: Disminueix l'alçada de la rajola

en: End Mission
ca_ES: Finalitza la missió

en: Toggles All fog
ca_ES: Commuta tota la boira

en: Trigger some weather
ca_ES: Activa el temps

en: Flip terrain triangle
ca_ES: Gira el triangle de terreny

en: Make all items available
ca_ES: Fes disponible tots els objectes

en: Kill Selected Unit(s)
ca_ES: Elimina la unitat(s) seleccionada(es)

en: Toggle god Mode Status
ca_ES: Commuta l'estat mode Déu

en: Display Options Screen
ca_ES: Mostra la pantalla d'opcions

en: Complete current research
ca_ES: Completa la recerca actual

en: Trace a game object
ca_ES: Traça un objecte de la partida

en: Could not save game!
ca_ES: No s'ha pogut desar el joc!

en: Load Transport
ca_ES: Carrega el transport

en: OBJECTIVE ACHIEVED by cheating!
ca_ES: HEU ASSOLIT L'OBJECTIU fent trampes!

en: OBJECTIVE ACHIEVED
ca_ES: HEU ASSOLIT L'OBJECTIU

en: OBJECTIVE FAILED--and you cheated!
ca_ES: HEU FRACASSAT -- i heu fet trampes!

en: OBJECTIVE FAILED
ca_ES: HEU FRACASSAT

en: Quit To Main Menu
ca_ES: Torna al menú principal

en: Continue Game
ca_ES: Continua jugant

en: Load Saved Game
ca_ES: Carrega una partida desada

en: GAME SAVED :
ca_ES: S'HA DESAT LA PARTIDA:

en: You found %u power in an oil drum.
ca_ES: Heu trobat %u energia en un bidó de petroli.

en: %s Gives You A Visibility Report
ca_ES: %s us dona un informe de visibilitat

en: %s Gives you a %s
ca_ES: %s uns dona un %s

en: Tried to give away a non-empty %s - but this is not allowed.
ca_ES: S'ha intentat eliminar un %s que no és buit - però no està permés

en: %s Gives You Technology Documents
ca_ES: %s us entrega documents sobre tecnologia

en: %s Requests An Alliance With You
ca_ES: %s us demana si us voleu aliar amb ell

en: You Invite %s To Form An Alliance
ca_ES: Heu convidat a %s a formar una aliança

en: %s Breaks The Alliance With %s
ca_ES: %s ha trencat l'aliança amb %s

en: %s Forms An Alliance With %s
ca_ES: %s S'ha aliat amb %s

en: You Discover Blueprints For %s
ca_ES: Heu descobert traces de %s

en: Medium
ca_ES: Mitjana

en: Accept Settings
ca_ES: Accepta la configuració

en: Cancel
ca_ES: Cancela

en: IP Address or Machine Name
ca_ES: Adreça IP o nom de la màquina

en: CONNECTION
ca_ES: CONNEXIÓ

en: Lobby
ca_ES: Sala

en: [Password required]
ca_ES: [Necessiteu una contrasenya]

en: [No Tanks]
ca_ES: [ Sense tancs]

en: [No Cyborgs]
ca_ES: [Sense ciborgs]

en: [No VTOLs]
ca_ES: [Sense convertiplans]

en: Hosted by %s
ca_ES: Hostatjat per %s

en: Hosted by %s —%s
ca_ES: Hostatjat per %s -%s

en: Game is full
ca_ES: La partida està plena

en: You were kicked!
ca_ES: Us han fet fora!

en: Wrong Game Version!
ca_ES: Versió del joc equivocada!

en: You have an incompatible mod.
ca_ES: Teniu un modificador incompatible

en: Host couldn't send file?
ca_ES: L'amfitrió no us ha pogut enviar el fitxer?

en: Incorrect Password!
ca_ES: Contrasenya incorrecta!

en: Host has dropped connection!
ca_ES: S'ha perdut la connexió amb l'amfitrió!

en: Connection Error
ca_ES: Error de connexió

en: Searching
ca_ES: Buscant

en: GAMES
ca_ES: JOCS

en: Refresh Games List
ca_ES: Refresca la llista de partides

en: Enter Password:
ca_ES: Introdueix la contrasenya:

en: OK
ca_ES: D'ACORD

en: Tanks disabled!!
ca_ES: Tancs deshabilitats!!

en: Cyborgs disabled.
ca_ES: Ciborgs deshabilitats

en: VTOLs disabled.
ca_ES: Convertiplans deshabilitats.

en: One-Player Skirmish
ca_ES: Batussa d'un jugador

en: Select Game Name
ca_ES: Selecciona el nom de la partida

en: Select Map
ca_ES: Selecciona el mapa

en: Click to set Password
ca_ES: Clica per posar una contrasenya

en: Select Player Name
ca_ES: Selecciona el nom del jugador

en: Scavengers
ca_ES: Carronyaires

en: No Scavengers
ca_ES: Sense carronyaires

en: Alliances
ca_ES: Aliances

en: No Alliances
ca_ES: Sense aliances

en: Allow Alliances
ca_ES: Permet aliances

en: Locked Teams
ca_ES: Equips tancats

en: Low Power Levels
ca_ES: Nivell baix d'energia

en: Medium Power Levels
ca_ES: Nivell mig d'energia

en: High Power Levels
ca_ES: Nivell alt d'energia

en: Start with No Bases
ca_ES: Comença sense bases

en: Start with Bases
ca_ES: Comença amb bases

en: Start with Advanced Bases
ca_ES: Comença amb bases avançades

en: Map Preview
ca_ES: Mostra el mapa

en: Click to see Map
ca_ES: Feu clic per veure el mapa

en: Show Structure Limits
ca_ES: Mostra els límits d'estructures

en: Set Structure Limits
ca_ES: Configura els límits d'estructures

en: Start Hosting Game
ca_ES: Comença a hostatjar la partida

en: DIFFICULTY
ca_ES: DIFICULTAT

en: Plays nice
ca_ES: Juga bé

en: No holds barred
ca_ES: Sense limitacions

en: Starts with advantages
ca_ES: Comença amb avançantatges

en: CHOOSE AI
ca_ES: ESCULL IA

en: Allow human players to join in this slot
ca_ES: Permet a jugadors humans unir-se en aquest espai

en: Leave this slot unused
ca_ES: Deixa buit aquest espai

en: Team
ca_ES: Equip

en: Click to change difficulty
ca_ES: Feu clic per canviar la dificultat

en: Waiting for player
ca_ES: S'està esperant el jugador

en: Player is ready
ca_ES: El jugador està preparat

en: Click when ready
ca_ES: Feu clic quan estigueu preparat

en: READY?
ca_ES: PREPARAT?

en: PLAYERS
ca_ES: JUGADORS

en: Click to change to this slot
ca_ES: Feu clic per canviar aquest espai

en: Choose Team
ca_ES: Escolliu equip

en: Click to change player colour
ca_ES: Feu clic per canviar el color del jugador

en: Click to change player position
ca_ES: Feu clic per canviar la posició del jugador

en: Click to change AI
ca_ES: Feu clic per canviar la IA

en: CHAT
ca_ES: XAT

en: Connecting to the lobby server...
ca_ES: S'està connectant al servidor de sales...

en: *** password [%s] is now required! ***
ca_ES: *** ara cal la contrassenya [%s] ***

en: *** password is NOT required! ***
ca_ES: *** ara NO cal contrassenya! ***

en: Sorry! Failed to host the game.
ca_ES: Ho lamento! No s'ha pogut crear la partida.

en: The host has kicked %s from the game!
ca_ES: L'amfitrió ha fet fora %s de la partida!

en: Host is Starting Game
ca_ES: L'amfitrió està iniciant la partida

en: Can't connect to lobby server!
ca_ES: No s'ha pogut connectar al servidor de sales!

en: Mods: %s
ca_ES: Modificadors: %s

en: Mods: None!
ca_ES: Modificadors: Cap!

en: Version: %s
ca_ES: Versió: %s

en: Players
ca_ES: Jugadors

en: Click to take player slot %d
ca_ES: Feu clic per agafar l'espai de jugador %d

en: Open
ca_ES: Obert

en: Closed
ca_ES: Tancat

en: Sending Map: %d%%
ca_ES: S'està enviant el mapa: %d%%

en: Map: %d%% downloaded
ca_ES: Mapa: %d%% descarregat

en: HOST
ca_ES: AMFITRIÓ

en: Players Still Joining
ca_ES: Els jugadors encara s'estan unint

en: %s has Left the Game
ca_ES: %s ha deixat la partida

en: File transfer has been aborted for %d.
ca_ES: %d ha avortat la transferència de fitxers

en: %s (%u) has an incompatible mod, and has been kicked.
ca_ES: %s (%u) té un modificador incompatible i ha estat expulsat.

en: %s is joining the game
ca_ES: %s s'està unint a la partida

en: Server message:
ca_ES: missatge del servidor:

en: Apply Defaults and Return To Previous Screen
ca_ES: Aplica la configuració per defecte i torna a la pantalla anterior

en: Limits reset to default values
ca_ES: Els límits han tornat al seu valor per defecte

en: Technology level 1
ca_ES: Tecnologia de nivell 1

en: Technology level 2
ca_ES: Tecnologia de nivell 2

en: Technology level 3
ca_ES: Tecnologia de nivell 3

en: Any number of players
ca_ES: Qualsevol nombre de jugadors

en: %d player | %d players
ca_ES[0]: %d jugador
ca_ES[1]: %d jugadors

en: Score
ca_ES: Puntuació

en: Kills
ca_ES: Morts

en: Units
ca_ES: Unitats

en: Structs
ca_ES: Estructures

en: Sent/Received per sec —
ca_ES: Enviat/rebut per segon -

en: Total Sent/Received —
ca_ES: Total Enviat/Rebut -

en: Uncompressed: %u/%u
ca_ES: Descomprimit: %u/%u

en: Pack: %u/%u
ca_ES: Empaquetat: %u/%u

en: Channel
ca_ES: Canal

en: Toggle Alliance State
ca_ES: Commuta l'estat de l'aliança

en: Give Visibility Report
ca_ES: Dona un informe de visibilitat

en: Leak Technology Documents
ca_ES: Filtra documents tecnològics

en: Hand Over Selected Units
ca_ES: Renuncia a les unitats seleccionades

en: Give Power To Player
ca_ES: Dona energia al jugador

en: kicked %s : %s from the game, and added them to the banned list!
ca_ES: S'han expulsat %s : %s de la partida, i s'han afegit a la llista de indesitjables!

en: Kicking player %s, because they tried to bypass data integrity check!
ca_ES: S'expulsa al jugador %s per que s'ha saltat la comprovació de la integritat de dades!

en: (allies
ca_ES: (aliats

en: (private to
ca_ES: (privat a

en: [invalid]
ca_ES: [no és vàlid]

en: Green
ca_ES: Verd

en: Orange
ca_ES: Taronja

en: Grey
ca_ES: Gris

en: Red
ca_ES: Vermell

en: Blue
ca_ES: Blau

en: Pink
ca_ES: Rosa

en: Cyan
ca_ES: Cian

en: Yellow
ca_ES: Groc

en: Purple
ca_ES: Porpra

en: White
ca_ES: Blanc

en: Bright blue
ca_ES: Blau cel

en: Neon green
ca_ES: Verd fluorescent

en: Infrared
ca_ES: Infraroig

en: Ultraviolet
ca_ES: Ultravioleta

en: Brown
ca_ES: Marró

en: We can't do that! We must be a Cyborg unit to use a Cyborg Transport!
ca_ES: No ho podem fer! Hem de ser una unitat ciborg per utilitzar un transport ciborg!

en: YOU ARE VICTORIOUS!
ca_ES: HEU GUANYAT!

en: YOU WERE DEFEATED!
ca_ES: HEU ESTAT DERROTAT!

en: Research completed: %s
ca_ES: S'ha completat la recerca: %s

en: Research Completed
ca_ES: S'ha completat la recerca

en: Research Award
ca_ES: Premi de recerca

en: Own Units: %u
ca_ES: Unitats pròpies: %u

en: Enemy Units: %u
ca_ES: Unitats enemigues: %u

en: Own Structures: %u
ca_ES: Estructures pròpies: %u

en: Enemy Structures: %u
ca_ES: Estructures enemigues: %u

en: Units Manufactured: %u
ca_ES: Unitats fabricades: %u

en: Total Units: %u
ca_ES: Unitats totals: %u

en: Structures Built: %u
ca_ES: Estructures construïdes: %u

en: Total Structures: %u
ca_ES: Estructures totals: %u

en: Rookie: %u
ca_ES: Principiant: %u

[ctx: rank]
en: Green: %u
ca_ES: Novell: %u

en: Trained: %u
ca_ES: Entrenat: %u

en: Regular: %u
ca_ES: Regular %u

en: Veteran: %u
ca_ES: Veterà: %u

en: Elite: %u
ca_ES: Elit: %u

en: Special: %u
ca_ES: Especial: %u

en: Hero: %u
ca_ES: Heroi: %u

en: Unit Losses
ca_ES: Unitats perdudes

en: Structure Losses
ca_ES: Estructures perdudes

en: Force Information
ca_ES: Informació de força

en: ARTIFACTS RECOVERED: %d
ca_ES: ARTEFACTES RECUPERATS: %d

en: Mission Time - %s
ca_ES: Temps de la missió - %s

en: Total Game Time - %s
ca_ES: Temps de joc total - %s

en: You cheated!
ca_ES: Feu trampes!

en: Beacon received from %s!
ca_ES: Heu rebut una balisa de %s!

en: Beacon %d
ca_ES: Balisa %d

en: Unable to locate any repair units!
ca_ES: No es pot trobar cap unitat de reparació!

en: Unable to locate any Trucks!
ca_ES: No es pot trobar cap camió!

en: Unable to locate any Sensor Units!
ca_ES: No es pot trobar cap unitat de sensor!

en: Unable to locate any Commanders!
ca_ES: No es pot trobar cap comandant!

en: %u unit selected | %u units selected
ca_ES[0]: %u unitat seleccionada
ca_ES[1]: %u unitats seleccionades

en: %s - Electronically Damaged
ca_ES: %s - Danyat electrònicament

en: Electronic Reward - Visibility Report
ca_ES: Recompensa electrònica - Informe de visibilitat

en: Factory Reward - Propulsion
ca_ES: Recompensa de fabricació - Propulsió

en: Factory Reward - Body
ca_ES: Recompensa de fabricació - Cos

en: Factory Reward - Weapon
ca_ES: Recompensa de fabricació - Arma

en: Factory Reward - Nothing
ca_ES: Recompensa de fabricació - Res

en: Repair Facility Award - Repair
ca_ES: Recompensa de reparació - Reparació

en: Repair Facility Award - Nothing
ca_ES: Recompensa de reparació - Res

en: Launch Transport
ca_ES: Inicia el transport

en: There is not enough room in the Transport!
ca_ES: No hi ha prou espai al transport!

en: Reinforcements landing
ca_ES: Estan aterrant els reforços

en:  (modified locally)
ca_ES:  (modificat de manera local)

en:  - DEBUG
ca_ES:  - DEPURACIÓ
